Herbicidi u soji

Tako to rade majstori:osmeh:!!!
Ovaj desni zeleni sam ja, ruku na srce ako mi je za utehu malo je bolja varijanta bila sa leve strane,prvi put ove godine radim zemlju.Slika je od ove nedelje Ujutro.Sejane su obe u pretprosle subote, leva prskana u nedelju sutra od setve desna u ponedeljak dva dana od setve sa 5 l totala po kj.

4fecb285bcaaf45bab8b942c6ea7bd73.jpg

8e63a01319395ac4aba38d09f8c5bf24.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikola tada kad sam ugario,nisam imao,tj nemam ni sada služim se drugarovim.
Taj poodrivač što prave ovi naši privrednici je po meni jedno veliko sra** ,profesor Škrbić sa Tamiša je bio isključivo protiv tih radnih organa (njegovo mišljenje) i ja bi se složio .
Sve što sam jesenas uradio i ušparao kroz vreme i naftu ove proleće sam vratio još sam i kamatu platio.No to je moje subjektivno mišljenje i pluga se neću odreći ,bar ne dok ne probam nešto bolje( ovo kažem za ove "podrivače" sa kojima sam radio).
Što se tiče te parcele i tok suncokreta otprilike pogledaj sliku što je Cici postavio e taj moj komšija je imao potpuno celu površinu ABCD kao četku,prosto šta god radiš nema mogućnosti da ne dobiješ pelcer.

Izbegavaj sejati tu soju neku godinu i kada uskladis kukuruz sa tim komsijom sto je imao suncokret oprskaj i kod njega 2 vrste da ne prelazi kod tb i dalje divljak u kukuruzu nisam imao nikada problema sa suncokretom jake doze mezatrona sve uniste ::namigivanje::::namigivanje::::namigivanje::
 
@winchester
Prilicno dobar posao uradjen, medjutim, postoji velika verovatnoca da se dosta korova provuku jer njihova visina na dan setve nije bila dovoljna. Uvek sejalica ili marker zna da pokrije deo korova zemljom pa total ne dolazi u kontaktu sa njima i prezive. Treba ostaviti da vise izrastu korovi pa tek onda setva i prskanje totalom.
@talianu
Sta se tu desilo? Sto ne izgori to djubre?
 
Neću više praktikovati da spremam dosta ranije pre setve pa prskam totalom, gde prodje markir i ulagač ostne korova koji smulja sa zemljom pa posle se povampiri, a i bude manjeg korova koji bude zasenjen od većeg pa do njega ne dodje sredstvo.
Evo i fotografije parcele na kojo je primenjeno 5l totala i 0,5l senkora i nešto malo dual golda i to sve po KJ
86968b4cb105c3c03eda63b011014c61.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2015 sam te problematične klijance i mlade ponike korova nakon setve rešio drljanjem.Jeste da posle nema prskanja dok se soja ne da na redove ali ispalo je odlično.
 
јел користио неко лепак даш са осталом хемијом за соју ,савазон,рампа,хармони ? Jел може да се ставља имам нешто остало од прошле године па да га не бацим
 
Pogresna terminologija dovodi do zbunjenosti.
Neko je nekad lupio "lepak" i to se primilo u narodu, a da uopste nikakve veze sa lepkom nema. Masovno su dodavsli pivo i koka kolu, i osim mozda sto je biljkama prijalo malo alkohola i secera druge koristi nije bilo.
Te pomocne supstance ustvari smanjuju povrsinski napon vode pa kapljica vecom povrsinom "naleze" na biljku.
Ima dosta primera po netu pa koga interesuje moze malo da pogleda.
 
I moj pokojni deda je vikao da ide da "izkimlira njivu"...to je taj stari kov što sedne da se odmori tamo di je "ladovinije"...
 
Kod nas ima onih koji idu da konskildiraju, jer tako piše na setvospremaču...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Na jednoj parceli soja pre nicanja tretman na crno,zatim u kotiledonima tretirana litrom po hektaru imazamoksa,kasnije jos gomila hemije u 2 puta + lepak uvek,130g/xa ukupno dynox-a,15g/xa symphony-a i 1.5l bentazona ...samonikli suncokret (Le 25 ,jeb... djavo..!!) pokazuje znakove ostecenja od hemije ,ali nije to to,neki se osusio,ali vecina jos izdrzava ,i sad vec ima 20-ak cm visine.Soja nema nikakva ostecenja od hemije na njoj,dal bi mogao ,sad je u cetvrtoj troliski ,da dodam jos 0.7l/xa imazamoksa ?.Nemojte me pitati kako nije crkao suncokret ,pojma nemam,ovo nisam u zivotu video ,kao da koristim secernu vodicu na njega.
 
Nazad
Vrh