Destilatori eteričnih ulja

gogi

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Jun 2009
Poruka
3
Pozdrav svima.
Zanima me znali ko sta o destilatorima etericni ulja, dje mogu da se kupe i koliko kostaju
 
Da li neko zna kakvi su uslovi potrebi da bi se neko bavio proizvodnjom etarskih ulja, odnosno izvodio proces destilacije? Sta firma treba da poseduje, kakvi zakonski uslovi treba da se ispostuju, da li je potrebno zaposliti tehnologa, da li moze da se obavlja u okviru poljoprivrednog domacinstva? Ako imate neku sugestiju van ovih mojih pitanja, moze i to!
Hvala unapred!
 
Može li se eterično ulje lavande proizvoditi u kućnim uslovima i ako može kako i šta je potrebno? Pozdrav
 
Moj deda je poceo da se bavi destilacijom lekovitog bilja,davne,1959 godine.Bio je dugogodisnji saradnik Instituta Josif Pancic.Ovo je slikano 1961 godine.Para se proizvodila u lokomotivi ::namigivanje::
vifgug.jpg

saxfs1.jpg



Moji roditelji su nastavili da se bave ovim poslom,tako da sada imaju dugogodisnje iskustvo u proizvodnji etarskog ulja.Ove slike su iz 1997.
egweg0.jpg

9i6wx5.jpg

5nsx0i.jpg


Ako vas zanima ova oblast,slobodno pitajte..... :cao:
 
To su stare slike koje sam skenirala pa okacila,da bi ljudi videli kako se to nekada radilo(crno bele fotke).A ove, koje su boji ,pokazuju sta se radi kad se destilise lekovito bilje.Slika govori vise od reci.Sta te tacno zanima? :sta:
 
gogi je napisao(la):
Pozdrav svima.
Zanima me znali ko sta o destilatorima etericni ulja, dje mogu da se kupe i koliko kostaju
pozz ako te interesuje nesto oko destilacije javi se ja imam destilator za etericna ulja a i mogu ti pojasniti oko toga dosta
 
Ja nemam puno informacija o ovome poslu ali bih volio ako bi neko imao info kako se radi ovaj posao, tj nesto za pocetnika od A do Ž.
Koja ulja su najtrazenija , na kojim uljima se moze najvise zaraditi.
Imali neko nacrte kako se mogu ove masine napraviti , tj podrobnije informacije, ja ako bih to mogao od informacija zbaviti, ja bi do proljeca ako Bog da neku masinu napravio, naproljece bih krenuo sa gotovom masinom i sakupljanjem biljaka i naravno to bi iskustvo podijelio sa svima vama na forumu.
Balkan nije bogat naftom ali je priroda prepuna raznoraznih biljaka koje samo treba uzbrati.
Hvala svima koji mi nesto zbave od informacija.
 
Uredja za destilaciju nije komplikovan, ali je potrebno iskustvo da bi se tako nesto napravilo. Potrebno je i malo inzenjeskih vestina, treba obaviti i neke proracune, jer treba proizvesti paru pa je kondenzovati itd. Tako da neko ko se ne bavi tom problematikom, po mom misljenju ne moze da napravi destilator.
 
Sombrero Moji roditelji se vec vise od 50 god bave destilacijom.Posao nije tezak,ali se ne moze bas sve objasniti tako lako.Mozes da dodjes do nas u Bavaniste,opstina Kovin,pa da ti tata pokaze nase masine i da podeli iskustvo.sto se tice traznje za uljima,to se svake godine menja,zavisi od ponude i traznje.Nama kazu nasi poslovni partneri sta ce biti trazeno ,pa mi to sejemo i destilisemo.Pozz
 
medan je napisao(la):
bduda je napisao(la):
zar se destilacija eteričnih ulja ne može raditi kazanom za rakiju?
Moze i pita od sperploce ,al nije bas neka .
Ma i ja sam negde nesto procitao o upotrebi pakijskog kazana za proizvodnju etericnih ulja, ali sad se ne mogu setiti gde. Verovatno je to nesto onako za svoje potrebe.
 
Nazad
Vrh