Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Znam,zato godinama volim ovu temu zbog tih zajedljivih sto se ne pitaju kako da postignu bolji prinos tim subvencijama pa tako zaje** komsiju hobistu,nego se jede dal ce komsija na more ili auto da kupi.
Nije to bas tako kako ti pises,poljoprivreda je suvise jaka privredna grana da se prepusti tek tako mesetarenju.Koju sigurnost ima drzava sa zaposlenim poljoprivrednicima,na jednoj strani ima sigurne izvore finansiranja,a na poljoprivredi je dodatno,ako opali dobro je,ako ne,nikom nista,ako ove godine ne obradi,nikom nista,ima od cega da zivi.Seljak koji se bavi samo poljoprivredom nema alternativu,ili radi ili je gladan.Drzava mora da pomogne cistog seljaka zbog,recimo,proslogodisnjeg loseg roda,da moze da nastavi proizvodnju,dok ce zaposleni lakse to da prebrodi.Znam sta ces sve da napises,ali nemoj.Svi mi zivimo u jednoj drzavi i svi znamo da je mace koje sisa dve sise jace.
 
subvencije 400 evra po hektaru za psenicu jecam grahoricu grasak 500 evra po grlu 350 evra za tov... 500 evra po hektaru za kukuruz, 300 evra za krompir, za voce 600 evra po hektaru..... ja ovo zovem subvencijama.... prva vlada koja bude radila na racun nas poljoprivrednika trebala bi ovakav plan i program da donese i + struja placanje umanjeno za 50% za one koji ostanu na selu, gorivo tokom jesenjih i prolecnih radova 50% jeftinije za poljoprivrednike koji ce posebnom poljo-karticom imati pravo na to sa rokom od 3 meseca kupovine znaci septembar oktobar novembar a prolece 15 mart, april, i 20 maj :) ovim ce vratiti ljude na selo drugacije nikako ovakve subvencije -ja sam ZA :osmeh:
Za voce si se zajebao nema nista:
 
Posto je tema subvencije,da se ne udaljavamo puno,odavno pisem da treba subvencionisati samo zemlju koja je u licnom vlasnistvu,i automatski sve manipulacije otpadaju.
 
evo ovolike...na ratarstvo nemamo...premija za mleko je 0.7 centi al je nismo dobili 8 meseci...po kravi je 60 evra i tek je juce isplaceno za proslu god..za povrce takodje nemamo.bar niko od mojih iz okoline nema a i u opstini kazu da ne subvencionisu... tako da te vase od 100 e nama odlicno zvuce,al ih nemam pa smo opet zivi i ne kukamo..o gorivu i sl da ne pricam to ni ne sanjamo...imamo samo popuste na mehanizaciju i nekad odgodjeno placanje djubriva.koje izadje skuplje..zadovoljan..

nemam ja sta biti zadovoljan samo neznam sta se Ti petljas i vodis politiku o nama u Srbiji,vodi ti politiku kod tebe.Ja sam te lepo pitao kako je kod Vas jer nisam znao kako funkcionise a ti tako odgovaras ,i nemoj tu svadju rasirivati tema je Subvencije u 2013.godini a ne uporedjivanje sa nama u Srbiji,jesi sad zadovoljan TI sa odgovorom,i kako kod gospodina prnjavor3 ima po ha a kod tebe nema
 
Nije to bas tako kako ti pises,poljoprivreda je suvise jaka privredna grana da se prepusti tek tako mesetarenju.Koju sigurnost ima drzava sa zaposlenim poljoprivrednicima,na jednoj strani ima sigurne izvore finansiranja,a na poljoprivredi je dodatno,ako opali dobro je,ako ne,nikom nista,ako ove godine ne obradi,nikom nista,ima od cega da zivi.Seljak koji se bavi samo poljoprivredom nema alternativu,ili radi ili je gladan.Drzava mora da pomogne cistog seljaka zbog,recimo,proslogodisnjeg loseg roda,da moze da nastavi proizvodnju,dok ce zaposleni lakse to da prebrodi.Znam sta ces sve da napises,ali nemoj.Svi mi zivimo u jednoj drzavi i svi znamo da je mace koje sisa dve sise jace.

Pa ko radi dva ili više poslova treba da dobije orden, a ne da ih vi još ovde zezate. Što je pojedinac produktivniji, produktivnija je i država.
 
po tvom postu se moglo videti da si to pitanje postavio arogantno,zato sam i napisao "zadovoljan"...i niko ne siri svadju,ovo je diskusiji o temi o subvencijama..a to sto tebi smeta to je tvoj problem...a ne vidim i da mozes da mi zabranis da diskutujem sa drugim clanovima kao i ti..na kraju krajeva i ja sam Srbin kao i ti,i potekao sam iz te drzave koju tako lako svojatas...a da zadovoljan sam iako je arogantan al to je stvar kucnog vaspitanja.pozdrav
 
Nije to bas tako kako ti pises,poljoprivreda je suvise jaka privredna grana da se prepusti tek tako mesetarenju.Koju sigurnost ima drzava sa zaposlenim poljoprivrednicima,na jednoj strani ima sigurne izvore finansiranja,a na poljoprivredi je dodatno,ako opali dobro je,ako ne,nikom nista,ako ove godine ne obradi,nikom nista,ima od cega da zivi.Seljak koji se bavi samo poljoprivredom nema alternativu,ili radi ili je gladan.Drzava mora da pomogne cistog seljaka zbog,recimo,proslogodisnjeg loseg roda,da moze da nastavi proizvodnju,dok ce zaposleni lakse to da prebrodi.Znam sta ces sve da napises,ali nemoj.Svi mi zivimo u jednoj drzavi i svi znamo da je mace koje sisa dve sise jace.
Ako mace ima mogucnost da sisa i 3 sise sto da ne sisa?Domacinstvo koje ima 20-30ha,i 3-4 radno sposobna clana nece valjda da zivi samo od poljoprivrede kad moze jos bar 2 clana da donose novac u kucu sa drugog posla a zemlja da bude odradjena na vreme i kako treba.Ja licno radim samo poljoprivredu ali nevidim nista lose u tome ako ljudi hoce da rade 2 posla a imaju mogucnost za to.

- - - - - - - - - -

Posto je tema subvencije,da se ne udaljavamo puno,odavno pisem da treba subvencionisati samo zemlju koja je u licnom vlasnistvu,i automatski sve manipulacije otpadaju.
I tu nisi u pravu,tek tad ima prostora za manipulaciju.
 
@Macva pa pogodila je susa i onog sto ide na posao ali on ide na posao pa ce platom pokriti minus,a onaj sto je ostao kuci on je profi i bio bi red da mu drzava da subvenciju.
 
po tvom postu se moglo videti da si to pitanje postavio arogantno,zato sam i napisao "zadovoljan"...i niko ne siri svadju,ovo je diskusiji o temi o subvencijama..a to sto tebi smeta to je tvoj problem...a ne vidim i da mozes da mi zabranis da diskutujem sa drugim clanovima kao i ti..na kraju krajeva i ja sam Srbin kao i ti,i potekao sam iz te drzave koju tako lako svojatas...a da zadovoljan sam iako je arogantan al to je stvar kucnog vaspitanja.pozdrav

pa upravu si vidi se kako si vaspitan
 
Ne bih da ulazim u raspravu,cinjenica je,da kad je zemlja u licnom vlasnistvu,manipulacija nema,posedovani list i licna karta,sto je na tvom imenu subvencionise se,ostalo ne.Clanovi porodice naravno da mogu i treba da rade,kazem za nosioca poljoprivrednog gazdinstva.
 
@Macva pa pogodila je susa i onog sto ide na posao ali on ide na posao pa ce platom pokriti minus,a onaj sto je ostao kuci on je profi i bio bi red da mu drzava da subvenciju.
Da,bas tako,platom ce pokriti minus,a sta ce cist seljak,cime on da pokrije minus.Reci ces bas me briga za njega,ja i ne ocekujem da pojedinac bude socijalno odgovoran,ali zajednica-drzava mora da bude odgovorna,i da svakom omoguci pravo na rad,zaradu,jednostavno zivot.Ne treba neko da dobije sve a neko nista.Kao sto neko rece,ako moze da sisa tri sise neka sisa,sta da se radi ako macka ima devet macica,jedno da sisa tri sise,druga dva da crknu.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da ulazim u raspravu,cinjenica je,da kad je zemlja u licnom vlasnistvu,manipulacija nema,posedovani list i licna karta,sto je na tvom imenu subvencionise se,ostalo ne.Clanovi porodice naravno da mogu i treba da rade,kazem za nosioca poljoprivrednog gazdinstva.

A sta je sa ljudima koji su u gradu i izdaju svojih 10-ak hektara? Je l' i oni treba da ostvare subvnecije?
 
Ograniciti marzu na vestacko djubrivo i semenski materijal. Subvencije dati SVIMA, ali samo kao procenat od racuna za vestak ili seme, bez ogranicenja. Ako bacis 400 kila vestaka po KJ, za sve treba dati povrat, pa makar to bilo samo 5%, isto i za seme. Na taj nacin nebi bilo prodaje racuna, sta ce ti jer ko bi ti prodao racun ako moze da dobije novac za bilo koju kolicinu. A ko bi kupovao vise vestaka samo zbog para, sta da radi s njim, nebi ga mogao nikome prodati.A za gorivo bonove i bog da nas vidi!

- - - - - - - - - -

Alo ljudi, nas je sastavila susa, a onom u firmi ni gledanje u nebo ne pomaze, danas radis sutra na ulici, nemas pojma sta te snaslo, oni su u jos gorem polozaju od nas!
 
Nazad
Vrh