Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ej,ljudi ajde malo da se cisti sneg il nesto,manite se vise ove price,nego ja sam nacuo nesto da ce racune za gorivo davati odnosno priznati od 15-og aprila,jel neko zna mozda nesto?
 
Subvencije treba ukinuti svima.Kad mozemo da placamo kj 5000 pa na vise onda nam ta sica od subvencija ni ne treba,vec se taj novac treba iskoristiti za otvaranje fabrika i novih radnih mesta.Onda odlucis hoces u fabriku ili na njivu.
 
Pošto si mene citirao, odgovoriću ti. Radio sam u državnoj firmi,ako to gde sam radio može da se nazove firma, sada sam u penziji. Sigurno ne dzabalebarim pošto imam 3 puno jača traktora od tog tvog imt 542. Negovorim ja da je meni loše naprotiv ali ima ljudi kojima je poljoprivreda jedina delatnost, odavnina. Njima treba pomoći a ne subvencionisati Kostića,Matijevića, Miškovića i ostale. Od davnina poljoprivredom su se bavili seljaci a ne, uz dužno poštovanje, Kostić, Mišković koji su do svojih prvih hektara došli na način koje će vreme pokazati kako. Po tvom svi mi koji radimo smo dzabalebaroši jer nismo stvorili to što su Mišković, Matijević...

Nisi tako pisao, sad menjaš priču ...
 
Nisam bas najbolje ispratio situaciju sa tim da li su zvanicno doneli uredbu da svi imamo pravo na subvencije bez obzira na to da li smo prijavljeni na zemlju tj placamo doprinose ili na nesto trece,ili cekaju da prvo svi obnovimo gazdinstvo pa da nas onda izigraju.
Zna li ko pravu situaciju
 
Ako nemate nista protiv zasto napadate i govorite da smo alavi?? Ni ja nikome ne otimam od usta, a to nebi radio ni da mogu. Ta ista Nemacka za koju kazete da je 4. rajh je bila srusena do temelja 1945. od strane Rusije, pa se opet digla i nastavila.
Ta Немачка је највише срушена од стране наших западних савезника, који су успут и нас бомбардовали, а не од тих Руса на које данас сви кукају, а мало би и да пробају да ревидирају термине.
Ратну штету никад платили нису. А и то што су плаћали, плаћали су расходованим и застарелим фабрикама. При томе су и мало плаћали производњом, и морао си да узмеш, јер у супротном не би добио ништа. Па су тако имали прилику као и данас кинези, да продајући бофл иду према квалитету, и тако смо сви ми развили њихову производњу. Иза њих су дебело стали амери због руса. А ево ти пример, иста та гига мега Немачка је после првог рата доспела у рекордну инфлацију, невиђену кризу, и добила Хитлера. Па где им је онда била та чувена немачка дисциплина и квалитет. Немојмо се заваравати, да није било Амера, и трпљења свих нас, Немачка се вероватно никад не би опоравила. Па не мислите ваљда да немци тога нису свесни и да тек онако гаје велику љубав и поштовање према америма. Тако да, ратови нису проблем, али послератни пријатељи свакако јесу. И ми смо као Србија имали један рат изгубљен а нисмо имали реперкусије, због тадашњих околности. О победама нећу да причам, јер смо их све прокоцкали.
 
Putin
Dosta je jaca cena ulaganja u ha psenice nego sto je on napisao.

covece ti il neces da otvoris oci i shvatis,ili jednostavno nemozes...trece nema...pa kolika god da su po tebi on bi toliko napisao i bilo bi isto..sta tu nije toliko da se nemoze shvatiti..a sto je najcrnje ima njih takvih ihahahaj..
 
covece ti il neces da otvoris oci i shvatis,ili jednostavno nemozes...trece nema...pa kolika god da su po tebi on bi toliko napisao i bilo bi isto..sta tu nije toliko da se nemoze shvatiti..a sto je najcrnje ima njih takvih ihahahaj..

Kolike su subvencije kod vas u republici Srpskoj i da li ih Vi primate
 
Znam,zato godinama volim ovu temu zbog tih zajedljivih sto se ne pitaju kako da postignu bolji prinos tim subvencijama pa tako zaje** komsiju hobistu,nego se jede dal ce komsija na more ili auto da kupi.
 
Kolike su subvencije kod vas u republici Srpskoj i da li ih Vi primate

evo ovolike...na ratarstvo nemamo...premija za mleko je 0.7 centi al je nismo dobili 8 meseci...po kravi je 60 evra i tek je juce isplaceno za proslu god..za povrce takodje nemamo.bar niko od mojih iz okoline nema a i u opstini kazu da ne subvencionisu... tako da te vase od 100 e nama odlicno zvuce,al ih nemam pa smo opet zivi i ne kukamo..o gorivu i sl da ne pricam to ni ne sanjamo...imamo samo popuste na mehanizaciju i nekad odgodjeno placanje djubriva.koje izadje skuplje..zadovoljan..
 
Kolike su subvencije kod vas u republici Srpskoj i da li ih Vi primate[/
Prošle godine subvencionisano gnojivo-20% i 125e na 1 ha uz uslov minimum 3 ha.Isplata u 2 puta nakon dostave računa deklarisanog sjemena i gnojiva i nakon dostave računa o hemiji za zaštitu i gnojiva za prihranu+ blok od mlina gdje je predano žito.Sve u svemu ništa.Puno ulažu u kapitalna ulaganja mehanizaciju a malo u proizvodnju msm na ratarstvo.Za ovu god.još nije usvojen pravilnik a da ne pričam da nam kasne sa isplatom 1 god.
 
Kolega @putin jel se vama moze objasniti da ja ne trazim subvencije na sva moja ulaganja nego sam iskoristio to kao primer da pokazem kolika je razlika u subvenicjama i ulozenom novcu, jer se pricalo da subvencije skroz treba ukinuti pa nek radi ko kako moze. I kada bi ih ukinuli ja nebi menjao zanimanje. Poljoprivreda je moja profesija, i nas 10-oro iz kuce zivi od nje i svi radimo u poljoprivredi, i odricemo se zimovanja, letovanja, skupih automobila...
 
subvencije 400 evra po hektaru za psenicu jecam grahoricu grasak 500 evra po grlu 350 evra za tov... 500 evra po hektaru za kukuruz, 300 evra za krompir, za voce 600 evra po hektaru..... ja ovo zovem subvencijama.... prva vlada koja bude radila na racun nas poljoprivrednika trebala bi ovakav plan i program da donese i + struja placanje umanjeno za 50% za one koji ostanu na selu, gorivo tokom jesenjih i prolecnih radova 50% jeftinije za poljoprivrednike koji ce posebnom poljo-karticom imati pravo na to sa rokom od 3 meseca kupovine znaci septembar oktobar novembar a prolece 15 mart, april, i 20 maj :) ovim ce vratiti ljude na selo drugacije nikako ovakve subvencije -ja sam ZA :osmeh:
 
subvencije 400 evra po hektaru za psenicu jecam grahoricu grasak 500 evra po grlu 350 evra za tov... 500 evra po hektaru za kukuruz, 300 evra za krompir, za voce 600 evra po hektaru..... ja ovo zovem subvencijama.... prva vlada koja bude radila na racun nas poljoprivrednika trebala bi ovakav plan i program da donese i + struja placanje umanjeno za 50% za one koji ostanu na selu, gorivo tokom jesenjih i prolecnih radova 50% jeftinije za poljoprivrednike koji ce posebnom poljo-karticom imati pravo na to sa rokom od 3 meseca kupovine znaci septembar oktobar novembar a prolece 15 mart, april, i 20 maj :) ovim ce vratiti ljude na selo drugacije nikako ovakve subvencije -ja sam ZA :osmeh:

Pretera ga. Sta ce ministru i pomocnicima da ostane onda?
 
Nazad
Vrh