Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Mislim da bi za gorivo bilo najpametnije da naprave kartice na kojima bi bilo cipovano koliko nafte te sledi i da citave godine sipas dal evro dal d2 sta ti treba ,sipas das klarticu i platis koliko si sipao,rasteretilo bi budzet svima i nebi se skupljale ogromne kolicine po kucama
 
ja mislim da se nikada nece pronaci formula po kojoj bi subvencije dobili samo oni koji zasluzuju. ja sam se proletos za malo posvadjao sa bliskim rodjakom koji daje zemlju pod zakup, za 2,5ha uzima 200e i plus je registrovao to sve i uzima i subvencije a meni kaze ko je lud da mi potpise ugovor o zakupu pa da dobijem subvencije. Najaci komentar mu bese da je dobijam novac ni za sta jer po njemu drzava nema korist od mene jer ja veci deo zitarica upotrebim za hranjenje krava,bikova i svinja i to ne predajem drzavi vec prodajem sir na pijaci,bikove privatnim klanicama, a svinje prodajem na pijacii tako on zakluci da ja dobijam pare ni za sta a da se od njegove plate izdvaja u buzdet pa nama od toga za subvencije. verujte kad bi dosla inspekcija u moje selo, preko 50% subvencija bi manje bilo isplaceno zbog laznih podataka a samim tim bi i za nas poljoprivrednike bilo vise novca. po meni realna cifra ozbiljnih poljoprivrednih gazdinstava je oko 150 hiljada. a ne 600 hiljada
 
odredice nama subveniciju neki mangup u odelu iz nekog Bg bloka sto se nikad nije oznojio ni video njivu,ne bi bilo prvi put!!!...on ce da zna bolje nego svi mi!!bice nama malo ::vadjenje_repe::a vise ::000:: pa cemo malo morati ::samo bes:: i ::jako_besan::pa sa ::traktor::::traktor1:: po nase ::novac::..sve u svemu mislim da cemo SVI biti nezadovoljni nekom strategijom "odrzivog " razvoja poljoprivrede nekog novog ministra.....
 
Na osnovu informacija službenika Uprave za trezor Pančevo, pre subvencija očekuje nas obnova poljoprivrednih gazdinstava, na osnovu novog Pravilnika koji još zvanično nije objavljen. Obnova će navodno trajati do 31.03.2013. godine. Od polovine januara možemo očekivati i "prve uredbe" a najveći akcenat biće stavljen na stočarstvo, po navodima ministarstva možemo očekivati i neka bespovratna sredstva za nabavljenu mehanizaciju. Živi bili pa videli.
 
Možda će biti povraćaja samo za mehanizaciju koja se koristi u voćarstvu i za stočarstvo.
 
Poslednja izmena:
Kako je došao je jedno pitanje, a zašto ostaje je sasvim drugo. Ne verujem da nam on kroji kapu, dečko jednostavno "zna poso", prilagođava se i odrađuje bez pogovora ono što niko neće (setite se njegovih izjava tokom protesta-sigurno nije u to verovao) i takav čovek je uvek dobrodošao svakoj vlasti. Jednostavno, ljudi ne razumeju kako (ne)funkcioniše ministarstvo i koji je to raspad sistema na srednjem i nižem nivou, i svako ko je spreman da prihvati neku odgovornost i sposoban je da da intervju ili se pojavi na nekoj konferenciji (i pritom se snalazi prilikom odgovaranja na neugodna pitanja) je više nego dobrodošao u svakoj postavci ministarstva.
 
Post Starog Vujadina na 1 str. je iz svih tacki gledista na svom mestu, ali pitanje je sta to sve vredi sto sve mi znamo a niko u nasu korist ne napravi ni pola koraka. Takodje smo nemocni da mi nesto preduzmemo. Licno sam ocekivao od subvencija za 2013 jos manje, od ove vlade, sto ne znaci da ce dati i to sto obecavaju.
To sto je rod bio katastrofalan u 2012 i sto nemaju dovoljno novca od poljoprivrede koja je jedina grana u suficitu to cemo opet mi osecati u svakom vidu na nasim ledjima u ovoj godini. Uvek se bicuje konj ili vo koji vuce!!!
 
Ministar je politička funkcija a svi ostali službenici su na svojim radnim mestima.Sistem je dozvolio kada se neko zaposli na državnom poslu maltene njega može izgubiti samo u slučaju smrti.
Zato nemojte da vas čudi što je MM još u ministarstvu, Da li znate koliko ima kadra Ivane Dulić Marković tj G17+ u ministarstvu?
 
Pa posto svi imaju svoje kadrove, zbog toga su nam ministarstva i velika i rasirena po mnogim zgradama, a nije tako bilo. Jos da nisu masu ljudi oterali u penzije, ko zna koliko bi ih tek bilo.
 
Sve ce to tako da bude dok je ovako stanje
dok se svi ali svi poljoprivrednici ne udruze u jednu veliku asocijaciju koja bi diktirala uslove na trzistu i koja bi ugovarala cene proizvoda al svih proizvoda i u ratarstvu i u stocarstvu ma sve sto sa zemlje i na zemlji rodi..
e onda ne bi bilo ucena od mlekara ne bi bilo sverca
a to je jednostavno uraditi,naravno tu su i srpska posla bilo bojkota jer seljak je seljak uvek gleda da ima neku sitnu car,razumem mora,ali kad taj vidi da komsija uredno prima pare od mleka od sljiva od malina od jagnjica prikljucice se i on,a tada je pobeda sela i seljaka potpuna..znam necu ja to doziveti ali to je jedini put..
prost primer zasto su svi kineski proizvodi jeftini,pa pametni kinezi svi koji bilo sta proizvode imaju obavezu da repromaterijal naruce za sledecu godinu do prvog oktobra tekuce i tada se pojavljuju kinezi sa nabavkama i ubijaju cenu repro materijala.nije isto ako ja kao proizvodjac narucim 10 tona i kad asocijacija naruci 2 milijarde tona..
al srpska posla ce uvek biti srpska posla
sta mislite koja bi cena ruskog vestaka bila da ga naruci jedan dobavljac za svu kolicinu u toku naredne godine,bar za polovinu manja..

- - - - - - - - - -

Velika greska drzave sto netreba PIO

nije greska znaju da je susa desetkovala proizvodnju,greska je sto ce subvencije pokupiti raynorayne sekretarice voyaci koji kravu i ovcu videli nisu..
 
Uvek je išla para na paru. Uvek će se podsticati više velika poljoprivredna gazdinstva za razliku od ostalih, još ako su ta velika poljoprivredna gazdinstva stranci tu pored subvencija mora da prođe i asfaltni put do njive. Što se tiče privrede u Srbiji šansa su mala i srednja preduzeća. Tu praksu bih trebalo primeniti i u poljoprivredi
 
I ja placam u budzet, a nazad dobijem nista. Ne dobijem procenat od onoga sto se proda oko mene. Nemam podrsku za smisljanje raznih budalastina, a sve skrivajuci se iza komsije koje je 2 centimetra siri. Nemam komunjarsku familiju cija je zasluga nula, a njihovi eksperimenti da zive i dalje. Nemam sansu da ono sto ja radim da se bas to subvencinise. Ne mogu ono sto je zajednicko da prisvojim. Ne mogu da kradem, a da onda kmecim kako je ugrozen moj civilizacijski prostor kad me provale.
 
Nazad
Vrh