poljolink KWS oktobar
Strana 2 od 188 PrvaPrva 12341252102 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 40 od 3749

Tema: Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Član kvicoje avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    587
    Zahvalio se
    85
    Zahvaljeno 77 puta na 57 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: stari vujadin Pogledaj Poruke
    Ja vidim da i dalje cisti poljoprivrednici, oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede , ostaju gradjani drugog reda.Svako ko registruje gazdinstvo ima pravo na subvencije, iako je u radnom odnosu, penzioner, preduzetnik... a mi koji tridesetak godina placamo pio nemamo prava kao oni. Na primer, nemamo pravo na bolovanje, deciji dodatak, nismo otkupljivali stanove za serpu ribe,niko nam ne placa putne troskove, topli obrok, regres za godisnji odmor .... Pitam se, kome to drzava pomaze ?
    I na kraju kad odeš u penziju nemaš pravo subvencija za krave a onaj što je radio u preduzeću ima. To samo ima u Zemlji Srbiji
    Branko

Član savopunck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Poruka
    893
    Zahvalio se
    291
    Zahvaljeno 119 puta na 84 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: kvicoje Pogledaj Poruke
    Ja sam i dosad imao 20000 za kravu onih 5000 je išlo matičnoj službi. Dali njih izbacuju iz priče o subvencijama ili nam oni i dalje ostaju na grbači kao paraziti
    pa subvencije za zivotinje su izmisljene za njih mislim na te krpelje kobojagi dobijes pare a ti moras dat drugima nego se ja pitam zasto drzava placa mleko a ne mlekare i ovi vode staru politiku doso salford pa bi sad mleko za dzabe to treba terat u ..ako im treba mleko neka plate
    izdržaću još malo,tako mi svega.
    Ух што не волим унију европску

Član grunt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    3,279
    Zahvalio se
    904
    Zahvaljeno 855 puta na 511 poruka
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: stari vujadin Pogledaj Poruke
    Ja vidim da i dalje cisti poljoprivrednici, oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede , ostaju gradjani drugog reda.Svako ko registruje gazdinstvo ima pravo na subvencije, iako je u radnom odnosu, penzioner, preduzetnik... a mi koji tridesetak godina placamo pio nemamo prava kao oni. Na primer, nemamo pravo na bolovanje, deciji dodatak, nismo otkupljivali stanove za serpu ribe,niko nam ne placa putne troskove, topli obrok, regres za godisnji odmor .... Pitam se, kome to drzava pomaze ?
    Stari Vujadine svaka čast na komentaru!!!
    Сремац туче кад мало повуче

Član Fantastiko015 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    367
    Zahvalio se
    33
    Zahvaljeno 95 puta na 53 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zar u onom prvom tekstu nije pisali minimalno 17.000din/ha... ? Pa mi dobismo opet isto kao i predhodnih godina. Tresla se gora rodio se mis !
    Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    137
    Zahvalio se
    33
    Zahvaljeno 74 puta na 39 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ne trebaju nama subvencije,neka nam podele drzavnu zemlju u zakup po nekim normalnim cenama (naravno ko hoce da radi) i neka kontrolisu cene repromaterijala i svi zadovoljni.Ovako cemo svi nagrabusiti samo je pitanje kada.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    43
    Zahvalio se
    13
    Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Danski program Fruits and Berries je objavio konkurs za subvencije u voćarstvu. Mogu da konkurišu proizvođači sa juga Srbije.
    http://www.fb.org.rs/sr/subvencije.htm

Član vladamax avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    140
    Zahvalio se
    26
    Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ljudi ima li nekih vesti,suska li se nesto? nece nas valda dovesti opet pred svrsen cin?!

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Subvencije ove godine trebalo bi da budu definisane novim Zakonom o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, na osnovu kojeg je utvrđen minimalni iznos subvencija za ratarsko povrtarske useve, koji iznosi 6.000 dinara po ha. Zakon bi trebalo da bude usvojen po hitnom postupku do kraja januara 2013. godine. Na osnovu izjave ministarstva poljoprivrede ratari i povrtari mogu računati na 12.000 dinara po hektaru, polovinu će dobiti u novcu a drugu polovinu u obliku regresa za kupljeni repromaterijal (gorivo, seme i đubrivo).

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    129
    Zahvalio se
    389
    Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    kolko ja vidim mi cemo na prolece ponovo na blokade...

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    13,568
    Zahvalio se
    91
    Zahvaljeno 1,974 puta na 1,356 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jako su se utrgli.Mizerno da mizernije ne može biti.A najzanimljivije od svega je to kada poljoprivrednici duguju državi novac.Jedan primer toga je zakup poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu gde se zakup plaća u rsd ali po srednjem kursu eura na dan uplate dok novac koji država duguje poljoprivrednicima na dan uplate je po kursu rsd a ne eura.Ko je tu lud a ko pametan.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

http://poljoinfo.com/showthread.php?...a-sa-Youtube-a

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Slažem se sa Vama gsp Maticu vezano za RSD. Visina subvencije trebalo bi da bude paritetno vezana za jedan od repromaterijala koji se koriste u poljoprivrednoj proizvodnji a ne za dinar. Cena repromaterijala trebalo bi da prati cenu subvencija. To je jedna od mojih najvećih zamerki na novi Zakon o podsticajima, koji predviđa visinu diretnih plaćanja određenu u dinarima. Takođe zakonom nisu utvrđeni periodi podnošenja zahteva i isplate subvencija. Ako se novac predeviđen za nabavku repromaterijala za prolećnu setvu isplati poljoprivrednicima na jesen neće biti namenski potrošen.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    1,607
    Zahvalio se
    393
    Zahvaljeno 534 puta na 343 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sve u svemu Petroviceva uredba pretocena u zakon , jos nam samo savetodavci fale.

Član dragan.kovacev avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    3,400
    Zahvalio se
    144
    Zahvaljeno 1,073 puta na 602 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    verovatno postoi krajni rok za isplatu subvrncija, e tad cemo biti isplaceni! a tada obicno te pare trosimo za nesto drugo, jel se sve zavrsilo sto se tice poljoprivrede...
    svi obmanjuju raju u predizbornoj kampanji pa tako i ovi, nema nama srece ni s'ovima...
    popisam im se na 12 000!!!
    kada mislis da ti je naj gore, uvek moze biti jos gore...

Član mims avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    2,958
    Zahvalio se
    239
    Zahvaljeno 312 puta na 203 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @taraxacum a šta znači namenski potrošeno? Kad kupiš gorivo seme i đubrivo pa dobiješ pare za par meseci kao što kaže Dragan o kojoj nameni se priča? Namena bi bila da se dobiju pare unapred a da se onda prilažu računi, pa ko ne kupi određenu količinu da vrati. Ovako je to besmisleno pominjati.

Član savopunck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Poruka
    893
    Zahvalio se
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    uvazeni kolega to da dobijes pa da vratis drzavi ce biti kad na muskom polnom organu naraste nokat
    svatas sta kazem

Član mims avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    2,958
    Zahvalio se
    239
    Zahvaljeno 312 puta na 203 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ma dosadili ovi ovde i oni na televiziji o namenskom trošenju para od subvencija. Gde piše da ja ako uzmem subvencije moram da potrošim na to i to.

Član savopunck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Poruka
    893
    Zahvalio se
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ma jedu oni pudret ti si tu u pravu iz ovoga se vidi da je poljorivreda i dalje samo zamajac trgovini repro materijala i masina u poljoprivredi jos samo da kazu od koga se sme kupovati kao sto su uradili sa naftom i sad ne vicu da je to monopol

Član grunt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    3,279
    Zahvalio se
    904
    Zahvaljeno 855 puta na 511 poruka
    Downloads
    68
    Uploads
    0
    Kazu ovi u vrhu!Subvencije su se trosile neadekvtno,i poljoprivrednici zloupotrebljavali iste.Ja postavljam pitanje pa jel vi uopste znate kome ste davali subvencije,vi ste bili ti koji ste odredjivali ko ce da dobije a ko ne!!!I vec jednom treba da se resi i odredi ko je seljak i ko zivi od zemlje!!!a ko je taj sto je napravio veliku muzlicu za krave i sisa da ne kazem sta odnosno drzavu.Red je vec da se napravi strategija i kaze ko treba da dobija subvencije i pod kojim uslovima, ako je to uopste moguce u ovoj nasoj drzavi.
    Сремац туче кад мало повуче

Banned
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    2,712
    Zahvalio se
    363
    Zahvaljeno 591 puta na 388 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako vec hoce da teraju mak na konac, onda treba da kazu NEKI poljoprivrednici, i da navedu imenom i prezimenom. Kad bi mi rekli da su ministri lopovi i za zatvor, umesto neki ministri, svasta bi bilo. Vec to izostavljanje neki nesto govori. I dalje treba traziti da ovi sto su dobili zemlju dzabe da ne dobijaju subvencije. Ako ce ih oni dobijati, onda ih je bolje ukinuti. Od Dusana jedino sto je bilo pametno, to su oni bonovi, bar nismo morali da dajemo lovu pa posle da nam vracaju. A i ako budu bonovi, da se ne razbijamo od potpisivanja bonova od 5 litara. Mogli bi i da dozvole sipanje na svim pumpama. Tako bi trebalo i ovaj put, da ako vec hoce da pomognu da lovu daju na vreme, i da nas ne zamajavaju sa odlascima u trezore. Dajte i manje, ali da ne dajemo pa da nam vracate, i da se ne zamajavamo. Po meni i dalje najbitnije ko sve prima, a ne koliko. To koliko, je svakako manje od onih koji primaju daleko vise. A ovo ko, vec moze da bude zeznuto. Ajd sto je dobio zemlju dzabe pa ne mora da placa zakupe, sad mu jos treba dati i subvencije.

Član diklofen avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    8,110
    Zahvalio se
    229
    Zahvaljeno 2,433 puta na 1,104 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Nisu oni izgleda svesni koliko 12000din/ha danas realno vredi u poljoprivredi.Za tu kompletnu sumu normalan domaćin nema ni đubrivo da kupi za jedan hektar bilo koje ratarske kulture.
    Ja sam čovek seljak od krvi i mesa.......

Strana 2 od 188 PrvaPrva 12341252102 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.