Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ja vidim da i dalje cisti poljoprivrednici, oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede , ostaju gradjani drugog reda.Svako ko registruje gazdinstvo ima pravo na subvencije, iako je u radnom odnosu, penzioner, preduzetnik... a mi koji tridesetak godina placamo pio nemamo prava kao oni. Na primer, nemamo pravo na bolovanje, deciji dodatak, nismo otkupljivali stanove za serpu ribe,niko nam ne placa putne troskove, topli obrok, regres za godisnji odmor .... Pitam se, kome to drzava pomaze ?
I na kraju kad odeš u penziju nemaš pravo subvencija za krave a onaj što je radio u preduzeću ima. To samo ima u Zemlji Srbiji
 
Ja sam i dosad imao 20000 za kravu onih 5000 je išlo matičnoj službi. Dali njih izbacuju iz priče o subvencijama ili nam oni i dalje ostaju na grbači kao paraziti

pa subvencije za zivotinje su izmisljene za njih mislim na te krpelje kobojagi dobijes pare a ti moras dat drugima nego se ja pitam zasto drzava placa mleko a ne mlekare i ovi vode staru politiku doso salford pa bi sad mleko za dzabe to treba terat u ..ako im treba mleko neka plate
 
Ja vidim da i dalje cisti poljoprivrednici, oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede , ostaju gradjani drugog reda.Svako ko registruje gazdinstvo ima pravo na subvencije, iako je u radnom odnosu, penzioner, preduzetnik... a mi koji tridesetak godina placamo pio nemamo prava kao oni. Na primer, nemamo pravo na bolovanje, deciji dodatak, nismo otkupljivali stanove za serpu ribe,niko nam ne placa putne troskove, topli obrok, regres za godisnji odmor .... Pitam se, kome to drzava pomaze ?
Stari Vujadine svaka čast na komentaru!!!:ppozdrav:
 
Zar u onom prvom tekstu nije pisali minimalno 17.000din/ha... ? Pa mi dobismo opet isto kao i predhodnih godina. Tresla se gora rodio se mis !
 
Ne trebaju nama subvencije,neka nam podele drzavnu zemlju u zakup po nekim normalnim cenama (naravno ko hoce da radi) i neka kontrolisu cene repromaterijala i svi zadovoljni.Ovako cemo svi nagrabusiti samo je pitanje kada.
 
ljudi ima li nekih vesti,suska li se nesto? nece nas valda dovesti opet pred svrsen cin?!
 
Subvencije ove godine trebalo bi da budu definisane novim Zakonom o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, na osnovu kojeg je utvrđen minimalni iznos subvencija za ratarsko povrtarske useve, koji iznosi 6.000 dinara po ha. Zakon bi trebalo da bude usvojen po hitnom postupku do kraja januara 2013. godine. Na osnovu izjave ministarstva poljoprivrede ratari i povrtari mogu računati na 12.000 dinara po hektaru, polovinu će dobiti u novcu a drugu polovinu u obliku regresa za kupljeni repromaterijal (gorivo, seme i đubrivo).
 
Jako su se utrgli.Mizerno da mizernije ne može biti.A najzanimljivije od svega je to kada poljoprivrednici duguju državi novac.Jedan primer toga je zakup poljoprivrednog zemljišta u državnom vlasništvu gde se zakup plaća u rsd ali po srednjem kursu eura na dan uplate dok novac koji država duguje poljoprivrednicima na dan uplate je po kursu rsd a ne eura.Ko je tu lud a ko pametan.
 
Slažem se sa Vama gsp Maticu vezano za RSD. Visina subvencije trebalo bi da bude paritetno vezana za jedan od repromaterijala koji se koriste u poljoprivrednoj proizvodnji a ne za dinar. Cena repromaterijala trebalo bi da prati cenu subvencija. To je jedna od mojih najvećih zamerki na novi Zakon o podsticajima, koji predviđa visinu diretnih plaćanja određenu u dinarima. Takođe zakonom nisu utvrđeni periodi podnošenja zahteva i isplate subvencija. Ako se novac predeviđen za nabavku repromaterijala za prolećnu setvu isplati poljoprivrednicima na jesen neće biti namenski potrošen.
 
verovatno postoi krajni rok za isplatu subvrncija, e tad cemo biti isplaceni! a tada obicno te pare trosimo za nesto drugo, jel se sve zavrsilo sto se tice poljoprivrede...
svi obmanjuju raju u predizbornoj kampanji pa tako i ovi, nema nama srece ni s'ovima...
popisam im se na 12 000!!!
 
@taraxacum a šta znači namenski potrošeno? Kad kupiš gorivo seme i đubrivo pa dobiješ pare za par meseci kao što kaže Dragan o kojoj nameni se priča? Namena bi bila da se dobiju pare unapred a da se onda prilažu računi, pa ko ne kupi određenu količinu da vrati. Ovako je to besmisleno pominjati.
 
Ma dosadili ovi ovde i oni na televiziji o namenskom trošenju para od subvencija. Gde piše da ja ako uzmem subvencije moram da potrošim na to i to.
 
ma jedu oni pudret ti si tu u pravu iz ovoga se vidi da je poljorivreda i dalje samo zamajac trgovini repro materijala i masina u poljoprivredi jos samo da kazu od koga se sme kupovati kao sto su uradili sa naftom i sad ne vicu da je to monopol
 
Kazu ovi u vrhu!Subvencije su se trosile neadekvtno,i poljoprivrednici zloupotrebljavali iste.Ja postavljam pitanje pa jel vi uopste znate kome ste davali subvencije,vi ste bili ti koji ste odredjivali ko ce da dobije a ko ne!!!I vec jednom treba da se resi i odredi ko je seljak i ko zivi od zemlje!!!a ko je taj sto je napravio veliku muzlicu za krave i sisa da ne kazem sta odnosno drzavu.Red je vec da se napravi strategija i kaze ko treba da dobija subvencije i pod kojim uslovima, ako je to uopste moguce u ovoj nasoj drzavi.
 
Ako vec hoce da teraju mak na konac, onda treba da kazu NEKI poljoprivrednici, i da navedu imenom i prezimenom. Kad bi mi rekli da su ministri lopovi i za zatvor, umesto neki ministri, svasta bi bilo. Vec to izostavljanje neki nesto govori. I dalje treba traziti da ovi sto su dobili zemlju dzabe da ne dobijaju subvencije. Ako ce ih oni dobijati, onda ih je bolje ukinuti. Od Dusana jedino sto je bilo pametno, to su oni bonovi, bar nismo morali da dajemo lovu pa posle da nam vracaju. A i ako budu bonovi, da se ne razbijamo od potpisivanja bonova od 5 litara. Mogli bi i da dozvole sipanje na svim pumpama. Tako bi trebalo i ovaj put, da ako vec hoce da pomognu da lovu daju na vreme, i da nas ne zamajavaju sa odlascima u trezore. Dajte i manje, ali da ne dajemo pa da nam vracate, i da se ne zamajavamo. Po meni i dalje najbitnije ko sve prima, a ne koliko. To koliko, je svakako manje od onih koji primaju daleko vise. A ovo ko, vec moze da bude zeznuto. Ajd sto je dobio zemlju dzabe pa ne mora da placa zakupe, sad mu jos treba dati i subvencije.
 
Nisu oni izgleda svesni koliko 12000din/ha danas realno vredi u poljoprivredi.Za tu kompletnu sumu normalan domaćin nema ni đubrivo da kupi za jedan hektar bilo koje ratarske kulture.
 
Nazad
Vrh