Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

kvicoje

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2011
Poruka
587
Lokacija
ljig
Mislim da je vreme da se otvori ova tema jer se nova godina približila, dali će biti nekih velikih promena u subvencionisanju za 2013 godinu?
 
Posto nas nije odneo smak sveta,e onda su tu nasi jahaci apokalipse u liku vladajucih struktura koji ce nas sigurno dokrajciti,sa svim velikodusnim subvencijama.
 
Ja sam listao ovaj nacrt i nisam nigde nasao ni procitao, da li ce naredne godine placanje pio doprinosa biti uslov za dobijanje subvencija?
 
A sto bi bilo.Pogledajte bilo koji privatni penzioni fond ,sa 40 godina uplate po 4000 dinara mesecno,penzija je od 120,000 hiljada do 140,000 hijlada mesecno sve zavisi na koji period se odlucis da je dizes 20 ili 30 godina.Mnogo velika razlika .Neznam tacno kolka je poluprivredna penzija sa 40 godina staza ali mislim da nije veca od 20 hiljada.Nek napise neko ko zna tacno.Pa tu dobijamo razliku od skoro hiladu evra u mesecnoj isplati,po penziji.I sad se tu postavlja pitanje gde odose nase pare.Pa njima se isplati da samo prebace pare u privatne penzione fondove i da samo skidaju kajmak,ne kajmak neg kajmakcinu .Procenite sami.
 
Sta da kazem, moj stric, koji je od osnivanja pio fonda uplacivao (verovatno kao i svi minimum obaveze)i bio osiguran preko zemlje otisao je prosle god u poljo penziju i ima negde oko 8-10000 din mesecnu penziju.U ovom nacrtu zakona nista nije konacno definisano,svuda pise da ce ministar uredbama urediti svaki clan,tako da je ovo samo osnva koja je JAKO podlozna izmenama.
 
Ja sam listao ovaj nacrt i nisam nigde nasao ni procitao, da li ce naredne godine placanje pio doprinosa biti uslov za dobijanje subvencija?
Meni je u vreme kada je bilo aktuelno Pio za subvencije savetnik ministra za polj. jedne nama susedne države rekao da je taj uslov protivustavan jer utiče na ljudska prava a nisam dovoljno pismen da to tumačim samo mislim da zbog toga to više nikad niko neće pominjati kao uslov
 
Samo se vi nadajte subvencijama. Drzava nam je korak do bankrota. U 2013 godinu drzavu Srbiju samo kamate ce kostati 2 miliona eura dnevno (Blic 25.12.2012) Smak sveta nismo docekali ali bankrot drzave Srbije...
 
Ja vidim da i dalje cisti poljoprivrednici, oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede , ostaju gradjani drugog reda.Svako ko registruje gazdinstvo ima pravo na subvencije, iako je u radnom odnosu, penzioner, preduzetnik... a mi koji tridesetak godina placamo pio nemamo prava kao oni. Na primer, nemamo pravo na bolovanje, deciji dodatak, nismo otkupljivali stanove za serpu ribe,niko nam ne placa putne troskove, topli obrok, regres za godisnji odmor .... Pitam se, kome to drzava pomaze ?
 
Slažem se sa svakom tvojom reči ali ipak sačekaj člana Kukulele da ovo pročita........on će ti mnoge stvari pojasniti.
 
Nazad
Vrh