Stajsko đubrivo

tibor

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
1.170
Lokacija
Temerin
A ja kazem bez stajnjaka nema kukuruza,kad bacis jedno 4-5 vagonki nece ti trebati ni vestak.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
ali ureju moras dati makar 100kg po jutru :D
tolko i bacam
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244666173[/time]_________________________________________________
cicimoric je napisao(la):
tibor je napisao(la):
A ja kazem bez stajnjaka nema kukuruza,kad bacis jedno 4-5 vagonki nece ti trebati ni vestak.

verujem ti ja, ali odakle meni stajnjak kad nemam stoke
nemam ni ja al pokupim u selu kome ne treba
 
tibor je napisao(la):
Johny CASE IH je napisao(la):
ali ureju moras dati makar 100kg po jutru :D
tolko i bacam
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244666173[/time]_________________________________________________
cicimoric je napisao(la):
tibor je napisao(la):
A ja kazem bez stajnjaka nema kukuruza,kad bacis jedno 4-5 vagonki nece ti trebati ni vestak.

verujem ti ja, ali odakle meni stajnjak kad nemam stoke
nemam ni ja al pokupim u selu kome ne treba

Isto to radim, ali biram pileće đubrivo jer nema semena trava.
 
@branko
jedan covek iz BT ima veze u Topiku i on posle svake ture pilica dobije da cisti te objekte ima svoje kamione i ULT koji moze da se zavuce u objekat moj ujak njemu pomaze da izveze taj djubar na svoje njive a za uzvrat ovaj njemu daje djubar a on mu pomogne da utovara sa ULT-om

ovako to izgleda
200a9va.jpg

posle razbacivanja
jawda9.jpg

2z71rwm.jpg
 
isto tako je jedan covek iz petrovca izvezao nekoliko vagona tog djubriva sa farme koka iz kulpina, na svoju njivu pa to zaorao i sledece godine je tamo posejao kukuruz pa mu je sav izgoreo i istrulio klip zbog previse azota...tako da oprezno sa ovakvim djubrivom i koristite ga duplo manje nego obicno stajsko da bi vam kukuruz nebi izgoreo ili istruleo zbog previse azota :cao:
 
bitna stvar razlikovati djubre iz farmi pilica i djubre iz farmi nosilja ,ovo sto je izgorelo je verovtno od nosilja gde nema slame nego samo izmet dok kod pileceg najveci deo cini slama ili prpa,zavisi sta se koristi za prostirku.Ja sam iznosio i po 15 trotonki na kj ,vredi, ali ono nije ugoreno kao kravlje ili svinjsko eventualno ako odstoji na nekoj kamari.Ove godine sam kupio 5 vagonki kravljeg na tri kj pa ako bude falilo dopunicu sa pilecim pa cemo videti razliku.Inace u mom selu ima oko 120000 brojlera tako da djubre mozes dobiti dzaba tvoje je samo da organizujes prevoz.
 
Mi u zadnjih 4-5 godina djubrimo sa govedjim stajnjakom po 5-6 kj. Surak ima farmu oko 40-50 muzara +prateca grla i odprilike svaki mesec izdjubri 20-25 petotonki. Sinovi mu pomazu u tom poslu pa vuku i kod nas na gomile ,a posle zetve rasturamo i odmah zaoravamo.I ove godine imamo vec spremno za 5 jutara.
 
A koja je razlika da li stoji u dvoriste ili na njivi? Iznosi se sveze iz stale pa na gomili truli 2-3 meseca.
 
kombajner je napisao(la):
nevalja bas puno da stoji na njivi u gomili ustvari nikako! ali kad nema mesta za nje tu mora!
pa majke ti gde ja da stavim sto prikolica a i više za godinu dana nego na njivu
 
Na njivi stoji dok se ne skine usev.Posle useva rasturanje i oranje ne može drugačije jedino da se rastopi u vodi pa da se prihranjuje prskalicom preko lista.
 
Nazad
Vrh