Stajsko đubrivo

Лепа слика нафте може да нема али мученице никако....Како се креће код вас товарење и разбацивање стајњака по приколици,машински наравно?
 
Лепа слика нафте може да нема али мученице никако....Како се креће код вас товарење и разбацивање стајњака по приколици,машински наравно?

Konkretno ovu prikolicu na slici smo sami tovarili {cupali torinu od ovaca} inace mi tovari drug sa telehendlerom za 600din .Za rasturanje u zavisnosti od prikolice ali za zmajevku 20evra plus nafta tu je i utovar ali kao sto rekoh mi uz pomoc raketnog goriva sami rasturamo
 
Pozdrav, jedna konsultacija mi je potrebna, ako je dozvoljeno. Koliko da cenim stajsko đubrivo? Nikad do sada nismo prodavali, uvek je bila trampa za nešto, ali nije nikad pretvarano u čist novac. Kamara se puni od leta 2016 godine, ima je poprilično. Ne mogu da procenim koliko, ali smo od slične kamare izvukli oko 30 prikolica poslednji put, prikolica je 4t+daske od oko 20cm preko stranica.
 
Tako ide,oko 10e po toni...stim što ja nisam računao utovar i prevoz jel zaboga uvek je to bio neki rodjak, ili komšija pa je to išlo gratis,inače ti je utovar oko 5e po prikolici i prevoz oko 20 do 30 zavisi od veličine prikolice..
 
Kod nas je Agro Sava plaćao 1rsd/kg ako sam dobro informisan.Njihov prevoz i utovar a te 2017 odvukli su 99% stajnjaka iz sela.Kažu ovi koji su prodali ne valja đubriti svake godine,izgori zemlja. :osmeh:
 
U mom kraju retko ko to uzima, jer ima dosta ljudi koji imaju bazene i rešetke i odvoze to cisternama. A tu je i velika farma i mlekara, pa ko njima daje mleko oni im nadjubre time. Želim da očistim to, zauzima mi prostor, a ako mi verujete i džabe da ga dajem ovde ljudima, očekuju i do njive da im oteram.
Mi đubrimo na 3-4 godine, zavisi od zemlje i šta je planirano za tu parcelu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zavisi gde, zavisi kako...

U Beogradu je 50 EUR sa dostavom na kucu, uzimaju u PKB kod Borce, kolicina 2-3 tone, Zastavin kamion ili recimo Tamic, mozda moze da se nadje direktno jeftinije. Jos jedan primer, ovcije i kozije djubrivo mi dovezao pun Tamic, razdaljina za prevoz 5 kilometra, njegov utovar i istovar (sam pomogao naravno) za 5.000 dinara.

Na pijacama u BG se na kesu prodaje, kesa bude par stotina dinara.

Kome i gde prodajes zavisi, al okvir si razumeo.
 
Spasli smo jednog mucenika, dosao mu do basamaka kuce :osmeh: oko 100t smo izvukli.
ZsdQEyP.jpg

lzcWHq5.jpg
 
Taj je još i dobar,ja znam jednog kome je krava virila kroz crep na krovu...ovaj do basamka je još imao gore ihahaj
 
Jedan je bio pozvan da nadzida platno kod drugara na svinjcu jer mu svinje iskaču napolje.Ovaj otišao da vidi i ustanovi da svinjac nije čišćen nikako i da je to razlog iskakanja svinja napolje. :haha:
 
Imama ja komsiju ima oko 100godina taj je znao telice da uvede u stalu i onda posle 3-4godine kad resi da ih poroda ili skidaj crep ili rusi zabat da mesari mogu da ih izvedu iz stale.
 
Nema sta nema na ovoj fotki...vidi se da je profesionalno odradjena:osmeh: dobri stariji M.A.N-i radni konji su,ovo novo sta kaze jedan ako prdnes u kabini izbaci neku gresku...`izvinite nesto je riknulo`.
 
Drugari imam djubriste ozidano i pored njega svinjac. E sad tu ima svinjskog stajnjaka koji je od pre ko zna kolko godina i to je tvrda gomila "zemlje". Da li je hranjljiv i da li nije izgubio svoje vrednosti? Da znam dal da zasucem rukave ili da trazim negde po selu neki sveziji stajnjak?
Konkretno za visnje mi treba.
 
Крмећи набацаш па кад удари жега оно све оде у три лепе...
 
Ja sam prošle jeseni natovario 140 prikolica kemperki sa više mesta moj gazda je plaćao prikolicu 1000-1500 din jednome je dao 230 litara nafte za 25 prikolica. Sve zavisi kakvo je đubre.
 
Nazad
Vrh