Piletina kao hrana za pse i mačke

Mladi Coban

Član
Učlanjen(a)
19 Sep 2011
Poruka
115
Lokacija
B.Gradiste
Jedno pitanje Vidim po oglasima da ljudi prodaju mleveno meso pilece za pse pa me zanima gde se moze naci ti pilici da nekupujem od preprodavca, molim moderatore ako sam pogresno stavio pitanje da prebace gde treba ali mislim da sam na pravom mestu za pitanje :osmeh: Hvala unapred Moze odgovor i u PP
 
Malo ti je skakljiva tema,ali i to je zivinarstvo.:osmeh: Svaka farma ima uginuca.Daleko bilo neke bolestine,ali se cesto desi,da se zdravo pile,jednostavno slogira.Kada su vrucine,pogotovo moze doci do uginuca ni krivih ni duznih pilica.Odlaganje istih je problem za svaku farmu.Tebi bi tako nesto moglo biti resenje,pod uslovom da punis neke zamrzivace,a mozda i mleti,sto da ne.Moglo bi se razraditi,kako to lagerovati i odlagati.Ne znam koja kolicina ti je potrebna,ali i ja toga na zalost poprilicno imam.Letos mi je 150 komada otislo za par sati.
Sto se tice glava i nogu,to klanice uglavnom ne upotrebljavaju,te bi ti i to moglo biti resenje.
 
Ovde gde uzimam kaze da su celi pilici ili izmislja, ima i mesa kostiju i sve je lepo sitno samleveno i ima uvek taj od koga uzima na lageru. Znam da je crna tema ali imam 2 velika snaucera i svaka olaksica u hrani za njih mi dobro dodje!
 
U prodavnicama Agroziva prodaju mlevenu piletinu kao hranu za pse i macke, a kako je krenulo ne bih se zacudio da i teska socijala pocne da konzumira istu. Zamrznuta je u paketima oko 5 kg. Mislim da je cena oko 50 din po kg.
 
Poslednja izmena:
Ovaj moj prodaje isto po 50 din kilogram sto znaci da zakida bar 10-15 din na kili sto je meni puno kad uzimam po 50-60 kila! Zato sam i otvorio ovu temu da probam da nadjem da nekupujem od druge ruke!
 
U susednom selu postoje 3 klanice pilica i ja odatle uzimam hranu za kerove.Imaju noge koje su 25 din glave 30 din 1 kg. i mlevene kosti sa grudi (belog mesa) isto 30 din.Koliko mi je poznato uginule pilice ne prodaju nego prve pastete i salame posto imaju i farmu i preradu pa greota da se baci.Najcesce skuvam i ubacim hleb u to.A desi se po nekad i da ne skuvam,nesmeta im.Moj drug nikada ne kuva a hrani ih vec 2 god sa tim.
 
U susednom selu postoje 3 klanice pilica i ja odatle uzimam hranu za kerove.Imaju noge koje su 25 din glave 30 din 1 kg. i mlevene kosti sa grudi (belog mesa) isto 30 din.Koliko mi je poznato uginule pilice ne prodaju nego prve pastete i salame posto imaju i farmu i preradu pa greota da se baci.Najcesce skuvam i ubacim hleb u to.A desi se po nekad i da ne skuvam,nesmeta im.Moj drug nikada ne kuva a hrani ih vec 2 god sa tim.
Na zalost,ali ovo sa pastetama je nasa realnost.:osmeh:Nekome se gadi da uzme uginulo pile za psa,a isti taj ga mozda pojede licno u nekoj pasteti ili salami.::samo bes::Ja sam odavno o tome razmisljao.Treba resiti masinu koja bi to mlela.Neki to i peletriraju.Mislim da se stavlja u meso stocno brasno.Ako neko nesto vise o tome zna,nek napise.
Sto se tice zivog mesa,koliko znam,psi mogu postati krvolocni.Prakticnije bi bilo probariti ga,makar malo.
 
Ljudi mante se pasteta daj te da ranim psa :D oooo ja trazio savet a eto napravio nekom posao bas sam licno baksuz, ja ponekad malo ubarim ali vecinom slucajeva zbog posla bacim im zivo!
 
ja imam 3 kera I ja hranim sa piletino i junetinom tom ja uzimam piletinu po 30 a junetinu po 100din
 
Ljudi mante se pasteta daj te da ranim psa :D oooo ja trazio savet a eto napravio nekom posao bas sam licno baksuz, ja ponekad malo ubarim ali vecinom slucajeva zbog posla bacim im zivo!

Pokrenuo si temu i ljudi sa punim pravom pisu i iznose svoja misljenja. Zato i sluzi ovaj forum za razmenu informacija i misljenja. Kome se ne cita niko ga ne tera. Slobodno nastavite i pisete svoje misljenje i utiske.:ppozdrav:
 
Hvala na odgovoru dosada sam uvek skuvao meso pa ajd da pitam sada mi je hladno da probam sirovo,ali ostajem po starom.
 
Gospodine Dule na kraju recenice za koju sam se salio stoji znak smajli sto opravdava salu u svakom smislu pisanja tome i smajli sluzi, a meni je drago ako neko kroz ovu diskusiju pronadje nov posao. Ja zelim sve da podelim mozda sam i nekom olaksao hranjenje psa mozda kao i ja nije znao da postoji ta vrsta hranjenja. Ako sam nekog uvredio TA ja se Izvinjavam!!!
 
И што сте сви с предпаљењем .. идте да вам наместе угао :osmeh: ... Још давни дана су се гркљани продавали за храну .. сад их нико не помиње јел и то сад иде у паштете :sta:
 
Forum zato i sluzi.Da se razmeni,nauci,doda,obuci,proda.....,pa da se neko i najedi.:osmeh: I to je za ljude.I mene ste bacili na razmisljanje.Ce sklepamo neku masinicu za mlevenje.:ideja:.E jos kad bi moglo sa percadima,bilo bi ekstra.mada bi mozda i moglo sta kazu ranioci pasa? Naravno da se sitno samelje,bez da se primeti.Mozda i u klanicama tako rade.Nisam upoznat sa tom problematikom.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

И што сте сви с предпаљењем .. идте да вам наместе угао :osmeh: ... Још давни дана су се гркљани продавали за храну .. сад их нико не помиње јел и то сад иде у паштете :sta:
U pastete ide sve sto se sitno moze samleti.:osmeh: Bitna je masa.Ukus se PRAVI raznoraznom kozmetikom.Ako mogu od zelenog usmrdjenog mesa,sto znam pouzdano,sto nebi mogli od svezih grkljancica.:haha:
 
а кад сам ти лепо реко да правиш храну ..ццц .. ал нека нека само ти вежбај стој на рукама :haha:

П.С. тога у оном зликовачком систему није било Карнекс је продаво гркљане на кило то није ишло нигде осим у отпад проверено .. е дивне ли демократије сви имају право да једу г... да извинеш
 
Ja kupovo grkljancice za mog kera.:osmeh: Vidi da ne bude zabune.Necu da tvrdim.Nisam siguran,samo predpostavljam jel znam kakvo sve djubre melju.
 
Ja znam da u mlevenoj piletini koju ja kupujem nema perja jer je malo krupnije mleveno pa bi se videlo a od koleginice sam cuo da je ona negde u subotici uzela i da je bilo parcad pera i kaze da je meso poprimilo neki miris (smrad) i da taj paket iako je bio u zamrzivacu morala je da baci ! Razglok kaze da je moguc zbog perja! I ja nedobih odgovor moj gde ima u Blizini Beceja ili Temerina Mleveno meso po ceni od 20-30 din ? :osmeh:
 
Nazad
Vrh