Prihrana i đubrenje voćaka

Ajde i ja da priupitam nesto .. Izvukao sam stajnjak u vocnjak i presao motokultivatorom dva puta i taj stajnjak nije sav otisao u zemlju ,vecina jeste (dubuna nije neka.. ) ,a ovo sto je ostalo gore je onako pomesano sa zemljom.. Da li ce tu biti nekog efekta i kolikog ? Nea nacin da ga zaorem pored voca..
 
Izvukao sam stajnjak u vocnjak i presao motokultivatorom dva puta i taj stajnjak nije sav otisao u zemlju
И ја исто, јуче. Остало око 40% на површини. Имам дизел култиватор и обртни плуг ал' то је грдна зајебанција. Мораћу да размотрим варијанту пелетираног стајњака.
 
Ajde i ja da priupitam nesto .. Izvukao sam stajnjak u vocnjak i presao motokultivatorom dva puta i taj stajnjak nije sav otisao u zemlju ,vecina jeste (dubuna nije neka.. ) ,a ovo sto je ostalo gore je onako pomesano sa zemljom.. Da li ce tu biti nekog efekta i kolikog ? Nea nacin da ga zaorem pored voca..

Sneg i kisa ce to spustiti dole do korena. Ne brini nista bice efekta.
 
Kad sam tovario djubre , druge dve prikolice su bile kao zemlja za cvece bukvalno , sitno i rastresito , puno glista , ne suvo >>

jdjd1_zpsa60a9257.jpg


Kako vam se cini i da li je to dobro , da bih znao za ubuduce
:ppozdrav:
 
Ja sam danas kupio Zorkino 8*16*24, s obzirom da jesenas nije bilo teorije izfrezirati,
cekacu pogodno vreme da ga razbacam.
U onom njihovom prospektu pise da ne mora da se unosi u zemlju, mada ako vreme dozvoli bilo bi bolje izfrezirati.
 
Ja sam kupio npk Fertil 8/24/16, 45 din/kg,i bacio po 300 gr.oko svake sadnice, juce,e od freziranja nema nista,blato,a i da teram frezu oko 1000 i kusur sadnica e nemogu:sta:!Znam da je bolje a korisnije da se to djubrivo unese u zemlju a narocito u zonu korenovog sistema,ali kada nabavimo::sramota:: ulagac min.djubriva,bice tako:ideja: !
 
Zicaprom
Moguce da je proslogodisnja zaliha, i mene je toliko kostala Yara prosle godine.
sada je 790E tona
 
Jeste, u pravu ste, Yara je poskupela, i Complex nema da se nađe ispod 100 din/kg, i to je razočaravajuće, taman smo dobili kvalitetno đubrivo, oni su mu digli cenu u nebesa. takođe su mi u nekim prodavnicama preporučili Fertil tj "EUROFERTIL PLUS 37 NPK 5/10/22 + 3 MgO + 16 SO3 + 0,2 Zn + 0,2 B", ima u sastavu Magnezijum Cink, Bor, košta oko 90-95 din po kg, prodavci ga hvale ali ja nisam još od nikog čuo lična iskustva a nije ni jeftin.
Što se tiče Kana, Linzerov Kan je oko 38-40 din/kg, i to je jako dobro đubrivo, i mislim da je i cena korektna a Linzerove 3x15 su oko 50din/kg, ali mislim da je za njih već možda kasno, bez obzira što se lako tope, usvajanje ide nešto sporije. Mada sam skoro na jednom predavanju o voćarstvu čuo da NPK 3x15 jako zakišeljavaju zemlju a formulacije kao što su 8-16-24, mnogo manje ali nisam siguran da li je to tačno.
 
Nazad
Vrh