Prihrana i đubrenje voćaka

Koliko si placao to 7-20-28?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko je otprilike dovoljno kg pregorelog (5-6 god. starog)ovcijeg stajnjaka po sadnici u 3 i 4-oj godini?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Ove godine u prolece smo posadili vocnjak od oko 200 sadnica (sljive 50% kurske dunje jabuke musmule kajsije tresnje, visnje i td..) e sad zgoreli ovciji stajnjak smo stavili oko sadnica i zanima.me.da li da ga sad okopam ili da ga okopam s prleca posto mi je jedan komsija reko da ne okopavam sad da bi se te neke materije spustile u zonu korenovog sistema?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Svakako zaorati, frezirati, istanjirati ili šta već. Ako se uz to baca i mineralno ,bilo koje formulacije, onda obavezno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
pozdrav da li neko na osnovu ove analize moze da mi kaza sa cim bi bilo najbolje da djubrim kajsi
DiSOJ
DiSOJ.jpg
 
Kakva su vam iskustva sa djubrenjem kroz sistem kap po kap? Koje količine djubriva se pustaju po hektaru i koliko često? koje djubrivo ?
 
Po meni ne opravdava,kompleks je ako se nevaram 3x18 što znači po 18 kg azota,fosfora i kalijuma u 100 kg djubriva, ako uporedimo sa rusko 3x16 vidimo da u kompleksu ima samo po 2 kg više nego u ruskom a cena je mnogo veca,kazu brze deluje ,tačno ali brze i nestane...

- - - - - - - - - -

Kako onda mogu da kazu baca se duplo manje i radi isti posao,da je kompleks 3x32 a rusko 3x16 onda se slazem da treba duplo manje,još nešto vocnjak se nedjubri sad za sad vec za sledecu godinu....
 
Po meni ne opravdava,kompleks je ako se nevaram 3x18 što znači po 18 kg azota,fosfora i kalijuma u 100 kg djubriva, ako uporedimo sa rusko 3x16 vidimo da u kompleksu ima samo po 2 kg više nego u ruskom a cena je mnogo veca,kazu brze deluje ,tačno ali brze i nestane...

- - - - - - - - - -

Kako onda mogu da kazu baca se duplo manje i radi isti posao,da je kompleks 3x32 a rusko 3x16 onda se slazem da treba duplo manje,još nešto vocnjak se nedjubri sad za sad vec za sledecu godinu....

Yara complex ima formulaciju 12 11 18 plus Mg plus mikroelementi.

Link http://www.yara.rs/doc/135900_yara mila complex SRB.pdf
 
Bitna je i formulacija i ostalo, da li jedno zrno prehrane ima svaki element ili je kao ono domace 3 boje zrna svako drugi element i slicno
 
Yara ima neupiredivo bolju iskorišćenost jer je u potpuno drugom obliku (ovo je najvažnije za fosfor i kalijum) u odnosu na klasična mineralna đubriva. Jako brzo je usvojiva biljci, zaista ima to što piše na deklaraciji. Iz tog razloga je potrebna manja količina (manji gubici i poštena deklaracija). Naravno da nema duplo bolji efekat, ali posle par godina korišćenja vide se razlike na parceli sa klasičnim i Yara dubrivima. Kolika je u procentima, ne umem da procenim, ali vidi se golim okom.
 
Nazad
Vrh