Malina- berba 2009. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malina i dalje izgleda odlicno iako ova kisa ubija u pojam...
Post je spojen: [time]1274226371[/time]
_________________________________________________
mislim ovo nije moj malinjak,ali je fantastican ciji god da je... sliku sam stavio jer mi se dopala...
 
Bilo je kako gde.. Uglavnom nije losa za sad mada se na visim delovima zale na ovo hladno vreme...
Post je spojen: [time]1274292935[/time]
_________________________________________________
Sto se tice brdskih krajeva situacija je dobra a u malo nizim nikakva.. Ocekuje se otimanje otkupljivaca za svaki kilogram. Vec obilaze proizvodjace i vrbuju ih da bas njima daju malinu. Ja sam licno dobar sa sinom jednog od hladnjacara koji mi je rekao da nema robe za sve i da ce biti cupavo za njih a dobro za nas.. Dace bog samo da se malo razlepsa vreme... :cool: :cool: :cool: pozzzz
 
bravo zoki care najzad neka optimistichna vest isto stanje je i kod nas. na prste se mogu nabrojati dobri malinjaci jer je u nash kraj prosle godine pao bogami krupan grad bio je ko jabuke i napravio propastytako je kod nas a za informacije shirom srbije izvolite pa ostavite mishljenje
 
Zoki to je lepa vest da će se otimati za malinu ali će biti problem ako bude loše vreme za vreme berbe kao prošle godine pa u sezoni kiša neprestaje 10 dana, to ti je ono " hoćemo ja i konj, ali neda bog".
 
Daj boze, nismo se mi na boga kamenjem bacali.... I ja sam cuo informaciju iz prve ruke da ce biti trka za malinu medju hladnjacarima. Ovde vec daju avans na malinu ko hoce da uzme... :D
:ppozdrav:
 
I jos jedna dobra vest koja se tice kupine, a informacija je sto posto tacna.Podgorina frukt (bivsa PODGORKA) vec mesec dana u tri smene radi koncentrate od kupine. Stize sa svih strana Srbije to mi rekao decko koji tamo radi. Mada hladnjacari i dalje trvde da kupina ne ide, a kod nas su obe hladnjace prazne i ova manja u Bastavu i ova ogromna u Peckoj koja je cak imala kupine od 2007 pre samo mesec dana. Podgorina frukt ima ogromne kapacitete za preradu a i Tadic ih je vise puta posecivao.To je fabrika bliznakinja iz Austrije i nju ne interesuje prva klasa bilo kog voca ( osim maline naravno). Tako da sam totalni optimista sto se ove dve vocke tice. ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Zorane, 2009 godine kod nas je stiglo mnogo maline i kupine iz Osecine, svako vece je dolazio po pun kamion, jednom je isao i moj kamion za osecinu... :ppozdrav:
 
Na temu ide katanac pošto je otvorena ista tema za 2010 godinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh