Talijanska kokos (talijanke)

Nabavljeno jato italijanki 10 koka i petao uvezen iz Nemacke mene su ove koke odusevile a tek par dana su kod mene ekstra su.pozdrav za sve ljubitelje italijanki
 
Moze li fotke od tih italijanki :)
Meni ce trebati na prolece neki petlic pile ili jaja za osveyavanje krvi pa ne bi bilo lose da izbacis neku fotografiju :ppozdrav:
 
Ovo moje pitanje nema veze sa ovom rasom ali neznam koja je to rasa koja nosi zelena jaja, s obzirom da sam videla na internetu koku koja je kao ova talijanka braon. Zna li neko koja je rasa u pitanju?
 
jojo da ti odgovorim,te koke imaju gen da prenose zeleno jaje,ako ukrstiš sa talijanku,saseks bilo koju rasu dobiješ zeleno jaje i takvu kokošku sa kojom si ukrstio,to je više atrakcija,ali ništa naročito,čuvaj nek se izvodi,kokošku i jaja sigurno nećeš da baciš,ako hoćeš nađi maran kokoške one snose crvena jaja,pa netreba da ih farbaš za uskrs.mislim da nisam demoralista.poz
 
Uspela sam da nadjem zelena jaja. Prošle godine mi je kokoška izvela piliće. Ove godine imam 4 kokoške koje nose ta zelena jaja. Mojoj sreći nema kraja. Kokoške su jedna je gološiojanka, jedna je crna, bela i ovu četvrtu nisam uspela da uhvatim na delu i vidim koja je a za ove tri sam sigurna. Koliko se kreću pilići srebrne italijanke i gde se mogu naći?
 
Od svih mojih srebnih italijanki koje mi je kvočka izvela ostalo je samo 1 koka i 2 petlića. U medju vremenu sam kupila 10 plavih italijanki (tj piliće stare mesec dana) pa i tu sam prošla kao bos po trnju tj. dobila sam samo 2 koke a ostalo su petlići. Kao nemože se razlikovati jer su još mali. Platila sam ih 250.-din po komadu a dobila......Kad opet razmislim da nema ovakvih ....za šišanje nebi taj što mi ih je prodao imao 20 vrsta i ....da nedavim. Sve u svemu kad se malo bolje udje u suštinu to što se nezna koje je muško a koje pile žensko su priče za malu decu. Onaj ko se time bavi jako dobro to zna. Na kraju krajeva šta će mu petlići njemu tebaju koke za proizvodnju što većeg broja jaja koje prodaje po 1e komad (za nasad). Tako da ono pitanje šta je bolje uzeti jaja po 1e i nasaditi kvočku ili kupiti izvedeno pile po 250 din u mom slučaju je ostalo bez odgovora. Nije mi ove godine ni jedna varijanta dala neki dobar rezultat. Znači propala godina. Od sledeće ili opet ispočetka ili dići ruke.
Pre nego završim sa ovim mojim neslavnim pokušajem da zapatim italijanke da se pohvalim da su mi danas prvi put snele jedna koka koja nosi zeleno jaje i amrok koka koja nosi obično jaje.
 
Pa sasvim je sigurno da treba malo više od jedne godine ili nekoliko godina da se u potpunosti uđe u priču. Tu sad ide gomila narodnih mudrosti tipa" Svaki početak je težak" ili "Put od hiljadu milja se započinje jednim korakom" u ovom slučaju sa jednom kokicom. :osmeh:

Tako da nije neki problem nastaviti, više je pitanje koju strategiju primeniti.
 
Bude na berzama odraslih koka po 800 dinara i to je mozda najbolje i uzeti pa zasnovati neko matično jato a posle toga sam izvoditi piliće.
 
Imao sam pre dve godine 10ak rasnih kokosiju i 2 italijanke su tu bile. Prelepe kokoske! malo su sitna jaja, al redovno nose. Onda de desio pokolj, dosao komsijski par i podavio sve, a te 2 talijanke ostale, popele se na dunju i nisu im mogli nista. Hranio sam ih preko zime i posle su i njih dve nestale. Sad imam ogradjen zicom kokosinjac i sasex i brame koke i nosilje gajim
 
Zna li neko kako se ova rasa zove na engleskom jeziku.
 
Nazad
Vrh