Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas i ja kompletirao seme za nastupajucu setvu! KWS Korimbos,Konsens Pioneer P1114 i P0725 pa da vidimo ko dobija utakmicu Nemacka-USA
 
Nabavljeno seme, herbicidi, jos nafta, i sutra prekosutra da se malo protresu traktori, setvospremac i sejalica, i Boze zdravlja, krecem cim uslovi dozvole.
Za ovu godinu spremni:-
-Pioneer V74, i F38, Dkc 5276 kao "perjanice" proizvodnje, i po 3-4 kese P0216, P0725, P1114 za probu. Godina je lepo ponela, nadam se da ce tako i da zavrsi.
Svima zelim puno srece i uspeha, da uradite kako ste zamislili, a za ostalo ima ko ce da brine!!! :ppozdrav:
 
Nabavljeno seme, herbicidi, jos nafta, i sutra prekosutra da se malo protresu traktori, setvospremac i sejalica, i Boze zdravlja, krecem cim uslovi dozvole.
Za ovu godinu spremni:-
-Pioneer V74, i F38, Dkc 5276 kao "perjanice" proizvodnje, i po 3-4 kese P0216, P0725, P1114 za probu. Godina je lepo ponela, nadam se da ce tako i da zavrsi.
Svima zelim puno srece i uspeha, da uradite kako ste zamislili, a za ostalo ima ko ce da brine!!! :ppozdrav:
Tacno tako.
Svima sve naj,naj...
 
Ljudi kod nas Pioneer seme razgrabljeno odnosno nije ni stiglo, nema nigde da se kupi, pa bih molio za savet. Hteo sam na najlosijoj parceli da posejem Colombu, ali posto po svemu sudeci do nje necu moci da dodjem recite mi koji hibrid bi ste mi preporucili za najlosiju zemlju?
 
m-34 je po riječima promotera hibrid za sve parcele po meni je b-08 bolji za tanke njive.I kod nas nema više pionera par vrsta i gotovo sve otišlo
Dzaba druze tvoja preporuka kad nema nista od Pioneera, u svakom slucaju hvala.

- - - - - - - - - -

Ma ovaj ZP434 i nije mi bas nesto siguran kako sam citao na ovom forumu neki ga hvale, neki sve najgore o njemu, ne bih da reskiram pa da ostanem bez klipa posto je bas losa zemlja u pitanju.
 
jeste i dobar je,lično ga nisam sijao ali imam u komšiluku velikog proizvođača i u prošloj godini mu je bio od boljih,jedina je caka što ga kod nas nema više za kupiti došla samo 1,5 paleta
 
ma za sjeme je ludnica i ovde sve neke lijeve sorte vecinom je isprodano i nije ga ni bilo u dovoljnim kolicinama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh