Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U juznom banatu uvek veliki problemi. Ostecenja od zlatice cak i na njivama gde su predusevi psenica i suncokret, ne samo meni, video sam isto i na oglednoj parceli agrozavoda. Primorani smo da postujemo plodored, ali i limitirani izborom useva, a opet ljudi su tezili da ne seju psenicu, a od naredne godine i suncokret. Mobijusova petlja :haha:
 
U juznom banatu uvek veliki problemi. Ostecenja od zlatice cak i na njivama gde su predusevi psenica i suncokret, ne samo meni, video sam isto i na oglednoj parceli agrozavoda. Primorani smo da postujemo plodored, ali i limitirani izborom useva, a opet ljudi su tezili da ne seju psenicu, a od naredne godine i suncokret. Mobijusova petlja :haha:

a sto je limitirani? mozete da sejete sta hocete, a i rodi (kukuruz, suncokret, soja, repa, psenica, jecam...). sta god. a, to sto ljudi ne "volu" da seju psenicu, to je vec druga stvar, ali i psenica rodi 40 q/kj u toj okolini (napr. 2010 ili 2013 sa vestakom, i odgov. agrotechnikom i 40+q/kj). sto je onda limitirani izbor useva?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh