Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pero Ja sam ima ulyxxe,fantastičan sejan 1 maja. predusev soja. Čujem da su druge sorte bile jako loše a za ovu mi i Vasa potvrdio da je bio među najboljima u njihovom ogledu u ritu.
 
Pero Ja sam ima ulyxxe,fantastičan sejan 1 maja. predusev soja. Čujem da su druge sorte bile jako loše a za ovu mi i Vasa potvrdio da je bio među najboljima u njihovom ogledu u ritu.

Ne znam tacno koji je imao Puju ali znam da je bio iz grupe 500. Katastrofalan! Nesto drugo je imao porucen kod Coleta i na kraju ovaj mu dade Rajfajsen. Bio je iznenadjen jer nikad do tad nije cuo ni znao da postoji kukuruz Rajfajsen. Iz koje je grupe Ulyxe?
 
Ullyxxe je iz grupe 400.
Iz 500 grupe ima Lynxx,njega je imao moj rodjak prosle godine,nije bilo bas kao kod vas,ali prilicno lose,na dva Backa lanca 3000 kg,ali se Ulyxxe izgleda dobro pokazao.Sejacu ga malo sigurno,a u zavisnosti kakva bude bila situacija sa semenom ostalih kuca,mozda i malo vise.
 
Nisam do sada sejao ZENIT,novosadski hibrid,kazu da nije los,pa ako ga je neko sejao neka napise nesto o njemu.
 
as 72,as 62,kws 3381,ns 6030,f 02, p 1114, i da probam akvamax al da nebude jedan probo pa se us.. a debelo platio,pa ce biti Akvamax podvuceno zutim .
 
Kako podnosi susu?Prosle godine na jednoj parceli imao sam posejan NS 6010,NS 6030 i ZP 684,jedan nije rodio,nikako,samo ne znam koji.
 
Ako treba pojednostavniti kako ja recimo biram hibride : renomirane kuće i što noviji hibridi koji se mogu naći . Jedino fao grupu biram a ostale osobine manje više i ne obraćam pažnju . Radije ću posijati npr "najslabiji " Pioneer koji je izašao prošle ili pretprošle god nego najjačeg predstavnika neke friške malo poznate firme.
 
Зенит сејем годинама и генерално врло сам задовољан тим хибридом. Иако се слабо чују неки коментари и препоруке за њега моја искуства су врло позитивна. Хибрид је јако стабилан у погледу приноса, нема неке велике осцилације у зависности од временских прилика (не рачунајући прошлу годину), у односу на друге НС хибриде које сам сејао (6010.6030,640), има најбољи старт, стабло здраво, чврсто а принос је релативна ствар, код мене просечно и изнад просека у односу на остале хибриде.
 
Neznam zašto ljudi prošlu godinu uzimaju kao razlog da poseju ili ne poseju neki hibrid .Bila je extremna god. sa 30 dana preko 35c. NAilazili su periodi sa padom temp na 30 do 33. i koji su se tada oprašivali bilo je dobro a kojis su na 39 ti su loše prošli.Po meni je veliku ulogu igrao datum setve.
 
Ево, пошто је тема кукуруз ја ћу оставити неке резултате анализе коју сам вршио прошле (предпрошле) године (2011) па можда неком буде од користи за избор хибрида иако морам напоменути, наравно, да када је реч о приносу то је заиста индивидуално јер зависи од многих фактора када је реч о максималним приносима али се може створити одређена слика по питању поређења конкретних хибрида.
Ово су резултати испитивања које сам извршио сам, на једној парцели за своју личну употребу истих.
Тестирани хибриди: НС640, НС6010, НС6030, НС Зенит, КВС Кермес, АВ (интерни назив за посејани кукуруз из чардака (котобање)-првенствени разлог тестирања).

НС 640 принос 12170 кг/ха склоп 48000 зрна/ха проценат зрна у укупној маси 85,3%
НС 6010 9680 кг/ха 66000 81,01%
НС 6030 9210 кг/ха 57000 80,72%
НС ЗЕНИТ 12160 кг/ха 57000 84,6%
КЕРМЕС 12700 кг/ха 68000 82,04%
АВ 9860 кг/ха 57000 83,9%

Наравно, сви ови резултати се могу узети оквирно јер се поставља питање репрезентативности узорка, влаге самог хибрида а због одступања у склопу приликом жетве можда би било добро увести једну вредост која би дала одређени показатељ родности, а добила би се количником укупног приноса и бројем биљака по хектару али то је већ за дубљу анализу. Овако како је, ако је неком на корист биће ми драго.
 
Znači savle ti si imao 10t po hektaru kukuruza sa tavana ? To pobija sve ovo ovde i ove institute što nam uzimaju pare , ili je u pitanju da je kod tebe zemlja da bukvalno baciš dugme ...

P.S; Imaš li na prodaju hibrida AB , pretpostavljam da nije skup?
 
To iz čardaka je ogroman rizik.Sejati ovako u gužvi sa ostalima može nekad proći ali posejati veću površinu :sta:
 
Ја сам овај пост поставио како би неком можда користио, а не како би био предмет подсмевања.
Ако оно што је написано руши нечије илузије нека заобиђе тај податак а по потреби га могу и избрисати.
Људи са НС института који раде на кукурузу су ме убеђивали да тако посејан кукуруз мора да има и до 70% нижи принос и због знатижеље у тачност тога сам посегнуо за овим тестом, а резултати као резултати, требало би поновити више година.
За мене је довољно да знам да су те силне приче углавном само повлачење воде на своју воденицу.
Узгред да напоменем да је принос једно а комплетна оцена нешто друго и са тиме да завршим ову причу за оне који у љу сумњају.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh