Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Momo kakav je ovo KAN sa 24%sumpora i čij ije???
 
momo kad bi se bacalo koliko propisuju strucnjaci na ovakvim cijenam i opali susa preostalo bi nam samo da se vjesamo ili mijenjamo zanimanje samo neznam koje bi uzeo
 
To je YARA Kan tzv Extran , a 24% je Azota plus Sumpor (9% SO3) .
Dobro se pokazao u pšenici čak i kiseloj zemlji iako S spušta ph , ali izgleda da ga fali u zemljištu (zahvaljujući čistom vazduhu).

Zico , neznam šta da ti kažem , računao sam sebi dva načina ulaganja , ful i sirotinjski . Razlika je oko 200e po ha . Na cijenu kukuruza od 15oe/t je ravnoteža , ako je niža bolje manje ulagati , a ako bude viša bolje je više ulagati. Uzeo sam za primjer normalnu godinu i prinos 6t/ha sa štednjom a 9t/ha sa ful .
 
Pre par godina je moj burazer bacio na jednoj parceli 400Kg/ha Yara 8:20:30. To je takav kukuruz bio da vam ne mogu opisati.
ZP 684 posejan na 20cm a klipovi kao da je na 30cm.
 
ma bem ti više i ova gnojiva i formule i sve.Prije 3x15 i KAN i sve bilo ok a sad odkada ide po analizama mal pa malo nešta ne opali.Sad ako oćeš rovati zemlju prvo moraš biti hemičar i botaničar i šta ja znam koji klinac

- - - - - - - - - -

Pre par godina je moj burazer bacio na jednoj parceli 400Kg/ha Yara 8:20:30. To je takav kukuruz bio da vam ne mogu opisati.
ZP 684 posejan na 20cm a klipovi kao da je na 30cm.
pa ja bacam od 800do 1000 kg po ha i kad opali opali a sa 400 kg po ha nemam ništa
 
ja bacam uvijek standardno oko 75-80kg po dul ( 750-800)hektaru pa sta bog da kako su ove izsle male vrece imam mjeru 25.kg ureje 25. 15-ke 25 kana
 
vala baš ako nema kiše bacaj lopatom nema od toga ništa.Kod mene u selu smanjuju se i površine pod kukuruzom i količine gnojiva kažu neće opet da bacaju a nema od toga ništa.Ja se u nazad ne osvrćem nego svake godine pojačavam i probavam razne solucije jer ni jedna njiva nije ista i kad je uferčim ako je iole godina nema da omane.
 
Ja bacim u sijaccu startnog 3 15 od 25 do 30 kg i u spartac kana isto tako 25 30 kg, i negdje prije oranja izvucem osoku i odma zaorem, negdje razbacim govedje djubre. I budemi vecinom solidan kukruz.
 
Ljudi potrebna mi je mala pomoc oko izbora semena,sve sam manje vise resio oko izbora,ali na jednoj parceli imam veliku dilemu,da li sejati Dkc 4590 ili Nk Pako.
Prosle godine je na njoj bio 4590,zemlja je neka 2-3-4 klasa (zavisi koji deo parcele),nije bio los,ali i nista narocito,jalovih biljaka nije bilo,iako se oprasivao u vreme najvecih vrucina,ali opet vidim da se Pako prosle godine dosta dobro pokazao na vise lokacija,a plus je malo i seme jeftinije,takodje je strana dorada (bar tako kazu).Za Paka sam video neke rezultate ogleda,ali za 4590 slabo ih nesto ima.
Svaka pomoc dobro dosla,jer stvarno ne mogu nikako da se odlucim.:ppozdrav:
 
Pa za sada obecani su mi i jedan i drugi,kazu da ce ih biti,mada po ogledima mi se jako svidja Raiffeissen Ulyxxe.Po njima je bolji i od jednog i drugog,ali opet je to nesto novijeg datuma,pa treba imati petlju i posejati ga na vecoj povrsini...
 
E sad si vec u dilemi i nedoumici!:osmeh: Raiffeisen je imao jedan moj drugar, tacno ne znam koji ali je bio iz grupe 500. Imao je prinos oko 500 kg/kj
tako pokvareno djubre jos nisam video. Vise se crnilo u bunkeru nego zutilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh