Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ala ste navalili sa gustinom kao da nije bilo crvenih rukavica prosle godine :sjasi:.
Da uzmemo neku osnovnu matematiku

398m duz da se seje na 30cm dobija se 398m / 0.3m = 1326 biljaka u redu - 20% na ponik i bolesti dodjemo do cifre 1061 biljka po redu
1061 biljka * 20 redova 21226 biljaka po kat jutru
21226 biljaka * 0.3kg po stabljici = 6368 kg po jutru prinos ili preko 10 tona po Ha

Ljudi ako ovo nije dobar prinos onda ne znam sta je a otisla je jedna setvena jedinica i rizik podgorevanja sveden na minimum ?
 
mislim da je broj biljaka na 14,2 metra *1000 i dobiješ broj biljaka na hektar

- - - - - - - - - -

kod nas je preporuka sijati više hibrida
 
Ala ste navalili sa gustinom kao da nije bilo crvenih rukavica prosle godine :sjasi:.
Da uzmemo neku osnovnu matematiku

398m duz da se seje na 30cm dobija se 398m / 0.3m = 1326 biljaka u redu - 20% na ponik i bolesti dodjemo do cifre 1061 biljka po redu
1061 biljka * 20 redova 21226 biljaka po kat jutru
21226 biljaka * 0.3kg po stabljici = 6368 kg po jutru prinos ili preko 10 tona po Ha

Ljudi ako ovo nije dobar prinos onda ne znam sta je a otisla je jedna setvena jedinica i rizik podgorevanja sveden na minimum ?

samo još da rodi 300g po klipu i onda je suuuper
 
Šta vam je sa gustinom sad odjednom :sta: . Kako ste se odjednom tako naplašili ko da radite od juče ? Aj , ovaj Pankin se šali sa Milanom kad pita oćel bit 30cm gusto :osmeh:., ali kako mnogi pričaju o 25 pa 30 cm izgleda da su sjemenari nadrljali ove godine . :haha:
 
ja jos ni metra kvadratnog uzorao nisam ::sramota:: a sto se tice sjemena, ni to jos ne znam sta cu, imam 12h na koje cu da posijem kuruz, otprilike da cu pioneer f73, n01, f58, v52, i mozda y12, i ubacicu po jednu od zp, ns.
prosle godine nisam sejao nista kukuruza, valjda nece ove godine utrojciti susa :udri:

to je prva godina kako ja licno sejem kukuruz sa svojih 21 godinu, pa hocu svasta da probam
 
kao mlad, i dosta neiskusan, a znam ono najvaznije da zaboravim, kao na primer odnijeti zemlju na analizu :osmeh: ne znam kako i koliko da bacim gnjoiva po ha..na jedno 4 ha cu izvesti stajnjak koliko tu da bacim? (djed navalio 3 petneske i to je zakon, ja nisam tog misljenja) i dali postoji mogusnost, posto nemam spartaca, da se sad baci vise gnjoiva da nemora da se zasipa, jer je tesko naci radsnike koji oce ici u kuruze da zasipaju? a svaka njiva mi je blizu nekog izvora il bunara il rijeke, mislio sam traktor i cisternu i polako, bolje pogazim koji red kuruza a ostale zalijem i bolje rode nego nista ako bude susa? da li grijesim il sam upravu? Mozda sam i promasio temu za ova pitanja al ako moze i ovde odg
 
Druze,nemoj da se ljutis ali meni se cini po ovim tvojim postovima da si pogresio profesiju a ne temu.

Idi bre ori za 2 meseca ce setva da krene.Kazes nadas se da nece susa da bude a imas prolecno oranje:sta:.
A sto se tice takvog zalivanja to jos nisam cuo da je iko tako radio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh