Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vladamm

Član
Učlanjen(a)
13 Mar 2012
Poruka
283
Lokacija
mladenovac
njive su uzorane,cekaju prolece pa je vreme da razmisljamo koliko i sta cemo od kukuruza sejati na prolece
 
Taj dekalb je Monsantov hibrid GMO. Sva monsantova semena su genetski modifikovana. To sigurno necu sejati!!!
Ove godine sam sejao ZP666 lose se pokazao na mojim njivama zato cu sledece da sejem stari dobro provereni 704 moj deda ga je sejao decenijama pokazao se odlicno u svim godinama i susnim i kisovitim detaljno ekperimentisan i zasto bi ja sad menjao nesto sto dobro pokazalo :ppozdrav:
Zaboravih da dodam i NS640
 
Ja sam se pozdravijo sa DEKALB SJEMENIMA u moje njive nece. Neke sorte pijonira i neki zp imam dva mjeseca da odlucim koji ce dobit mjesto
 
Najvjerovatnije cu opet sijati pionir f73 dobro mi se pokazao u ovoj susnoj godini, i ubaci cu jos neki razni drugi hibrida sad neznam sta bi za silazu sijao kws mikado ili as 160 ove godine smo silirali ns 640 bio je ko u kisnim godinama klip bas dobar.
 
Kao i do sada, 80% NS seme a za onih 20% koji je zauzimao KWS ću još da razmislim.
Proverene NS sorte 640, 6010, 6030, Zenit, a možda ubacim i neku noviju na probu.
 
Kolega iz prnjavora ,da netražim sada u temi o vremenu ali mi se čini da ste vi napisali onomad jedne nedelje da ste dobili dobre kiše i to nešto dosta litara a posle je bilo još jednom .Jer kod nas od 640 ni bobka niukoga....Tako da ni suša nije svuda bila ista.
 
Jest bilo jedne nedelj kise, mada ovdje gdje je bio 640 zemlja je bas kvalitetna nekako najgori mi je bio zp434 njega sigurno necu sijati, u jednoj sam njiv od 0.25ha izmjeso sve moguce hibride sto mi je ostalo i bilo 2 kosa od sipa 40.
 
za silazu zp735, ni jedan drugi nije dao iz jedne vrste-380m punu loznicu od 5,5t, na 18cm sejan

institut tamis kad je stavljao ns 640 u oglede, on zauzme 50-60 mesto...
 
U ovim krajevima se dobro pokazao640, 704 i 684 takodje super se pokazale. Jedino me ovaj 666 razocarao ove godine seme je bilo skuplje od ostalih a los hibrid. Komsija na parceli do moje sejao 684 i daleko bolje se prosao nego ja sa 666 . Novijim sortama je potrebno vreme da se dokazu.
 
ocigledno je da se 640 mnogo bolje pokazao u sumadiji nego u vojvodini. kod nas se seje masovno a ove jeseni kome god sam brao dobar kukuruz bio je to 640. kod mene je ove godine u nizim,rosnijim njivama davao po 10 punih bunkera od kk 30 pa ce i naredne godine biti zastupljen a pored njega i as 62, koga je bar kod mene odlikovalo odlicno oprasivanjetj nije bilo jalovog kukuruza. zp 684 me razocarao.

- - - - - - - - - -

U ovim krajevima se dobro pokazao640, 704 i 684 takodje super se pokazale. Jedino me ovaj 666 razocarao ove godine seme je bilo skuplje od ostalih a los hibrid. Komsija na parceli do moje sejao 684 i daleko bolje se prosao nego ja sa 666 . Novijim sortama je potrebno vreme da se dokazu.
ja sam na jednoj njivi od 1 ha posejao 666 i 684 i bio je 666 gori i od loseg 684. to sam silirao i na istoj povrsini 666 je dao prikolicu silaze imt sa metarskim arnjevima manje. mala stabljika,jadan koren,60% jalov
 
ocigledno je da se 640 mnogo bolje pokazao u sumadiji nego u vojvodini. kod nas se seje masovno a ove jeseni kome god sam brao dobar kukuruz bio je to 640. kod mene je ove godine u nizim,rosnijim njivama davao po 10 punih bunkera od kk 30 pa ce i naredne godine biti zastupljen a pored njega i as 62, koga je bar kod mene odlikovalo odlicno oprasivanjetj nije bilo jalovog kukuruza. zp 684 me razocarao.

- - - - - - - - - -


ja sam na jednoj njivi od 1 ha posejao 666 i 684 i bio je 666 gori i od loseg 684. to sam silirao i na istoj povrsini 666 je dao prikolicu silaze imt sa metarskim arnjevima manje. mala stabljika,jadan koren,60% jalov

Jedino mi nije jasno zasto su toliko hvalili 666 i zasto je bio skuplji od ostalih semena kad je kao hibrid nula??,Stabljika slaba koren nikakav. Bar se ovde lose pokazao, neznam kako je bilo u drugim krajevima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh