Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako nema nikakve vlage u zemljistu,naravno da nema efekta ali nemoze biti stetno.Zagrtanje je losa agrotehnicka mera.
Apsolutno se slazem za zagrtanje, tu su mi se prvo pojavile pukotine u zemlji kada je zasusilo, i to duge i po vise desetina metara.
 
Kolege kako odredjujet koju ce FAO grupu kukuruza sejati na kojoj njivi.Ja se odredjujem po kvalitetu zemljista ako je zemljiste 1 i 2 klase tu idem fao 500 i 600 a ako je zemljiste 3 klasa i nagore onda tu idem 300-400 da li je to ispravno?:sta:
 
ja berem sve beracem i fao 300 je malo zeznuta za branje,brzo izgubi vlagu,i kukuruz se dosta kruni.
 
Kako te prezime podsvesno gura u ove teme. :osmeh:


Da su mene pitali, bucko bi od 2000 bio iskljucivo u penziji.
 
Poslednja izmena:
Bio sam samo sam imao nalijepljene brkove .
Šalim se , nisu me ni zvali , vjerovatno što ne kupujem sjeme kod njih . Jel o Pioniru bilo ?
 
e ajde sada da vidimo koju agrotehniku upotrebiti i kako zaraditi na ove cene djubriva i semena, znajuci da je cena koja ugovaraju 170 eura tona, znaci za nas ce biti 150 eura tona.
 
danas mi covjek kaze sto drzi poljoprivrednu apoteku:

ajd malo se raspitaj za djubrivo YARA. Kaze to je Norvesko il Dansko gnjoivo. Stize brodovima iz te drzave, kaze ako ne vjerujes ides samnom preuzeti. Malo je skuplje od ovih nasih al se manje baca. ko ovog naseg baci 200kg/ha onog ide od 130-150kg/ha
kaze vecina poljoprivrednika u Topoli i tim gore mjestima(40-50km od banja luke otprilike) koriste masovno to gnjoivo. Imali ko iskustva sa tim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh