Leptir admiral i štete koje pravi u soji

Обишао сам Рубин по који лептир и избушен лист ,гусеница за сада нема.
 
Sad sa njive dosao.Prskano uskolisne korove prije 6dana i bilo leptira po 10 u roju ali izbusen di koji list.A danas oaze po 30-40 metara sve se bijeli od gusjenica .Sutra prskanje ali sa cim je najucinkovitije.Sorta je Zora Osjecki institut.
 
Jutros obilazio traktorom parcele da vidim stetu od grada pa naisao na jednu parcelu gde je napad gusenica uzeo maha.
Prskao sam je pred vece a posle sat vremena ovako su gamad nastradale!
711cb17dccc4f32f2b42ab3844c017a8.jpg


68ff608d6f0efbe2e35a59fabfffcc88.jpg

bae13cc713ffbd600c4cf333e3678761.jpg


A naisao sam i na jedno ovakvo stvorenje, dugacko oko 7 cm!!
84e199bfc8c91a7d05ec12a02b8bf5d2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na nekim parcelama usli leptiri i u Trijumf i u Rubin.
Spas za one koji nemaju Wendy je samo to ako u blizini se nalazi neka parcela pod Wendyem! Inace napad je neizbezan!
 
Poslednja izmena:
Par zapažanja o gusenicama...

Primetio sam da su ogumci koji su već dobro pojedeni (tu su valda i gusenice pri kraju svog životnog veka) na manjoj soji, npr. oaze koje su zečevi istarupirali pa krenulo novo mlado lišće. Takođe se sad šire već i van ogumaka, izgleda da su se izlegle gusenice iz kasnije postavljenih jaja. Znači u obršćenim ogumcima su gusenice veće od 1cm i ima ih po jedna ili par po biljci, a ove nove ispiljene su male oko 5mm i ima ih više po biljci. Ali i tu su na manjim ili mlađim biljkama, gledam baš u uvratinama, jedna soja koja je kasnije nikla, mala i malo lišće, ona je preplavljena tek izleženim (juče nisu bile tu) gusenicama, a pored normalna velika soja nema ni jedne...

Drugo, izgleda da pored Wendy vole i Apolo...
 
Par zapažanja o gusenicama...

Primetio sam da su ogumci koji su već dobro pojedeni (tu su valda i gusenice pri kraju svog životnog veka) na manjoj soji, npr. oaze koje su zečevi istarupirali pa krenulo novo mlado lišće. Takođe se sad šire već i van ogumaka, izgleda da su se izlegle gusenice iz kasnije postavljenih jaja. Znači u obršćenim ogumcima su gusenice veće od 1cm i ima ih po jedna ili par po biljci, a ove nove ispiljene su male oko 5mm i ima ih više po biljci. Ali i tu su na manjim ili mlađim biljkama, gledam baš u uvratinama, jedna soja koja je kasnije nikla, mala i malo lišće, ona je preplavljena tek izleženim (juče nisu bile tu) gusenicama, a pored normalna velika soja nema ni jedne...

Drugo, izgleda da pored Wendy vole i Apolo...

Verovatno vole mladje lisce. Mekanije
 
Sad stigao sa prskanja protiv sirka, na parceli od 3.5 kj prskao sam pre 6 dana sa insekticidom, crklo sve redom, tada vise leptira nije bilo, sad invazija leptira da ne poverujem ocima. Dakle za 6-7 dana opet gusenice po opet prskanje a soja preko kolena sklapala totalno redove. Je..m i sortu i posao.
@Dukej
Gusenice ne mogu biti na kraju zivotnog veka, iz njih ukoliko se ne prska da ginu, dolazi do leptira a leptir opet pusta jaja iz kojih opet izadje gusenica.
 
Isto i kod mene.Uradjen tretman u subotu,gadija pokrepavala ali je izostala gasna faza zbog kiše.Danas obišao i vidim novu turu leptira,najverovatnije za 7 dana gadija će ponovo da brsti.
5b315c.jpg
 
Baš tako . Kreće nova zanimacij da nam ne bude dosadno. S ćim radiš ? Ja uzeo Fobos .
 
Uzmite koragen.
100 ml po kJ .
120 evra litra.
Drži 2 nedelje .Deluje na sve stadijume .Bilo šta da se izleže u narednih 2 nedelje mirni ste.Fobos deluje trenutno.
Kome treba imam koragen
 
Nazad
Vrh