Leptir admiral i štete koje pravi u soji

Ja resavam ha sa 680 din sa najobicnijim Bifentrinom. Ono sto je pre podne prskano sa 100 lit vode po ha malopre sam obisao i nema ni jedne zive gusenice.
Napomena kod ovog preparata prilikom primene u Malinama da se tretman istim može primenjivati po pojave cveta. Dali isto važi iza Soju koja trenutno intezivno izbacuje cvetove.
 
Bilo koji insekticid iz grupe piretroida resava ove gusenice.Ekonomski je neisplativo trositi novac na Nurel kada posao moze uspesno da se obavi mnogo jeftinije.
 
Bilo koji insekticid iz grupe piretroida resava ove gusenice.Ekonomski je neisplativo trositi novac na Nurel kada posao moze uspesno da se obavi mnogo jeftinije.
Kolega kad je mali napad da, a kad je veći mora nešto ozbiljnije poput Nurela, Despota i tome slično. Išao am sinoć jednu takvu parcelu gde je velik napad sa Despotom 1,2 l/ha.
 
Juče sam prskao soju Nurelom 1L po hektaru, dodao sam i okvašivač Dash. Danas padala velika kiša, da li će se efekat prskanja smanjiti, šta mislite?
 
Ако сам добро схватио Биологију Лептира....Одрастао лептир долази на лист соје,полаже јаја,чим се излегне ларва почиње да се храни,постаје гусеница и прави дар мар затим прелази у лутку па лептира и одлази.Лаички сам ово написао како сам схватио ако сам погрешио нека ме неко исправи!Још једна ствар јако битна ГУСЕНИЦА не прелази са једног листа на други тј биљку ту је где је што је добро није као нпр Лема она кед крене шиша редом.По мени ако у њиви постоје огумци ове гусенице и НЕ шири се питање дали треба прскати?Ја код мене имам на неких 15 јутара 5-6 огумака где је има можда 3-5 квадрата те гусенице и не шири се јуче сам шпартао па сам приметио......Наравно пратим и ако крене инвазија прскам лептира тек по који да лети....
 
Nazad
Vrh