Motorne pumpe za vodu

Vica022- bas tako kako si opisao. To mi treba

pope ako to znas da resis napisi mi na pp koliko sta kosta pa da radimo
Zeljko ne znam koliko si rad da ulozis para jel to nije mala investicija.Moze da se odradi i preko frwk.regulatora jos bolje resenje i transmitera pritiska.Ja ti nisam bas jeftin majstor.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja to hocu da resim. Zato sam i pokrenuo pitanje kako i sta treba da bih se informisao. Slobodno posalji svoju cenu sa specifikacijom. Pa ako odgovara radimo. Da se razumemo, ljudi putuju na mesec, tako da nije to bog zna sta. Sve je resivo.
 
1yjodg.jpg
[/IMG]
Ubaciš ovakvu pumpu u bunar i ne treba ti nikakav majstor i nikad ti neće pregorit kad ostane bez vode ,sama se isključi .....
Onu svoju pumpu prodaš kad nema zaštitu od niskog nivoa ...
 
Pop step aj citaj pazljivo.

Za 43min padne nivo vode sa 7m na 0.

Sokac. Prodavac mi je rekao da postoji mogucnost da se stavi plovak, nego kAko da se ukljuci sama kada se vodeni stub popne na 7m


prodacu je ako ne moze nikako...
 
Tebi treba da ona ukljuci cim podigne vodeni stub plovak a vremenski relej ili tajmer da ga ukljuci za 45 min i gotova prica.Znaci pumša ce pustiti komandu da se upali cim se podigne vodeni stub iznad plovka a tajmer ce zadrzati komandu 7,8 sati i trk onda ukljuciti.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Mora preko tajmera 7,8 sati je dug period nema takvih vr.releja.Moglo bi se to odraditi preko zastite motora ili ti kontaktora da struja ide preko kontak.a komanda preko mirn.i radnih kont.i tajmera.Treba jedan el.orman,gr.prekidac,odg.konaktor, bimetal i tajmer.Tako bi imao dvostruku zastitu na pumpi od pregorevanja

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
A u ovom sistemu kad ti je vezan plovak na pumpi ko sto je neko stavio sliku da li ti to odgovara.Palila bi i gasila mnogo cesce al ti netreba onda nista od ovog sto sam ti naveo.Samo ako ima mesta za plovak jer ako zaglavi za zid od bunara onda ce izgoreti sigurno

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da li taj plovak moze da se namesti da se pumpa pali tek kada nivo vode dodje do 7 metara visine. A da ugasi kad presusi. Pumpa ne bi smela cesto da se pali i gasi.
 
zeljko_srb . Da dam doprinos rešavanju tvog problema . U bašti imam bunar 5 m dubine, teren je dosta nizak tj podvodan, fi bunara 50 cm bušen je na 6 m ali nije bila ubačena nikakva cev pa prilikom crpljenja bunar se zarušio 1 m . Ubacio sam plastičnu cev fi 30 koju sam izbušio bušilicom i isekao brusilicom zbog boljeg dotoka vode pa okolo zasuo kamen sitan, U proleće vodu možeš i dohvatiti rukom na 30 do 40 cm. Kada je u bašti potrebno zalivanje u ovom sušnom periodu vodeni stub je 2 do 2,5 metara. Bunar je često ostajao bez vode i pregorevale su pumpe jedna za drugom . Problem je rešen ovako. Kupljena pumpa raketa izlaz okiten crevo 5/4, kupljena potapajuća pumpa sa plovkom iskorišćen plovak privezan na pumpu kao na onoj slici štoje neko postavio, kabal povezan sa plovkom koi uključuje i isključuje pumpu prilikom nestanka i dolaska vode. Sistem rada; kada voda podigne plovak u gornji položaj aktivira digitalni vremenski tajmer u koi podesiš vreme kada tise bunar napuni do nekog nivoa, dali to traje pola sata sat dva nije bitno . Tajmer uključi sklopku koja pusti struju do pumpe i pumpa počima sa radom . Teško je bilo naći vremenski digitalni tajmer koji svaki put kreće ispočetka kada ga isključi plovak , Takav tajmer je donešen iz austrije i radi preko baterije ili malog akomulatora 12 v što ide na alarme i td. I u tvom slučaju se isto može odraditi. :ppozdrav:
 
Jasno. Kod mene bi bio slucaj ukljucivanje pumpe uz pomoc plovka i tajmera za 43 minuta. I da se gasi kad padne ispod nivoa plovka. Sad samo da vidim gde naci plovak i kako ga spojiti na pumpu

- - - - - - - - - -

http://regulacija.avit.rs/sr/catalog/select/grp/63
Moze to i bez plovka u tom slucaju tajmer i pali i gasi pumpu u određenom periodu dana na zadato vreme koje ti hoces a struja ide preko odgovarajuceg kontaktora i bimetala i gotova prica.Stavis obican tajmer koji meri 24 casovno vreme i da ima u sebi satni mehanizam nezavistan od struje.Znaci ako i nestane struje on ce neko vreme raditi pa ne moras svaki put kad nestane struje podesavati vreme.Bimetal reaguje na svako povecanje struje od zadate vrednosti pumpe i isto iskljucuje ako dođe do nekog kvara.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko ima ovakvu pumpu, kineska Honda (GX200) od 100E sto je prodaju na kupujemprodajem? Da li to da kupim ili neki Tomos. Inace ne planiram da je koristim intezivno, da napuni neki rezervoar, isprazni vodu iz septicke, i da se nadje ako zatreba...

50325208_59b044dd683723-61858628IMG_20170721_172723.jpg


50325208_59b044dcd23815-82384507IMG_20170721_172708.jpg
 
Sve ove pumpe su kineske proizvodnje i identicne tako da ovo je veoma povoljno jer trgovci neuzimaju duplu marzu i zaradu pa je tako. I sam bi je uzeo ali dobio sam polovnu AGM identicnu samo GX160 motor i 2 cola pumpa . Nisu se lose pokazale samo je drzi na suvom mestu i bez vlage i povremeno malo ulja u rezervoar ubaci. Imaju problem sa rdjom u rezervaru i sa zaribavanjem leptira za gas inace sve ostalo dosta dobro odradjuje .Tomosovi neki modeli imaju bolje pumpe ali su dzigericari sto se problema tice.
 
Ovo su kopije hondinih motora i pumpi ali ima razlike. Drugo u podacima su vecinom nalupani podaci i otprilike im je izlazni pritisak od 2,5 do 4,5 bar u zavisnosti od modela a kolicina vode oko 500L u minuti. Razlika je zbog izlaza 2 i 3 cola i usisa i to su takozvane muljne pumpe i samousisne. Imaju i visokog pritiska ali tu vec ima problematike .
Ovu pumpu bih ti preporucio jer ih i sam imam a delova ima gde hoces i jeftini su. Tomasa vidi da izbegnes jer to su dzigericari po pitanju paljenja , rezervara ,slavinice i karburatora. Ove besprekorno pale i kazem najbolje je u benzin sipati malo ulja takoreci mesavinu od 0,5-1% ako se redje koristi ili povremeno zbog karburatora najvise jer imaju manu zaribavanja leptira za gas
 
Nazad
Vrh