Motorne pumpe za vodu

Pop step idi kod Cupine, Kokija i pitaj kakve bunare imaju. Cim rade sa tifobima racunaj da imaju najmanje 500 l u minuti.
 
Pozdrav narode da li ima neko da me posavetuje, treba danas da se odlučim za pumpu i sutra kupim.
Dvoumim se između Honda WB20 i Honda WL20XH. WB 20 reklamiraju za navodnjavanje a WL20 kao višenamenska. WL20 ima jači motor GP160 OHV i troši više a WB20 ima motor GX120 OHC. Obe vuku sa 8m. WL20 je novije generacije od 2014-te a ujedno je jeftinija za neke 4 hiljade din, što mi je čudno.
:cao:

Hvala na odgovoru unapred
 
Kupio sam danas vilager benzinku pumpu oznaka je vp 35 a na njoj je pumpa 3 cola ,gledam na internetu pumpe sa tom oznakom su sve fi 50.Dali je neko ima ili je video nesta slično
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko ako bih usisno crevo sa 2" redukovao na recimo 5/4", da li bi to štetno uticalo na pumpu i da li bi imao značajne gubitke u protoku?
 
Novije serije pumpi ima nekoliko i malo su i motori pojacani zapreminom po njihovim podacima ali jace pumpe se nisu dobro pokazale po pitanju motora koliko sam primetio i trpe dosta vece opterecenje. Ali nemojte ih forsirati do panja sto rekli pa ce i duze sluziti
Nebo 67 tolikom redukcijom ces izgubiti dosta na protoku vode verovatno samo oko 30% kapaciteta ces imati a pumpi nece biti nista sem malo veceg opterecenja na kojem ce raditi jer one su vecinom 2,5 bari i vise nemogu postici. Jedino sto dolazi do nus pojava turbulencija u radnom kolu ali to je po meni znacajnije kod pumpi visokog pritiska tako da tu nebi smelo imati problema. Da je barem 6/4 crevo mnogo vise bi dobio a nije velika razlika u ceni
 
Nije to problem naci i nepovratni ventil cak za taj okiten jer sam upravo radio sa tom kombinacijom pa sam uspeo kasnije da uguram okiten od 2 cola u napuklu cev bunara. Sto god siri usis vecu kolicinu vode dobijas i to nije zanemarljivo a i stub vode manje propada u dubinu prilikom usisa. Mene upravo to muci i samo komasaciju da zavrse radicu bunar na 110mm precnik bez razmisljanja. I usisom ili izlazom ako se smanjuje precnik dobija se veliki gubitak jer izracunaj samo povrsinu unutrasnjeg kruga odredjenih precnika i sve ce ti biti jasno koliko vode moze tuda proci
 
Hvala Vica još jednom, nađoh 6/4. I ja treba da uguram to u 2 cola. Elem problem je što ne mogu nikako da lepo spojim pumpu sa bunarom gde je cev 2 cola, em ti i kolena i nastavke, uspelo mi par puta, ali uglavnom dobijam falš vazduh na tim spojevima i ne mogu da povučem vodu. Ovako ću se bar rešeti jednog kolena i spajanja na cev bunara. Popizdeo sam od plastičnog fitinga više....

Ako opet bude zezalo i ja ću ko ti, idem na 110, a u majčinu, zadnjih mesec dan nakupovah se kolica nekih creva fitinga, a ne mogu da rešim problem, a suša samo tako, mogu nogu da uganem na pukotinama
 
Sad su jako niske vode bar kod nas i na najmanju pukotinicu falsira vazduh. Ja sam sve spojeve od okitena ka racvanjima namazao silikonom onim za dihtovanje motora crvenim i nemam tiih problema vise a sve metalne sastave sa teflon trakom prvo pa spolja oblepim silikonom.
Meni je skoro otkinulo kozicu donju na cesmi koliko je jak vakum da povucem vodu i sad stalno pomalo provlaci vazduha ali nestizem da predihtam. Kad zeza prelepim blatom i idem dalje
 
Da li neko moze da mi kaze koliko kosta el pumpa koja moze da zadovolji kolicinu od 18m3/h i da ima 4,5 bara? Nije bitno da li je nadzemna ili potapajuca. Hvala
 
Da li neko moze da mi kaze koliko kosta el pumpa koja moze da zadovolji kolicinu od 18m3/h i da ima 4,5 bara? Nije bitno da li je nadzemna ili potapajuca. Hvala
Ja imam Elektrolovinu VC254 na prodaju.2,5 cola usis četiri vodena kola komplet remontovana ako te interesuje pošalji mi pp.Pumpa je kao nova dajem i garanciju za nju 2 god.Inace se bavim pumpama i te pumpe su vrh kvaliteta a ove pedrolo su dve klase ispod.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Imam dubinsu pumpu franklin elektrik. bunar mi je kapilarni, fi60cm 13m dubine, stub 7m. kako bi se moglo napraviti se pumpa sama ukljucuje da crpi vodu kada dodje do sedmog metra stuba i da se iskljuci kada dodje nivo vode na 0.
 
Imam dubinsu pumpu franklin elektrik. bunar mi je kapilarni, fi60cm 13m dubine, stub 7m. kako bi se moglo napraviti se pumpa sama ukljucuje da crpi vodu kada dodje do sedmog metra stuba i da se iskljuci kada dodje nivo vode na 0.
Na kopanim bunarima sa plovkom a na busenim jedino u hidroforskom sistemu da ti radi na određenom pritisku a da to zadovoljava vodeni stub.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
To bez majstora tesko ces uraditi.Treba ti kazan od minimum 500 l pritisna sklopka u zavisnosti za sta ces je koristiti zastita za motor preko koje ces spojiti komandu.itd...

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Ja sam to radio 15 godina u jednoj firmi imam dosta iskustva sa tim ako te zanima pusti mi pp.Inace sam radio ljudima po Fr. Gori hidrofore u maloj kamenici na alibegovcu pa na dunavcu itd.Sam bez majstora to ne možeš uraditi.Ima tu dosta stvari koje ni elektricari neznaju pa me zovu po sto puta i na kraju noram ja doći da resavam.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pop Step mislim da je nesto drugo kolega mislio . Mislim da je trazio takoreci zastitu pumpe i ujedno ukljucenje , takoreci verovatno je dotok vode iu bunar slavbiji pa hoce kad ima po pisanju njegovom 6m vode jer ceo je 13m dubine i verovatno se puni do 7m od tla. Znaci kad ga iscrpi skroz da iskljuci uredjaj pumpu da neizgori a kad se napuni tih 6m od dna bunara da ukljuci pumpu.
Po meni vrlo delikatno i komplikovano i jedino sa nekim sistemom sa 2 plovka vodonepropusna raditi .Neznam kakav je sistem kod onih muljnih elektricnih pumpi sto imaju plovak kraj sebe dal bi se moglo na slican nacin to resiti ali 6m je velika razlika zbog tezine kabla koji bi plovak morao drzati.
 
Vica022- bas tako kako si opisao. To mi treba

pope ako to znas da resis napisi mi na pp koliko sta kosta pa da radimo
 
Pop Step mislim da je nesto drugo kolega mislio . Mislim da je trazio takoreci zastitu pumpe i ujedno ukljucenje , takoreci verovatno je dotok vode iu bunar slavbiji pa hoce kad ima po pisanju njegovom 6m vode jer ceo je 13m dubine i verovatno se puni do 7m od tla. Znaci kad ga iscrpi skroz da iskljuci uredjaj pumpu da neizgori a kad se napuni tih 6m od dna bunara da ukljuci pumpu.
Po meni vrlo delikatno i komplikovano i jedino sa nekim sistemom sa 2 plovka vodonepropusna raditi .Neznam kakav je sistem kod onih muljnih elektricnih pumpi sto imaju plovak kraj sebe dal bi se moglo na slican nacin to resiti ali 6m je velika razlika zbog tezine kabla koji bi plovak morao drzati.
Ima resenje.Nastelujes radnu sklopku da radi na zadatom nivou preko niskoprit
slopke koju izbaždaris na min pritisak tako da cim padne pritisak pumpa se iskljuci

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh