Motorne pumpe za vodu

Kod nas te DMB dizele urnisu do kraja. niti ih odrzavaju niti ulje menjaju a kad bi mogli i ha bi zalivali rasprskivacima odednom. Gas do panja i po pola dana rade tako, i posle se cude sto je izgoreo motor ko lila. kad ga otvoris nemozes ga oprati od naslaga smole uljne a smrdi ko zagoretina. Sad smo skoro sredjivali drugarovu pumpu i zao mi bi sto nisam slikao kucista i rotor pumpe koliko je unisteno od kamencica. Pa to su rupe izbusene i do 8mm u materijalu a i gusana turbina je u rupama od trenja vode. Uspeo sam je navariti i obraditi i radi zasad dobro ali uskoro ce morati cela komplet da se zameni
 
Ljudi može mala pomoć,pumpa je Honda 3",motor gx260,četverotaktna i stalno se pojavljiva gorivo(benzin) u karteru motora ,stavim novo ulje i za dva sata ga ima pola litre više,nije voda i nema emulzije.Stavio sam novi karburator ,kao plovak da ne zatvara (tako reče neki majstor)radila sa novim mjesec dana i opet isti problemi,inače radi po 5 sati na dan .Radi dobro,pali na prvu,ima snagu al stalno razrjeđiva ulje.Odakle se može gorivo slit u karter motora ?
 
Nema kud drugo sem da dobija mnogo vise goriva nego sto treba pa verovatno i deo kroz vodjice ventila prodje direkno u karter. Jel se moze podesiti plovak uopste?Pokusaj da neodvrces slavinicu do kraja nego samo 1/3 samo koliko da ide pomalo pa vidi hoce li onda. Nekad se desi da potpadne trunka na iglicu i nemoze vise regulisati ali mi je cudno da ona lepo radi a toliko ubaci goriva
 
Kad se digne plovak ne curi gorivo u karburator ,iglica drži,nemam više ideja,nivo se diže i dok radi pumpa ,karburator nov.Radila ko sat 6 godina i baš sad se pokvari:osmeh:.
Sutra moram tomosicu spojit pa nek zvrči .
 
Kod nas te DMB dizele urnisu do kraja. niti ih odrzavaju niti ulje menjaju a kad bi mogli i ha bi zalivali rasprskivacima odednom. Gas do panja i po pola dana rade tako, i posle se cude sto je izgoreo motor ko lila. kad ga otvoris nemozes ga oprati od naslaga smole uljne a smrdi ko zagoretina. Sad smo skoro sredjivali drugarovu pumpu i zao mi bi sto nisam slikao kucista i rotor pumpe koliko je unisteno od kamencica. Pa to su rupe izbusene i do 8mm u materijalu a i gusana turbina je u rupama od trenja vode. Uspeo sam je navariti i obraditi i radi zasad dobro ali uskoro ce morati cela komplet da se zameni
Mi smo imali problem sa glavom motora. Otisle vodjice i nekad su ventili glavili. Obicno se to dogadjalo pri jutarnjem paljenju. Kad smo ju je majstor vec otvorio, uzme i prekarici je. Razradjivanje bilo kod kuma na verovatno punom gasu kako bi spasao radionice od poplave (radile 2 DMB i jedna VIllagerka), a kasnije tog leta su je koristili vatrogasci. Ko zna koliko je radila. Samo znam da je ulje takoreci koksiralo. Nasuo sam 14W 40 i nije posle bilo problema:osmeh:.
 
Jedno pitanje.Da li moze sever elektro pumpa 7 ili 8 da tera tri rasprskivaca koji razbacuju 1000l vode na sat.Znaci 3000l sva tri.Rasprskivac trazi pritisak od dva bara.Napominjem da od pumpe do zadnjeg rasprskivaca ima 50-60m.Sve je ravno kao tepsija.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Sokac jedino sto jos moze da se desi je glavna dizna za gorivo da jje lose kalibrisana tj sira pa nemoze sve sagoreti koliko dobije goriva viska. Desio se slucaj kod nas da nova vilagerka nije mogla raditi cim se optereti jer glavna dizna bila manja nego treba pa se ugasi pod opterecenjem.

- - - - - - - - - -

Zaleni mislim da su severove pumpe oko 3600L na cas i 4 bara. Za te rasprskivace nece moci garant i plus sto ce gubiti na udaljenosti. Za 1 bude radila i eventualno 2 ali dok se neproba nezna se. Bolje elektromotor povezi preko remenice na tomosovu pumpu.Ali treba elektromotor bar 2,2kw
 
Ja koliko znam sever ima 7 i 8 bara pumpe i oko 5000l protoka

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
VICA22,ma zbunilo me nešta,ti su kvarovi bili sa starim karburatorom ,jedan dan radi i puna do čepa ulja i goriva i tako 10 dana svaki dan napuni ,a reko da kupim novi karburator i kupih ,radila ko zvrk 2 mjeseca i opet isto ko i i sa starim karburatorom ,skinio sam je jučer i čekam da krene kiša pa od početka ,hvala svima na pomoći
Ako nađem kvar budem stavi da i drugima pomogne(nedo Bog) što bi se reklo kud baš sad kad je paradajz najjeftiniji ,30 centi za kilo,,,,
 
Ljudi može mala pomoć,pumpa je Honda 3",motor gx260,četverotaktna i stalno se pojavljiva gorivo(benzin) u karteru motora ,stavim novo ulje i za dva sata ga ima pola litre više,nije voda i nema emulzije.Stavio sam novi karburator ,kao plovak da ne zatvara (tako reče neki majstor)radila sa novim mjesec dana i opet isti problemi,inače radi po 5 sati na dan .Radi dobro,pali na prvu,ima snagu al stalno razrjeđiva ulje.Odakle se može gorivo slit u karter motora ?
Ventil ne naliježe dobro.
 
Da li neko od forumaša ima ili je imao Hondu Mio Osijek pumpu 5 ks, 1100 l/min? Kako ste zadovoljni sa potrošnjom? Da li su bolje od novih Vilager i drugih sa kupujemprodajem? Nešto ovako:
 
Mi imamo, ali smo je stvarno malo koristili, da bi stekli neki utisak. Po meni je stvarno mali potrošač za to što je odradila. Komšija je mesec dana pre nas uzeo novog Vilagera, radile su identičan posao i ne može da se poredi. Mnogo je honda sposobnija, mada je i malo jača od njegove.
 
Imam Tomosovu pumpu koja je skoro nova, radila svega par puta. Imam problem sa njom jer u sred rada se ugasi iako ima goriva. I dosta teško pali. Nosio sam je kod majstora ali nije uspeo da je dovede u red. Razmišljam da uzmem Hondu, nadam se da je kvalitet mnogo bolji nego kod Tomosa.
 
Boki tomosi su dzigericari od motora jer sto manja masina veci problemi. ili zataji iglicasti ventil ili najmanja truncica zapusi diznu ili garez slepi svecicu tako da sa njom nikad nije dosadno .Honde su mnogo manje problematicne i manji potrosaci sto je sigurno.
Stare hondine pumpe sa G200 motorom su dosta jake i pouzdane a mozda i najmanje trose. Vecinom zbog nepaznje vlasnika oko svakodnevne kontrole ulja su stradjavale jer ipak su vremesne i svaka pomalo troskari ulja a samo je to odrzava u zivotu. Inace veoma jake pumpe i dugovecne , samo je pakovanje za pumpu prilicno skupo koliko sam cuo i malo teze nabaviti.
 
Da li neko od forumaša ima ili je imao Hondu Mio Osijek pumpu 5 ks, 1100 l/min? Kako ste zadovoljni sa potrošnjom? Da li su bolje od novih Vilager i drugih sa kupujemprodajem? Nešto ovako:
Ja imam MIO Osjek sa Briks-ovim motorom na benzin. Isto 5 KS i 1100l/min. Dobro gura vodu ali je malo veći potrošač. Zbog toga i koristim istu takvu sa Sever-ovim motorom električnu (monofaznu).
 
pumpa_agrostroj_5425478495099_71781155067.jpg

Motor imt 577 pumpa 1600l.
Jel zna neko ili ima podatke koliko bara postiže ova pumpa? Jel moze tifon da tera?
 
Ne može tjerati tifon druže...te pumpe su max.2.5 bara.Idealne su za navodnjavanje kišenjem.
 
Nazad
Vrh