Motorne pumpe za vodu

Jel' neko rasklapao ovakvu moravu, zanima me kako se vadi osovina turbine.Jel' se odvrne kolo turbine kroz onaj otvor za usis, ili se pumpa odvoji od pogonskog dijela tako da se osovina zajedno sa turbinom sama iscupa iz tijela pumpe?
 
Za sada mi ne treba, ako sta zajebem javicu se.Hocu da sredim osovinu, teze povlaci vodu, moram dugo pumpati,vjerovatno je snjura azbestna zajela osovinu.Ali me nesto zeza demontaza, nisam je nikad otvarao, a jedva joj je 27 god.
 
Imaju li gde specifikacije ovih pumpi,koliki je pritisak?
Koji bi top za zalivanje najbolje odgovarao za nju?
 
Kolege ako moze odgovor na pitanje-imam motornu pumpu villager wp35 benzinsku,da li sam trebao istrositi svo gorivo koje je bilo u rezervoaru pa tako da prezimi zimu(a ostavio sam je napunjenu do vrha) tj.sta ubuduce da radim kad pumpa zavrsi sezonu zalivanja i ostavlja se na duzi period?
 
Nisi pogresio sto si napunio rezervoar do vrha jer time si sprecio koroziju u rezervoaru ali benzin je benzin pa isparljiviji laki benzin delom izlapi pa posle teze pali i radi. Izuci vecinu goriva sad i izmesaj sa svezim pre paljenja i tako ce se potrositi i to bez problema
 
Pozdrav svima. Pripremam se za letnju sadnju jagoda. Naime, planiram da posadim nekih 10000 kom. sadnica tj. nekih 25 ari. Redovi ce biti oko 150 m, ukupno nekih 2000 metara iliti 13 redova. Na pocetku njive imam T-cev i voda je na nekih 5 m dubine. Imam Tomos pumpu za zalivanje sa kojom planiram da navodnjavam jagode. Udaljenost cevi od pocetka redova ce biti oko 30 - 40 metara. Nagib parcele je neznatan, mozda oko 1/2 metra na 200 metara duzine cele parcele. Jagode cu saditi u jednoredu. Razmak izmedju sadnica u redu ce biti 20cm pa cu uzeti i trake sa kapljacima na 20cm. Moje pitanje je da li sve ovo moze da radi kako treba?
Jos nesto usisna cev je 1 col (ili 5/4 nisam siguran) a izlaz iz Tomosa je vatrogasno crevo 2 cola. Protok neznam tacno ali znam da cisternu od 1000 l napuni za manje od 10 minuta.

- - - - - - - - - -

Jos nesto sam zaboravio. Na usisnu cev planiram da stavim jednu slavinu od 3/4 za prikljucak za prihranu.
 
Jel zna neko mozda koji je odnos reduktora na zalec tsr 800 kardanskoj pumpi.Pitam zbog motora koji bih ugradio direktno na nju a da izbacim reduktor njen.
 
Imam problem sa pumpom,jel moguce da mi vec u prvoj godini curi iz rezervoara ili se to desava na nekom drugom mestu|?
 
Koji sistem da montiram u parceli od nepunih 3000 kvadrata? imam tu 6 redova leske i za to sam mislio kap po kap. a izmedju leske ce mi biti povrce razno razno. sad ne znam koji ce mi sistem biti najbolji jer treba i obradjivati pa da ne bude problema. sta predlazete i da li je dovoljna pumpa recimo 30 kubika na sat fi 50mm garden master dobijam je za 100-120e
 
Pozdrav, imam problem.... Koristio za 35 ari maline prosle godine springer pumpu visina izbacivanja vode 28 metara dubina izvlacenja je 7 metara a snaga je 5.5 ks, sad sam prosirio parcelu na 80 ari i popeo se u brdo.,visinska razlika mi je najvise 15 metara i presao sam sa traka na samokompenzujuca creva, glavni vod je 110 metara, danas je pustismo u rad i ne moze da stvori dovoljan pritisak na manometru pod punim gasom najvise 1,5 bari.... Sta minje ciniti? Jel imao neko slican problem i da li bi mi bila resenje nova pumpa koja ima izbacivanje 65metara i radi do 6,5 bari?

- - - - - - - - - -

Bilo ko.? Ako nekobimao slicnih problema neka kaze ili uputi savet? I da li znate nekog ko se dobro razume u navodnjavanje?
 
Ma nemaš se šta čudit pumpi-pumpa je bila za one uvjete dobra (35 ari) i sad si skoro poduplo površinu ,popeo se u brdo i očekuješ isti tlak u sistemu .Malo si istestiraj pumpu davanje u minuti i izračunaj koliko ti treba vode za sistem ,Kad bi kupio duplo jaču pumpu riješio bi problem -ako ti dopusti bunar kapacitetom ili dijeli parcelu na dva djela pa navodnjavaj na dvaput (najeftinija varijanta ).
 
Nazad
Vrh