Motorne pumpe za vodu

Koje ulje treba da se sipa u pumpu Villager HPWP 30P?
 
Da li bi ove kineske pumpe od 4 cola, sto se prodaju po internetu mogle da ispune sledece zahteve:
80 redova x 190m, znaci oko 15 km trake kpk kapaciteta 4 l/h/m, sto mu dodje nekih 60 metara kubnih na sat.
Pumpa bi vukla vodu iz kanala koji je oko 4 metra ispod pumpe, i posle bi pumpa gurala jos na visinu odo oko 2m.
Nazivni kapacitet pumpe je 96 kubnih metara, pa me zanima da li bi u ovim uslovima postizala 60 kubika?
 
Jel to za povrže pa hoćeš kapajuće trake ili je okiten kao za voćnjake?
Ti prvo razmisli kakva ti je voda u kanalu i kakve filtere da staviš,ja sam samo jednom probao tu varijantu sa pumpom i napravio nepotrebno sr***e. Doduše ja sam probao sa malom vilidžerovom pumpom 250 l/min https://sbg.rs/proizvod/villager-wp-15-motorna-pumpa-za-vodu/ i gura to onoliko koliko ima kapaciteta . Pumpa će ti možda pokriti kapacitet ali na tu veličinu mreže nežeš imati jednak pritisak .
 
Oldtimer,Sve zavisi koliko i koju kulturu hoces da zalivas.Za neki priblizan projekt treba jos da znam duzinu glavnog voda,duzinu laterala znam,tacnu oznaku kapajucih traka,kapacitet pumpe,izvor vode znam....Ovako ako bi hteo scve odjedared da zalivas preciznije (po nekoj formuli) trebao bi ti glavni vod od min fi 110 do nekih fi 130... i kpk treba obratiti paznju do koliko metara duzine mogu da guraju,i to treba uzeti sa rezervom sa manje 10-20%. Pitaj slobodno,mozes i na pp.
 
Pa njiva "udara" jednim coskom u kanal. Plan je da odatle ide laflat fi 100 do polovine njive, pa t racva levo i desno, odakle bi se pruzale kpk trake(znaci ne cevi kao sto imam na vocnjaku, vec trake) ka jednom i drugom kraju njive.
Kultura je paprika ajvarusa. Povrsina njive je 4 kj.
Ovu pumpu gledam:
 
Mozda bi onda i mogao.Probas,ako ne ide podelis po pola i onda ce ici sigurno.Samo gledaj koliku duzinu kpk trake mogu da teraju(ako pise da mogu do npr 200m,realno zalivaju oko 170m,na onih 30 m ces primetiti razliku).Kod nas se nisu pokazale te toro,zacepljuju,70 %traka kod nas ide rivulis(bivsi t-tape i johnderre).A onih 30 % svi proizvodjaci zajedno. I jos samo na fi 110 pri protoku 60 m3 na sat imas gubitak u pritisku na 100 metara oko 0.7-0.8 bar.
 
Ko ti je rekao 2 pumpe?
Ja sa dmb visoki pritisak zalivam i preko 3kj odjednom.Filter 3 cola a okiten fi 75.Prosle godine creva pestan na 10cm kapljaci od 5l.Da su bila na 20cm 3l zalivalo bi sigurno i 4 jutra.
 
Niko, ja to razmisljam, ako ne mogu sa jednom pumpom fi 100, da uzmem dve fi 75. Problem je sto kod mene slabo ko ima iskustva, pa moram sam da probam.
 
Pa jako sam kritican s vremenom. Meni u jabuci norme budu leti i po 6-7 sati. Ako moram i papriku da zalivam iz 2 puta po 6 sati, bolje da se odmah ubijem. Imam kanal i sad trazim pumpu koja moze da zalije 40 kpk traka na 2x200m.
 
Pozdrav..Imam problem sa pumpom Dmb slap 800, da kazem 'zalijece' se u radu, nemirno radi, malo doda gas pa malo smanji pa malo radi normalno i sve tako, sta moze biti? Filter od goriva je promjenjen..
 
Imam dve dizelke moja tj.vise nije moja jer su mi je ukrali sa njive zaletala se samo na malom gasu ili kad je filter zagusen.Sad imam opet dve i obe rade normalno u svim uslovima.
 
Nazad
Vrh