Motorne pumpe za vodu

Razlog je najvise stelovanje protoka plina,kad se potrosi vise od polovine boce treba biti u blizini pumpe i malo po malo odvrtati,a i zna se desiti da ugasi pumpa i ako nisi tu negde plin curi...trece nemozes namestiti npr treba da zalivas tri sata naspes tri litre i to je to,pumpa se ugasi i miran si dok kod plina ne mozes.Probao sam pa mi izlazila ista potrosnja dal benzina dal plina po jedinici povrsine npr tri jutra zalijem iz dva puta(jutro i po) po 3-4 sata,dok na plin nisam mogao zalivati samo po jutro.A i stalno vucarati boce...,pa na benzinskoj samo po mraku da ih napuni tng...mozda da imam samo jutro ili dva pa bi bilo jeftinije na plin.Probaj, ne kosta te puno.
 
Za vece povrsine ďmb dizel je majka i neprevazidjen ali ja sam uvek tu dok zalivam jer manje su povrsine u pitanju . A nevidim jos uvek problem sa stelovanjem smese iako je boca pred kraj. Normalbo koliko joj das gasa toliko je podesis na smesi da optimalno radi i nema problema .jedino sto je uopsteno za sve motore je da nece da rade stalno pod punim gasom jer zamaraju se

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Potrosnja se krece priblizno oko 1 litra gasa za sat rada na oko 2/3 gasa u proseku. Zadovoljan sam jer ipak je ovo i jaci motor i pumpa po papiru od 1000litara u minuti.Uz optimalnu smesu mislim da mi i manje trosi od benzina iako sam i na tu potrosnju zadovoljan kako se neki zale
 
Drugari treba mi mala pomoc , da li ova pumpa

1bf353e5e177543ecdcd2058ed1e8c0b.jpg


odgovara za ovaj motor ??

1be00f9e9cc1d558e51f2b48263ece8e.jpg
 
Ako ti je izvod na radilici samo za pumpu onda odgovara.Mora imati navoj na kraju radilice i to je levi smer koliko se secam. Imam kuciste motora sa tom pumpom jer hocu na el. motor da je prebacim
 
Motor je bio na morava prskalici za voce, na radilici je trenutno remenica za kais , a smer motora je desni, gledano u izvod radilice.

M14 je navoj na izvodu radilice, sad uzeo bih ovu pumpu da uparim sa ovim motorom ali nisam siguran da li moze.

dcc3f66c6c081055c2e28ddab5b6137b.jpg


Evo ga motor
 
Za ove sto rade na plin:
Imaju mali isparivaci da se kupe koji se koriste za skutere.
Najbolje je koristiti preko isprivaca, kao i na autu, jer tada ako se ugasi ne curi plin.
Takodje, moze se lepo namestiti i podesiti, jer membrana u isprivacu reaguje na promenu opterecenja, i sama otvara vise plina ako treba.
 
Stigla mi pumpa ,ali ne ogovara za moj motor.
Kod mene je radilica fi15mm I navoj na kraju M14 , a za pumpu treba fi17 I navoj M12...

Da li neko zna , da li postoji vodeno kolo za taj izlaz radilice kao sto je na mom motoru ?
 
Mislim da nema i nije problem samo kolo nego i caura i semering.Ili druga radilica ilu motor ili da tu preradis a ne zna se sta je gore.Da mozes da nadjes staro kuciste motora i napravis osovinu po radilici mogao bi preko remena da je teras ko ja na hondi .Vise razlicitih pumpi tih ima po kapacitetu i pritisku ali vecinom su takve 500 l i 5 bar pritiska ali ima i slabijih .na kucistu motora originalnog je pisalo na tablici podaci za pumpu

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene takva pumpa radi kao zmaj sa 5m lagano vuče iz bunara. Puni cisternu od 1000l za oko 70-80sekundi kako kada. Možda ti negde vuče falš vazduh? Da li naspeš vode u pumpu da bude kolo puno? Pre nego što je upali.
 
SaleCar - e


MOMOSARIC-u


Tek sada sam proverio pločicu-deklaraciju:




http://fotkica.com/slike.php?slika=1_96256236_IMG_20181021_065810[1].jpg



20G2, a ja sam naručio WP-20

Na pločici se uopšte ne navodi dubina potezanja (8m kod WP-20) ?????!!!!!

Šta mislite?

Može da potegne sa dva stepenika i onda stvarno baca vodu ali sa veće visine-dubine ništa.
Sipam vodu u kolo, spojeve sam svojski "obujmio" ali ništa.

- - - - - - - - - -

Da li neko ima iskustva u rednom povezivanju pumpi istih osobina radi povećanja pritiska (vakuuma)

...........
Redno vezivanje obrtnih pumpi se vrši kada je potrebno ostvariti vrlo velike napore, pri čemu su pumpe konstrisane za jednake protoke. Zajednička karakteristika dobija se sabiranjem napora svih pumpi vezanih na red.
.......
"Energetski aspekti navodnjavanja kišenjem".....Rajko Miodragović, Milan Đević, Zoran Mileusnić - Poljoprivredni fakultet - Beograd




E sad... Imam na raspolaganju dve centrifugalne pumpe naizgled identičnih elemenata (imitacije HONDE, iste konstrukcije, gabarit raspored delova, dodatni ram,...) Na pločicama nisu identični podaci ali su obe pumpe usis / izduv 2" / 2". Jedna nova druga izdrndana. Logično bi bilo postaviti novu do bunara pa na nju vezati stariju ka cevovodu.
Imal ko šta pametno da napiše ?
...
...
Da li treba da bude identično sve,.... pa i gasiranje ili je dovoljno da su obe od 2" ?
 
Patim se već danima i ne mogu da povučem vodu iz bunara 63mm / 4,6m do vode / 16m dubina bunara, sa kopijom "HONDE".

Bunardžija je postavio ručnu pumpu kojom smo podigli vodu do terena i opet ništa.
Onda je doneo svoju staru "TOMOS" MP 500 N i sa njom smo uspeli da crpimo vodu. Reče: "Tomos je centrifugalna pumpa i može da potegne sa veće dubine od tvoje HONDE".
Pročitam na pločici TOMOS-a: "bar 1, 5.800 o/min, 2,1 kW, 59,6cm3, 500lit./min."
Na mojoj HONDI:.................. "pump lift 26m, 3.600 o/min, 4,8 kW, 30m3/h (500lit./min)".

E sada, šta činiti:
a) kupiti TOMOS-a, a HONDU baciti, ili?
b)...?
 
milelale;........ne mogu da povučem vodu iz bunara 63mm / 4 je napisao(la):
Jel ti pumpa ispravna?
nova - stara?
Ako je stara proveri je na nekom višem nivou vode.
I to je centrifugalna pumpa.
Ako je stara i neće da povuče sa višeg nivoa, vuče negde vazduh (ne valja semering, donji čep na pumpi)

Ako je to sve u redu, kopa se "podrum" i spušta pumpa niže
 
Jel ti pumpa ispravna?
nova - stara?
Ako je stara proveri je na nekom višem nivou vode.
I to je centrifugalna pumpa.
Ako je stara i neće da povuče sa višeg nivoa, vuče negde vazduh (ne valja semering, donji čep na pumpi)

Ako je to sve u redu, kopa se "podrum" i spušta pumpa niže

Pumpa je nova. Sutra ide kod majstora da vidi taj semering ili šta već.
Hvala.
 
Milelale ako je pumpa nova vrati je u ovlasceni servis jer najverovatnije neston oko keramickog semeringa nije u redu. Te pumpe imaju dva problema sa usisom a to je da ako duze radi i voda se ugreje preko 40 stepeni nece povuci vodu nego se mora ispustiti i naliti druga hladna , a drugi problem je da ih vazduh u usisu mnogo vise muci nego tomos samousisne. Jednostavno treba zadihtovati dobro silikonom sve na usisu i ispod cesme staviti ventil jer vecinom dobar deo vazduha upravo tu bude. A ako je semeringu oslabila opruga ili je felerican nikako cudo da nece povuci.
Tombica tomos ima semering i mesinganu biksnu na rotoru gde semering naleze . Ako je bilo koje zajedeno falsira vazduh i pada kapacitet kao i radna turbina ako je sjedena ili kucista. Najbolje bi bilo zamenuti i turbinu sa biksnom i semering a dihtung izmedju kucista izbaci i samo silikonom slepiti i zategnuti.Ili ti falsira vazduh negde od pumpe ka usisnom vodu pa gubi kapacitet
 
Uspeo sam.
Pumpa radi i pumpa oko 100 l/min tj. može da pokrene 10 rotacionih rasprskivača.
U pravu su svi koji su tvrdili da usis nije dobro zaptiven.
Sada se patim sa "layflat" crevima koje sam potezao po njivi i oštetio na stotine mesta. Lepim, lepim, lepim,.....
 
Nazad
Vrh