Kukuruz šećerac

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
Čudi me da niko nije otvorio temu za šecerac.Kada ga sejati ,koje seme ,agro tehnika i isplatljivost
 
Ja ga sejem isključivo za sopstvene potrebe. I to tako što u setvi merkantilnog kukuruza odbrojim takvih 12 redi koji upadaju u jedan prohod prskalice (da kasnije kod prskanja tu isključim prskalicu) i onda u tih 12 redi dvadesetak metara ne posejem merkantilni (podigne se sejalica) već na to mesto kasnije posejem ručno šećerac. Sejem prvo 1. i 12. red pa za nedelju dana 2. i 11. i tako na svakih nedelju dana po dva reda da kasnije ne dođe odjednom sav za kuvanje. :cool:
 
A ja nesejem secerac vec kuvam pioneer, B08 i F02 su najfiniji!
 
Prosle jeseni na pijaci u zemunu neki tip iz Rume na moje oci je prodavao secerac po 20 dinara komad.Pa vi vidite koliko para moze da se uzme sa pola hektara secerca
 
pitanje je dal' ce prodati pola hektara,rucno branje,gorivo do bg-a....
posto mi imamo 2 basce,onda baba u onoj velikoj rucno poseje i bude dovoljno :ppozdrav:
 
Raadim ja.. Imacu prvi za nekih 10 dana za berbu... Isto odradim sukcesivno sadnju (rasad uradim u kontejnerima) i to pod tunele dok ne naraste do folije, onda je skidam..
 
Secerac radim na maloj povrsini.. Ove godine na parcetu od nekih 2000 kvadrata.. Toliko da imam za licnu prodaju na pijaci a prodajem i nakupcima i ovima sto kuvaju po ulicama il plazama.
 
igore ajde ako te ne mrzi napisi koji hibrid sejes i gde ga nabavljas,ja planiram da posejem oko 20 ari zato sto mije blizo kvantaska pijaca u bg.
 
Jel zna neko možda neku poljoprivrednu apoteku da ima da se uzme kukuruz šećerac sorte Lincoln ili GoldCup? Trebalo bi mi oko 3kg semena za ranu proizvodnju a kod nas ga nema. Bio bi zahvalan ako neko zna.
 
vrsti ima milion pa je tesko odluciti se koja je najbolja
ove godine cu da probam Honey Bantam 83 i Honey Bantam 78, sejem ga na foliji sa zalivnim sistemom kap po kap,
i biljke iz rasada ,dobija se 10-15 dana ranijeg sazrevanja i i i vise ::novac::

odje ima dosta o kukuruzu zastita itd http://www.poljoberza.net/PG17_1.aspx
 
ima vise posla ali se odradi

nesto slicno rasadjivanju lubenica samo sto kukuruz sejes sa obe strane folije i na manji razmak :D
 
Ja sam probao nekoliko puta da ga radim na foliji i nisam nešto najzadovoljniji. Nekako mi je uvek stizalo za berbu kada i sejan sejalicom.
Sejem ga na površini od oko 3-4 lanca i praktikujem nekoliko sorti. Počnem od najranijih pa do kasnijih sorti tako da sezonu počuinjem oko 1. jula a završavam početkom novembra. Ove godine ću izgleda imati problema oko nabavke semena jer ih nešto teže pronalazim. Ako uspem da nadjem Lincoln, Gold Cup ili Elitu na njima ću bazirati proizvodnju. Sa njima sam zadovoljan i ne bi da eksperimentišem.
 
pozz komso :ppozdrav:

jesil radio kakav ugovor za njega ili ga sam prodajes po kvantasu itd....

ako uspem da se ubacim u frikom i ja cu vise da ga zasadim :D
 
Na pijace na tezgu, svakog dana pa dok se ne proda. Uglavnom ništa mi ne propadne, sve ode. Probao sam ja frikom, ali su mi rekli da njima ne treba jer imaju sopstvenu proizvodnju, jedino neka veza ali i to je teško, jer to nije više državna firma. Gde ti nabavljaš seme?
 
izgleda da cu i ja po kvantasu i po pijacama da rasturam

a seme lako ... :D posto imamo osnovan savez povrtara sami proizvodjaci semena dolaze..
tako da vecinu semena nalazim preko udruzenja :ppozdrav:
 
Ma ima i kod nas udruženje povrtara, ali od tog nema ništa. Ne nabavljaju semena niti bilo šta drugo jure. svi smo prinudjeni da se sami snalazimo za sebe.
 
Nazad
Vrh