Kukuruz šećerac

Nemam kupca,a i količina nije velika..sve je to u sopstvenoj režiji, lične potrebe,pa sam mislio da probam da sameljem pretekli šećerac i od njega pravim proju.
Za sada mi je to opcija, pa ću videti na šta će ispasti

Sent From my RedmiNote3Pro using Tapatalk
 
Nisam napisao, ali sam mislio, svakako. Neće to skoro, ali čim probam, javljam.
Pozdrav svima.

Sent From my RedmiNote3Pro using Tapatalk
 
Koji kukuruz secerac koristite? Moze li preporuka nekog koji je po vama najbolji?
Ja sam do sada koristio Shebu od Seminisa. Jedan prijatelj je koristio Passion od Seminisa i jako ga puno hvali, ali ga nema kod nas. Da li neko zna gde ga mogu kupiti?
 
Ja taj Semenis ne uzimam ni pod razno u razmatranje od kada sam video da su im meka semena GMO.

Sent from my RedmiNote3Pro[Prime/kenzo]
 
Добар дан,
интересује ме,да ли неко у Србији продаје зрели кукуруз шћерац,односно у воштаној фази?
Унапред хвала!
 
U basti 2016 godine sam posejao hibrid Superior Union F1, posejao sam ga pocetkom aprila, a obrao pocetkom jula meseca.
Izuzetno je sladak,klip je masivan sa 14-18 redova zrna i dugacak oko 24cm (merio lenjirom).
Preporucujem ga svima !! :ppozdrav:
 
Sudance f1 od Sementes-a lepo preziveo hladnocu, samo sto ga docekala pipa, zaboravio sam da ga tretiram pre setve, jel problem sad spricati sa insekticidom secerac?
 
Nemam iskustva sa secercom a odmah problem sa nabavkom semena pa sam dobio samo ovo, a hteo sam bar jos 2-3 fele da bi uporedi za u'buduce jer je posejano 2kj. E sad kako bude bice, dogodine moram seme iz ranije spremiti.

Hvala Bojcetic.
 
Nemam iskustva sa secercom a odmah problem sa nabavkom semena pa sam dobio samo ovo, a hteo sam bar jos 2-3 fele da bi uporedi za u'buduce jer je posejano 2kj. E sad kako bude bice, dogodine moram seme iz ranije spremiti.

Hvala Bojcetic.

Enterprise secerac imas da kupis maltene u svakoj apoteci, trenutno je najbolji u svim segmentima...
 
Nemam iskustva sa secercom a odmah problem sa nabavkom semena pa sam dobio samo ovo, a hteo sam bar jos 2-3 fele da bi uporedi za u'buduce jer je posejano 2kj. E sad kako bude bice, dogodine moram seme iz ranije spremiti.

Hvala Bojcetic.
Imam ja sweet nugeta da prodam 4 kese,uzeo za setvu al stigla prinova u kucu pa sam odustao zbog nedostatka vremena,ako nekom treba.
 
Pozdrav, jel ko seje? Ja ću ove godine sentinel da probam radio sam dve godine swett nuget odličan je ali sitan.
Ako bi ko od ozbiljnijih proizvođača napisao kako radi komplet zaštitu od isekata bio bih veoma zahvalan.

Poslato sa SLA-L02 uz pomoć Tapatoka
 
Sentinel mi se odlicno pokazao ove godine. Uspeo je da izbaci po 2 prodajna klipa. Sto se zastite tice, prskao sam ga jednom nekim insekticidom ali se ne secam kojim.
Isto tako sam na stolu imao za jelo i Union F1 i Sentinel F1 da uporedim i mogu reci da Union po slatkoci ne moze ni da pridje Sentinelu, ovaj razvaljuje.
 
Ove godine probam i ja posijati...... Spirit od syngente.... Posijem ovih dana, pa što bude

Sije li još netko??
 
Nazad
Vrh