Kruška

Nemam bunar ali mi je ovo u bašti tako da nije problem doneti vodu a i nije velika količina u pitanju.
 
akumulacij95c6.jpg
[/URL][/IMG]
akumulacij95c6.jpg
[/URL][/IMG]

prije neki dan iskopano, za navodnjavanje krušaka..
 
Bliži se vreme berbe prvih krušaka . Zasada ovako izgleda. Kolika je cena na veliko krušaka u vašem kraju ?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] santa marija
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] vilijamovka
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
butira
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Odlicna krupnoca za Junsku lepoticu!Cak sam posumnjao na Moretinijevu ali jos je prerano za nju
 
Koja je ovo sorta?



Inace ovo mi totalno sada zbunjujuce podloga dunja MA koja mi ne uspeva i zuti lisce kruske na njoj
Plemkinja je jerbasima [druga godina] i kao nikada rast nenormalan [grane narasle preko 1m] niti zuti lisce
Opet ista podloga jedna pored druge na Santa Mariji zuti lisce, a na Kaludjerci ne. Ipak su stare sorte zilavije...

Jerbasima [dunja MA]
Fotografija0306.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari ,na Konferansu imam ovaj problem sa liscem , susi se list sa ivice prema sredini , po koji ,nema puno i prosle godine ih je bilo.

Na ostalim sortama toga nema.

73130af9a2bbd1b92480e647459c64dd.jpg


I imam ovaj problem na jednoj viljamovci , kora potamnela skroz u krug i stablo zaostaje ,nekako je zuckaste boje lista i stabla

2bc41d2cf646f8b26e8325e690bf47d3.jpg
 
Moj kompanjon bi ti rekao, cupaj i sadi novu, dok ostale nisu prebujne da je zasene. Nikada od copave vocke nece biti normalna.
 
Drugari šta se dešava sa ovim plodovima viljamovke? Svakoj je ovo na dnu pojedene, i kad je presečemo skoro da stiže do koštice? Jel to neki insekt u pitanju?

11jccoj.jpg


I da li je na ovom lišću venturija ili nešto drugo?

xl9zd2.jpg
 
Kanački, ovo sa sušenjem lista od spolja na unutra imam ja skoro isto na trešnji, reče mi dadovocar da je nedostatak kalijuma i čini se i da jeste tako, ili je nešto do zemljišta.
 
Koja je ovo sorta?
Fotografija0313.jpg
Fotografija0314.jpg

Nisam siguran kolega, ali mi liči na ovu (pronašao na internetu) ...

STARCRIMSON
Plod je srednje krupan do krupan, kožica je kroz vegetaciju po cijeloj površini karminsko-crvena, pokrivena voštanom prevlakom, koja daje plodu privlačnost, a u zrelosti čar kojeg nema niti jedna druga kruška. Meso je bijelo, tvrdo na početku, poslije topivo, vrlo ukusno, sazreva sredinom avgusta.


..​

 
Pomislio sam da su ozegotine od sunca , posto su na predavanju o krusci na polj.fak. bas pricali da konferans na nasem podneblju strada od ozegotina lista..

Koliko ispod zarazenog mesta da presecem stablo i kad ? Da uradim to odmah da potera nesto ove godine ,ipak je dosta nisko ,pa ako ne bude nista da ga zamenim na jesen
 
Nisam siguran keliko je pametno čekati. Skidaš do zdravog mjesta, ipak ce ti izbiti mladari u drugoj vegetaciji.
 
I da li je na ovom lišću venturija ili nešto drugo?

Shale Ja bih rekao da je kruskina grinja u odmakloj fazi , kad plikovi postaju braon boje ,a cini mi se da na mladom liscu imas isto grinju , koliko vidim sa slike, procitaj malo ovde na ovom linku , pa uporedi slike >>>

http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/4429

Ja imam problema sa njom na nekim stablima i sad cu da udarim sa nekim od akaracida u dva puta u razmaku od 10ak dana
 
Da i ja sam posle skonta da je grinja... Dobiće abamektim pa šta joj bog da. A jel neko zna što plodovo dole izgledaju kao da ih je nešto pojelo?
 
Nazad
Vrh