Kruška

Kruške, u nastajanju:

23mngnb.jpg

r8yuzd.jpg

2s9su2v.jpg

2yxrnnd.jpg
 
cime prskati za kruskinu buvu?

pre 20tak dana sam spricao sa NU FILM 17 + ABASTATE

sad videh da se na pojedinim stablovima, listovima pojavljuje.

neki spominju ENVIDOR ali ga nikad nisam koristio..
ako je nemas puno prodji sa rastvorom deterdzenat i sirceta i operi grane gde je vidis (0.2% i sirceta do 0.4%)
 
Имам проблем са крушом. Неке листове су добре, а ове што приказујем су савијене и игличасте. Тражим помоч шта је то и како да третирам пестицидима.Поздрав.

SLIKA27a00381706def6f6.jpg
SLIKA3af97335782cd8c3c.jpg

SLIKA1.4e7676f226f9bb71.jpg

SLIKA4.jpg
 
To je vec nekoliko nas pitalo u skorije vreme, bez odgovora.

Moje tek posadjene su tako krenule, onda kada sam prskao kajsije i sljive u precvetavanju, oprskao sam istim i njih (Merpan + Tonus + Prehrana) i vidim da su ok i isterale su grane.
 
Хвала пуно, пробачу данас са истом комбинацијом. Поздрав.
 
Msm da su to grinje u pitanju, resi se akaracidima, a zimsko prskanje ako uradis sa receptom koji sam postavio koju stranicu pre (sumpor i deterdzent) on isto resava
Samo sto je to varijanta koja se radi u mirovanju
 
Mislim da je Ratko u pravu, ali kod mene se eto vidi efekat, a svakako treba mlade kad olistaju i starije kad precvetaju da stitis sa fungicid + insekticid.
 
Ja sam metalni špen ukopavao oko biljke i mislim da je pomoglo, listovi su postali tamno zeleni(sa svetlo zelene-žute boje), takodje otac je ukucao par eksera o kajsiju jesenas, koliko je pomoglo/odmoglo ne znam ali je dosta više zametnula ove godine.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam na sta mislis pod trajno resenje ali mi rastopimo gvozdje u vodi i onda oko svake vocke sipamo odredjenu kolicinu i ima efekta, sad je druga godina da tako radimo

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Koju kolicinu I koji preparat rastvaras ( gvozdje) ? Nude sve I svasta na trzistu I to po paprenim cenama pa ja trazim neko korektno resenje.hvala
 
Gvozdje u prahu, rastvaram u vodi a sad ide od 2-7 grama po stablu u zavisnosti od uzrasta. To sto kupim je u dzaku od 5 kila nabavljamo od neke firme iz bg.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Trajnog resenja nema , problem sa gvozdjem se javlja kod zemljista sa visokom pH
Na takvim zemljistima treba koristiti gvozdje u eddha helatu , fotofert ,yara ..

I treba ga koristiti pre pojave hloroze.
 
Da li da uradim pinciranje vrha da krene drugi nivo ili je rano? Od ovih kisa su dosta isterale mlade kruske.
4c94ba90c02ee70f3459a0f722ec1e72.jpg
399be1def6840d3d3f008698933256ed.jpg
ebc5fd215d5341cb067540dee01ff870.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh