Kruška

Tu sam video i ja u kraju jedne zapuštene njive, srednje veliko stablo, puna plodova, zdrava skroz bez prskanja, rekao bih neka stara sorta...tačnije imaju dva stabla, jedno je klasičan oblik kruške i polako opada zrela a zelene je boje, a drugoj je "vrat" kratak, nabijen, i mislim da još neće biti zrela, zanima me i ta koja je...
 
Kod nas prva klasa 80 druga 50 din,ne znam kako klasiraju i šta podrazumeva ta trgovačka prva i druga klasa. Ako hoćeš kontakt javi pa ti šaljem na pp.
 
Ja juce obrao, druga godina od sadnje 1200 stabala, dunja Ba29 podloga 350 kg. Vilja, santa marija i karmen! Santa marija kao luda ima komada i od 500 grama, vilja positna a karmen bilo cisto da se proba! Zanele cvet za dogodine al porast mladara ove godine bio jako los, nemam navodnjavanje!
 
u leskovcu za viljamovu extra klase 55 dinara najvisa cena,druga klasa 35:sta:

- - - - - - - - - -

ima po 35 dinara koliko hoces
 
Porast mladara je mali i zbog ploda , da li bi mi poslao slike da vidim kako izgledaju u drugoj godini ili mozda uporedio sa mojima ,imas fotografije par postova nazad, moje su isto druga godina ,visina 2.5-3m ,grana da biram za povijanje ,ali ploda slabo ,podloga sejanac
 
Meni su prosle godine zbog kise bujale i za sezonu izgurale i po dva metra, formirale cvetne pupolje, doduse vilja i santa marija. Karmen slabo ali kao drvo najmanje mi se svidja viljamovka, najmanje je bujna. Santa marija je ove godine lepo rodila, plodovi veliki i porast ludacki, karmen isto lep porast al vilja kao da cuti. Takodje mi se cini da ima dosta cvetnih pupoljaka za dogodine, bojim se da nisu prerano opterecene rodom al videcu. Kacenje slika mi bas i ne ide al probacu.
 
Fotografije vocnjaka naseg drugara bane30 >>

2_zpsleiudfmy.jpg



1_zpsmoxx7iby.jpg


3_zpstohdneoa.jpg


4_zps4isjkooh.jpg


5_zpsvmsiud0x.jpg
 
@bane30

Na koji ti ono međuredni i redni razmah beše sadio? I koje ono sorte?

Inače jako lepo izgleda...:osmeh:
 
3x1,2 metra. Viljamovka, santa marija i karmen podloga Ba29. U novembru ce biti dve godine da sam ih posadio.
 
Pa voleo bih da nije rodilo nista i mislio sam da nece biti al eto. Prosle godine su se mnogo bolje razvijale( mislim na vilju, santa marija i pod rodom je terala kao luda) al doduse i kise je bilo jako puno a ja jos uvek nemam navodnjavanje. Sve u svemu zadovoljan sam generalno, videcu u narednim godinama...
 
Bane za dunju mora navodnjavanje. Ja sam za moje napravio primitivan sistem od flaša, zato što nemam puno (120 kom) i počeo sam zalivenje 1 jula, a da nisam počeo sve bi mi se osušile...
Imaš na predhodnim stranama slike koje sam ja stavio od našeg člana @peva79 koji ima navodnjavanje, koji je greškom iz neznanja skidao prevremene grane, a navodnjavanje je uspeo ne samo da nadoknadi to već negde da donije i dva sprata grana.
 
Nazad
Vrh