Kruška

Ja berem danas viljamovku. Neke informacije kruze da je viljamovka u dobrom procentu vec obrana. Mnogi se zale da im je naglo uzrela na stablu.
 
Mi danas završavamo berbu Viljamovke, prve klase, za sada nije još počela zoriti, a vidjećemo kako će se ponašati ova što ostaje na stablu
 
U Čačku i okolini koga god sam zvao niko ne otkupljuje...Rusi odustali, Šipci odustali...
Takovo još uvek nisam uspeo da dobijem telefonom...
Koliko vidim na oglasima od 33 do 45 din se nude značajne količine...
Ja sa svojih 2-2,5T vilje se ne nadam ničemu osim podlaganju vesele mašine :)
 
Da li neko možda ima sliku kruške Karmen (drvo i plod)? Ja sam pre dve godne posadio ovu sortu ali nisam siguran ta je to baš Karmen tj mislim da su mi u rasadniku dali neku drugu sortu. Ili ako može neki savet kako da znam da li je to Karmen?
 
Kruska u Takovu se placa 32,4 placanje za 15 dana i 35,4 placanje za dva meseca. Bar ja imam takvu informaciju.
 
A meni je rekao zovi me prvog avgusta, kad sam nazvao e ambalaža je sva već podeljena pa se čujemo dogodine... Inače ja je redno prodajem po 45 dinara pa ko hoće super a i kazan je spreman svakako. Nedam je po tim cenama neka pada.

- - - - - - - - - -

A da sam sadio jabuku bas bih bio srecan...
 
Prelistao sam ali ne mogu da nađem te slike. Da li je kod Karmen bolja stabla malo crvenkasta - bordo u odnosu npr na Viljamovku?
 
Ja sam prošlog vikenda obrao (oko 15t) oko 8t I klase. Muke sa prodajom... prosečno sam prodao po 60 rsd jednom većem trgovinskom lancu, nešto manje drugom po 50 rsd. Ostalo za rakiju 30 - 35 rsd.
 
Lp. Imam pitanje imam zemljište koje preko zime zna se voda zadržati dali ima koje voće kojmu to nesmeta?
 
Interesuje me da li možda neko zna koja je ovo sorta kruške, u voćnjaku imamo jedno takvo stablo u Viljamovci , obilo rađa i svi plodovi su krupni za razliku od Viljamovke i Santa Marije koje čim prerode budu sitne
Stiže otprilike par dana prije Viljamovke, ukusna je i vrlo lijepo izgleda

DSC_2224.jpg
[/url][/IMG]

DSC_2225.jpg
[/url][/IMG]

DSC_2226.jpg
[/url][/IMG]
 
Nazad
Vrh