Kruška

Najbolja je prica spakovati u hladnjacu i prodavati kad prodje navala...
 
I mene komšija pita svaki dan o kakvoj se bolesti (ili nedostatku ) radi . Ja čekam odgovor od vas a niko ništa konkretno da kaže . Menije nepoznato
slike.php
[/URL][/IMG] Mislim dasu isti simptomi
 
Do kog perioda/datuma je moguce povijati grane , a da ima efekta ??

Nisam stigao u jednom delu vocnjaka da to odradim , pa da li da uopste povijam sad ili da ostavim tako ??

зa прaвoписнe грeшke kрив je taпataлk
 
Mislim da sada možeš samo da napraviš taj problem da ti pucaju grane. druge stete neće biti sigurno, a imeće efekta, ako nebudu pucale.
 
Forumasi i nadam se buduce kolege, iscitao sam temu o krusci i poceo ozbiljno da razmisljam o sadnji ove vocke, pa bi me zanimalo vase misljenje o izboru sorti i podloga? Koliko sam video citajuci ovu temu najaktuelnija je viljamovka. Rezultati analize zemljista koju smo dobili su: povrsinski sloj 0-30cm PH u vodi 8,12 sadrzaj CaCo3 (kreca) 6,97,. fosfor 155, kalijum 76. Sloj od 30-60 PH 8,12 CaCo3 2,5 fosfor 140 i kalijum 65. Brine me malo visoka vrednost fosfora, pa bi voleo da cujem vase razmisljanje i ideje.
 
Meni je čudno kako malo imaš CaCO3 s obzirom da je relativno visok ph. U principu može i sejanac i dunja Ba29, stim što ćeš na dunji sigurno imati problema sa hlorozom, ali to može da se reši sa gvožđem. Najaktuelnija sorta jeste Viljamovka, mada u zadnje vreme ima dosta zasađeno i Karmen, pored tih uvek su aktuelne i Santa Marija i Butira...
 
Molim za pomoc...moze li neko prema ovu sliku da mi kaze o kojoj se sorti kruske radi ...imam samo jedno stablo a zelim da zasadim jos neko od ove sorte ali ne znam o kojoj sorti je rec..hvala unapred.

 
Nazad
Vrh