Kruška

Ja bih samo na divlju krušku to kalemio da se ostavi još neki primerak za potomstvo.... a možeš i da nađeš dunje pa da probaš nešto intenzivno.....
 
Našli smo u okolini nekoliko divljih kruški, pa ću pokušati. Mada kako sam neiskusan, videćemo šta ce biti. A nekako smo svi vezani za tu krušku, deda je pod njom odrastao.
 
Malo zimske "idile" pd pre neki dan

58786ae66bdc6d8b7e197075ea65e255.jpg


defb13248a44d3f1b4c61b05706d9d92.jpg
 
Ne znam stvarno koje su temp. bile , ali da imamo snega kao sto bi trebalo , bilo bi mi lakse, ovako se brinem za ovo sto sam sadio, da ne bude nekog ostecenja i izmrzavanja korena.
 
Ako nije previse forsirano sa vestackim djubrivima ne bi trebalo da bude problema sa izmrzavanjem
ima li ko ove sorte?

 
Znam da post odskače od teme izvinjavam se, teško je naći pravu stvar. Interesuje me voćarski nošeni atomizer 450l da je u dobrom stanju, agromehanika. Realna cena.
 
To je novija sorta, ali slabo ima opisa po netu, ubedjen sam da je hibrid lubenicarke jer su im grane bas slicne.
 
Da li je neko cuo za sortu Zifardova i kakva je to kruska?

Evo o turandotu
Kruška Turandot

Voćne sadnice kruške,sorte Turandot je poreklom iz Italije.Spada u rane sorte a vreme zrenja je pocetak jula meseca.Ima srednje krupan plod tezine od 140g-180 grama.Zleno žute je boje sa delimičnim crvenilom,pravilnog oblika.Meso je čvrsto i veoma sočno lepog ukusa.Stablo kod kruske Turandot je slabo do srednje bujno.Kruska Turandot ima odlican prinos i dobro održava rodnost.Ima dobru konpatabilnost sa dunjom pa se u zasade preporučuje sadnja na dunji BA-29.Plodovi se dobro čuvaju u hladnjači i dobro podnosi transport.
Izvor :
http://www.polis-mzs.com/kruska
 
pozdrav svima, dal neko mozda ima ili zna nekog ko je voljan da ustupi( uz nadoknadu naravno) kalem grancice od sorte pakams triumf, unapred hvala
 
pozdrav svima, dal neko mozda ima ili zna nekog ko je voljan da ustupi( uz nadoknadu naravno) kalem grancice od sorte pakams triumf, unapred hvala
Posadio sam ih prosle godine, iz nekog rasadnika sam ih narucio - jako lose su napredovale tako da ni sebi nisam uspeo razmnoziti ni jednu
Ne znam kako se ponasa na dunji, tako da bih ti preporucio ako je kalemis na dunju radi sa posrednikom
I na moju veliku radost dobio sam okulant :osmeh:

Harow_Sweet.jpg
 
Odradio sam funguran+cipkord+galmin i to 5 % tako da su jos uvek lakirane dok ne padne jaca kisa!Posle cu u cvetu zato+antracol a kad prodje cvet planiram movento. E sad ne znam da li da iskonbinujem sa apachom ili da prskam odvojeno, sta vi mislite?
 
Nazad
Vrh