Kruška

sad opet počinje buva da pravi problem nisam pametan šta da radim a manji je zasad od 40tak stabala za ličnu potrebu pa mi nešto mnogo da dajem silne pare za preparate skupe
Ту смо негде по броју и намени. Ове године сам диго руке од борбе са бувом па се стабла сијају ко лакирана. Бубамаре се госте а ја покушавам само фунгицидима да спречим развој чађавице. Ведећамо разултате у августу.:ppozdrav:
 
Moje kruške su sedma godina, do ove godine nisam znao šta je kruškina buva. Prskao sam samo preventivno. Ove godine već četiri puta prskao od kruškine buve. Zadnji put su bile skroz ulepljenje od tog meda ili ne znam kako se zove. Poprskao sam ih sa sirćetom i deterženom kako sam pročitao ovde na forumu i odmah zatim sa insekdicidima+fungicidom+prihranom i to je super delovalo, sve je opralo i nisam video ni jednu buvu. Danas ih opet ima roj, opet treba da prskam.
 
Evo malo krušaka:

29p9mk1.jpg

2yngv7q.jpg

xfp4p1.jpg

2s80mc3.jpg

aen09y.jpg

2w7log1.jpg
 
Ma pustite kruskinu buvu.Razmisljajte sta cemo sa rodom.Koliko sam obavesten jos nije skinuta blokada za izvoz kruske za Rusiju.Gore oko bg vec u hladnjacama Junska lepoticajedan kg nije izvezen.ako neko ima informacije neka prosledi.pozz,
 
Imam oko 200 stabala kruske,prva im je godina.na oko 10-15 stabala sam primetio da im zute listovi I da se pojavljuje rdja na njima,prskao sam gvozdjem,obilazio razne apoteke I sve sto su mi govorili dao sam im ali nista.primetio sam I na dva tri mladara da se suse,crne na vrhu.sta da radim?
 
Ma pustite kruskinu buvu.Razmisljajte sta cemo sa rodom.Koliko sam obavesten jos nije skinuta blokada za izvoz kruske za Rusiju.Gore oko bg vec u hladnjacama Junska lepoticajedan kg nije izvezen.ako neko ima informacije neka prosledi.pozz,
Pali se kazan i milina. Po 10-15 dinara ja je neću dati...
 
ali nista.primetio sam I na dva tri mladara da se suse,crne na vrhu.sta da radim?
Мењај! У првој години је жут лист угланом због слабог укорењавања. Стално ће да пате и да се муче зато мењај. Те што повадиш посади негде око куће или раздели може да се деси да се по пресађивању нека опорави.
 
Ne znam sta da radim,zao mi je da ih izvadim.mladari su napredovali preko metar.ona deluje ok,samo ti listovi na vrhu I dve-tri grane na vrhu sto crne.da li postoji neki preparat da poprskam sa njim? Kazem opet,zao mi je da ih izvadim
 
I meni na jednoj pozuteo list, viljamovka sadjena prosle godine, dupli kalem.
Jesenas dobila stajnjak i 8-16-24, ove god fertor i malo uree, par puta prskao sa mikroelementima, ne znam sta moze da joj fali?
Samo na toj jednoj je problem, ostale ok.
Ima na njoj 2 ploda, jel moguce da je tu problem, da li sam trebao da ih skinem? Mada, ima i na ostalim pa im nista ne fali...
 
Ja danas isprskao neki mali vocnjak,padala kisa dosta pa od tih bolesti odradio jedno ``krokodil`` ili ``BMW``prskanje-Antracol,Delan i Amos.(to sam imao)
 
Antracol i Delan se medjusobno iskljucuju. Ne vidim potrebu za time? Bolje da si isao Antracol + Score + Amos (pretpostavljam abamektin 18g/l?)
 
Sve moguce,to sam imao:) mada oni navode da delan ima i kurativno dejstvo a antracol je kontaktni preventivni samo...
 
To sam pretpostavio s obzirom da si ga zamenio sa score ali zbilja to su par vocaka u pitanju...da je veci zasad u pitanju napravio bi pravi mix,svakako hvala ti na pomoci.@Kare88 pa ako nikakvu bolest na vocki ne vidis i ides cisto preventivu od Antracol-a ti vise nije potrebno-nakvasi ih lepo i cista 10-ka.
 
Imate li neke projekcije o eventualnim otkupnim cenama kruške? Jel stigla junska lepotica i druge ranije sorte krušaka?
 
Junsku lepoticu kod mene neki nakupci placali 70 din. Al izgleda da je prica ista kao sa ostalim vocem. Sitna,gradobitna,slabo sticena ima dosta losih...
 
Kod mene se vratila kruskina buva,na par stabala sam primetio. Prskam amon + ogriol ,prosli put se dobro pokazalo. Ima neko neki drugi predlog?
 
Nazad
Vrh