Kruška

Kakva je kruska,znas li kako se zove?
 
Moguće je da ga ovde narod pogrešno naziva surlašem,inače proždire mlado lišće,tek otvorene pupoljke.Pravi velike probleme mladim sadnicama svog voća.Hajde da mu pronađemo pravi naziv i kako se najefikasnije suzbija a onda ćemo i temu lako da promenimo. http://poljoinfo.com/showthread.php?13048-Surlaš

- - - - - - - - - -

Da ipak je listojed,sledi ispravka u temi,izvinite za :off_topic:
 
Poslednja izmena:
Moram i ja da postavim slike moje ,nije bas u kondiciji kao ove dve prethodne ,posadio je pradeda ,tacna godina nije utvrdjena

6c5d912ce59df81204ec68e78941c7af.jpg
 
Kod mene u polju kasni cvetanje u odnosu na voće u bašti
Santa marija početak cvetanja
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Junska lepotica pon cvet
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Butira početak cvetanja
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
MasAllah Lijep Vocnjak, reci mi @juki koje je rastojanje od stabla do stabla i rastojanje izmedu redova
Od stabla do stabla je razmak 100 do 120 cm a red od reda 4m . Pošto sam voćnjak jabuka proširivao a nisam imao dovoljno sadnica istih opredelio sam se u sredini voćnjaka gdeje kućica posaditi kajsiju ,šljivu i kruške . Sada im je šesta godina a kajsijama osma od koih sam proletos dosta povadio zbog čestog izmrzavanja , a koliko vidim nazimu vadim i ostatak ponovo je sve izmrzlo
 
Pozdrav forumaši!
Pre nekoliko dana sam posadio jednu junsku lepoticu i jednu butiru. Da li će se medjusobno oprašivati? U blizini kod komšije je zasađena viljamovka - možda može da pomogne.

Hvala
 
Evo mojih kod kuće, u prvom planu je santa marija na dunji-MA, četvrta godina, ali je bila presađivana 2 puta, nadam se da je ovo sada njeno večno konačište :haha:

 
@oktopod
Imam pitanje jel ona kruska sa dlakavim cvetovima, iz odgovora #1689 ima cvetove ove godine? imam istu takvu,ostale kruske iste starosti vec imaju cvetove ova ne..
 
kanacki,takva kruska moze da bude kalemljena na divlju krusku(sejanac)da bi dozivela te godine.Na dunji kruske su nize i imaju mnogo kraci vek trajanja.
 
ljudi treba mi pomoc pojavile mi se neke crne mrlje na listu,sta je to i kako da resim
 
Nazad
Vrh