Kruška

Imam - Fastac i Nitropol S umesto Fastac-a može Cipkord a umesto Nitropol S može Galmin
Još nisam počeo sa prskanjem jer su već počeli mrazevi pa se nadam da su jaja kruškine buve osuđena na propast :) Čim se ustali malo toplije vreme, tj iznad nule, moraću da prskam
 
Mi smo pre ovih mrazeva i kisa od pre par dana oprskali kruske nekom zamenom za galmin i fastacom. Mozda smo poranili.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Od danas Rusija zabranjuje uvoz krušaka iz Srbije

Zabrana se uvodi nakon što je ruska služba za fitosanitarni nadzor više puta upozorila Srbiju na probleme s kvalitetom ovog voća.

Ruska služba za fitosanitarni nadzor Roseljhoznadzor zabranila je od 14. februara uvoz srpskih krušaka, uključujući i uvoz kroz treće zemlje, navodi se na sajtu službe.

Roseljhoznadzor je naveo da je više puta srpskoj Nacionalnoj organizaciji za karantin i zaštitu bilja prijavljivao da je zabrinut zbog problema sa kvalitetom ove voćne vrste iz Srbije.

- Roseljhoznadzor od 14. februara 2018. godine uvodi vremensko ograničavanje na uvoz svežih krušaka iz Srbije u Rusiju, uključujući i uvoz preko treće strane, do održavanja razgovora na ekspertskom nivou i razjašnjavanja situacije sa kompetentnim službama države - saopštili su u resoru.

Izvor:Sputnik
 
Od danas Rusija zabranjuje uvoz krušaka iz Srbije

Zabrana se uvodi nakon što je ruska služba za fitosanitarni nadzor više puta upozorila Srbiju na probleme s kvalitetom ovog voća.

Ruska služba za fitosanitarni nadzor Roseljhoznadzor zabranila je od 14. februara uvoz srpskih krušaka, uključujući i uvoz kroz treće zemlje, navodi se na sajtu službe.

Roseljhoznadzor je naveo da je više puta srpskoj Nacionalnoj organizaciji za karantin i zaštitu bilja prijavljivao da je zabrinut zbog problema sa kvalitetom ove voćne vrste iz Srbije.

- Roseljhoznadzor od 14. februara 2018. godine uvodi vremensko ograničavanje na uvoz svežih krušaka iz Srbije u Rusiju, uključujući i uvoz preko treće strane, do održavanja razgovora na ekspertskom nivou i razjašnjavanja situacije sa kompetentnim službama države - saopštili su u resoru.

Izvor:Sputnik

Do jaja... I ovako je bila enigma prodati... :sjasi:
 
Poslao Putin pismo podrske da ce uvek da nam pomogne.....dok stignu kruske mozda i odblokiraju zabranu... I ja se nadam kao kolega da su jaja kruskine buve na ovom mrazu osudjena na propast. Juce sam gledao po stablima i nisam nesto ni nasao polozena jaja.
 
Procitajte danasnju politiku nije tako kao sto predstavljaju. Nije zabranjen nego je suspendovan dok traju pregovori, kruske koje se spominju su verovatno iz druge zemlje a ne iz Srbije tako da je to izgleda najveci problem.
 
U opširnijim tekstovima su lepo objasnili da se radi o izvozu kruške Konferans koja nije karakteristična za naše podneblje, već za Holandiju i Belgiju. Napomenuli su i da su nas upozoravali na to ali nije pomoglo. Što su sad krivi Rusi, što nam ne dozvoljavaju da ih pravimo na budale ? Ne bi me čudilo da ove naše ''pametnice'' probaju da im izvoze i Papaju kao naš proizvod.
E drage kolege sada se treba pobuniti i tražiti od države da se ti izvoznici procesuiraju i stave na crnu listu jer uništavaju i proizvođače i državu. Mi se obično bunimo kada je sve završeno i povratka nema. Gde su sada udruženja voćara, razne poljoprivredne asocijacije i slično ?
 
pa to su tih 20 hladnjaca sto su ostale u igri za izvoz voca, sve su to njihovi ljudi tako da ce pre ispastati svi proizvodjaci nego 1 njihov izvoznik
 
Zna se kod nas i nikom ništa, sve lopovluk i nema odgovornosti za kriminal. A i kako će biti kada to sve rade ljudi koji su na neki način bliski vlasti.
Pa da se ima volje to bi se sve lako riješilo.
Pa u našem slučaju su zaboravili skinuti Poljske markice.
A na našim deklaracijama kao proizvođač piše čovjek koji je švercer voćem.
Jednostavno sramota za državu i vlast, ja sebi na mjestu vlasti ne bih dozvolio takvo sramoćenje.

Pa dokle sve ide, kod nas je za jabuku pravilnikom predviđen podsticaj 15% od prosječne tržišne cijene, i dali su podsticaj 3,5 feniga što mu dođe da je prosječna cijena bila 23 feniga, a ove godine naj niža otkupna cijena za industriju je bila 33 feniga i skuplje, da nepričam o prvoj klasi.
Budžet za poljoprivredu povećavaju, a sa druge strane podsticaji se smanjuju, pa ko je tu lud :sta:
 
Kako su krenuli i to ce da ukinu,a da te pare protnu svojim velikim kroz razne manipulacije,donacije,agro tv i slicno i tako kako kazu unaprede poljoprivredu
 
Pa ljudi, loša nam je država,...
Ali Mi je moramo popraviti...a ko će drugi?
A neke trebamo poslati kod austrijskog premjera.....
 
Vise mi deluje da je sezonu pre imao jak napad buve i da su stabla bila crna od gljive cadjavice, pa da je zeolit delovao na nju , da stabla vise nisu crna, a sto se tice same buve , mozda joj ne odgovara da polaze jaja na zeolit ili je miris odbija ili tako nesto.
 
Nazad
Vrh