Kruška

To je malo teže pitanje:) neke ptice vole na otvorenom neke ispod drveća ili pored žbunja...A i vrsta posude je bitna tako da ti ostaje da eksperimentišeš sa više vrsta posuda na mestima koja ti odgovaraju za punjenje pa ćeš već videti šta se dešava i korigovati. Generalno sitne ptičice vrapci i senice vole zaklonjenije i nisko pored žbunja da mogu lako da se sakriju. Veće ptice vole uzdignute pojilice na čistini.
http://www.reap-canada.com/online_library/Magazine Articles/Crops/28 Birds and.pdf
 
Šta može biti uzrok ovakvog lišća na kruškama:

r2uxr7.jpg

4sjwau.jpg
 
Drugari,

Prvo se pojavilo na jednoj sad na vise njih. U pitanju je Viljamovka, u formiranju vitkog vretena.

Hvala unapred
2qouGp8.jpg
YTUOl4G.jpg
 
Poslednja izmena:
I meni se slicno pojavilo ali mislim da je moja krivica i da sam nesto pogresio sa prskanjem jer vidim da je i kod tebe gore opet krenulo da se zeleni.

Inace danas sam na dva lista pronasao ovo, ne znam sta je:
783b25d17175e14f4906379cff2274cb.jpg
 
Poslednja izmena:
Prosle godine u jednoj sumi sam naisao na stablo kruske, najvise me podseca po slikama na sortu Tikvica Nagovik, ali nisam siguran, kada skroz sazri unutra bude gnjila, evo nekoliko slika, pa ako neko zna, neka napise da li zna koja je to sorta. Sazreva upravo sada. Pretpostavljam da je stara sorta, jer je u sred sume,na nepristupacnom mestu, i nikad nije prskana,a lepo radja.
2gwrl6p.jpg
u4nxj.jpg
24e24ao.jpg
2a6051h.jpg
 
Ja moju obrao danas, sutra je pakujem u hladnjacu, krupnoca dobra, ali ima po neka fleka od kruskine buve, a verovatno ce imati i kamenih celija po malo. Cuo sam da je nekih 70 din prva klasa.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh