Kruška


Dasyneura pyri je u pitanju, muva šišarica ili lisna galica kruške. Ulje joj ne može ništa, čak i neki insekticidi joj teško priđu, jer je zaštićena u listu.

http://vocarskikrug.blogspot.com/2015/04/kruskina-musica-siskarica-dasyneura.html

http://psssle.com/zastita-bilja/317-lisna-galica-kruske-dasineura-pyri

Ovi iz Leskovca preporučuju neonikotiniode i organofosfate. OP idu na leteće oblike, a neonikotinoidi bi mogli nešto i larvama zbog sistemičnog djelovanja. Trebalo bi da se drži pod kontrolom sa zaštitom protiv buve, ako nije baš previše prisutna.
 
Kod brata u zasadu sto se tice zametanja ista kao i prosla godina, jedino na jednoj smo nasli buket koji krece da se otvara
Ima viljamovke, butire i karmen, cak butira je bolje nego prosle godine, kao i karmen, mozda je viljamovka za nijansu slabija nego prosle.

- - - - - - - - - -

Evo slika
Prva i treca su viljamovke, druga je karmen, cetvrta je cvet na krusci... peta je desno viljamovka levo karmen - da se vidi razlika u porastu [u isto vreme sadjene], zadnja je butira, mada mislim da mu fali jos sorti oprasivaca.
Jer koliko je bilo cvetnih pupoljaka slabo je ponela a nema opadanja plodova, jer problem je sto na jednom kraju mu je samo karmen i vilja a na drugom butira i vilja, sad je ubacio po koju boskovu bocicu ali su mlade.
Inace isto je imao problem sa zutenjem lisca pa je odradio 2 tretmana sa gvozdjem [folijarno], prosle godine je bio rod oko 10kg po stablu 5-a godina, ali je orezivanje prve 3 godine bilo amatersko, tako da su 4-te godine dovodjene u red.


 
Pozdrav, da li mi mozete pomoci o cemu se ovdje radi na dvogodisnjim sadnicama Jabuke i Kruske sam jucer uocijo da mi je po jedna mlada grancica uvehla zadnji put sam prskao prije 7 dan fUNGICID: DITHANE M-45 plus insekticid CIPKORD a drugi dan nakon ovog tretiranja sam sa prihranom preko Lista sa MORTONIJC PLUS 19-9-27 (25 grama na 10 Litara vode) također cesto zalivam da je zemlja stalno Vlažna

 
Nisam ga stigao pitati jer nije bio kuci kad saznam javim ti
Mislim da koliko mi je njegova tetka rekla da je preparat u prahu
Inace trazi se helatno gvozdje [obilk gvozdja koji je usvojiv biljci bez obzira na pH]
 
Jedna mi se osusila. Ne znam kako je nisam ranije primetio da je skratim? Izgleda da je ipak Ervinija. Druge dve koje sam skratio na vreme, za sada su zive :)
49070eec2f60a4ba8fa136f875b38a02.jpg
 
hahahaha nemam pojma .))))

posle more pitanja ovdje, različitih mišljenja i totalne konfuzije doveo sam čovjeka koji se bavi orezivanjem prije neki mjesec rekao mu uradi šta znaš i to je to.. mislim da će se ići na vitko vreteno ako je moguće ako nije, ko ga j**, živa su bića ne geometrijski oblici neka se razvijaju kako im odgovara.

edit: koji uzgojni oblik je pogodan za viljamovku kalemljenu na dunji ma (prethodno sam pitao isto pitanje ali sam greškom naveo da je kalem na dunji ba 29 što se ispostavilo kao pogrešno). Razmak je 4 m između redova i sadnica.
 
Nazad
Vrh