Kruška

Kod nas u bl snijeg pada sutra minus..ima li neko preporuka sta raditi poslije, ovo je sigurno sok za krusku
alex.bundalo@
 
Ma ja zvao svakakve profesore zbog moje visnje, nema leka a ni zastite, makar one pristupacne nama. Ja isao dva dana ranije amalgerolom ali za plod vajde nema, mozda je pomogao listu samo, on je odlican ali plod... 80% steta, 2 vagona ukupno odneo mraz... A sve nam njive napolje! :haha:
 
mraz

Ima u Levcu, ali nije strasno, stradala po malo kruska i vrhovi lastara. Moglo je i gore...





rrmn83.jpg





Ovo je foto Dokmanovića sa FB. Led i sneg su naneli velike štete.
 
Koliko je bila temperatura u minusu?

Po prognozama nismo isli u minus

Уобичајено проређивање. На Јунској лепотици је 2/3 таквих, код других сорти мање.

Kod mene santa marija znatno vise nego viljamovka, podjednako su zametnule plodova.
Ne lici mi da je uobicajeno, bas su se proredile. I ja nesto sumnjam na niske temperature.
 
I ja nesto sumnjam na niske temperature.
Фотографију већ имаш па је прикачи уз мејл и пошаљи саветодавној служби да видиш шта ће ти рећи.
Више волим да их гледам како опадају него да их нема уопште. Јесењашња ретро вегетација ми је сјебала родне пупољке за ову годину на 60% стабала (Санта Марија) док је Виља (кржљава подлога) у доброј кондицији и скоро да нема оваквог прореда.
 
Imam na okucnici krusaka koje zaostaju u porastu.Imaju jako mali prirast lastara tokom godine.Okopano,nadjubreno.Dali se neko sretao sa ovakvom pojavom?
 
Pozdrav drugari, stala kiša... da li treba preventivno i sa čim tretirati kruške?
 
Imam na okucnici krusaka koje zaostaju u porastu.Imaju jako mali prirast lastara tokom godine.Okopano,nadjubreno.Dali se neko sretao sa ovakvom pojavom?
Imam ja isti takav slučaj samo na 75 komada,više faktora je u pitanju.Ph zemlje,nedostatak nekih mikroelemenata,nedostatak sistema za navodnjavanje,podloga(ne znam koja je),
pojačano prisustvo glodara. To sam utvrdio pa sam počeo selektivno da rešavam probleme,ne verujem da će tek tako da se oporavi ali vreme će pokazati.Prošle godine zasušilo i bile su žute kao limun,to je razlog što ove nije bilo rodnih pupoljak tako da že biti nekak kila ploda ove godine. To je jedna bašta na kojoj je bila kuća od davnina ,tamo je napravljena bašta pre 40-50 godina i na pojedinim delovima parcele se javljaju loši simptomi.
 
Meni bas opalo krusaka..bojim se jos junskog opadanja..onda necu nista ni imati. Da li prskate kalcijem, ja sam uradio tretman yara calcinit, 0,5kg na 100l vode.
alex.bundalo@
 
Nazad
Vrh