Kruška

Koje visine stubove stavljati za zasad viljamovke? Da li je dovoljno 2,5 m? Jasno mi je da su veci bolji ali onda treba dublje turiti ruku u dzep ??????
 
Moze li neko da mi kaze koja je ovo sorta kruske? Odavno kalemljena, plemka iz komsiluka, za mene najkusnija, pogotovu u tehnoloskoj zrelosti, kad pocne da sazreva. Sazreva neravnomerno. Ima kamenih celija ali ne mnogo, ne prskam je nikad. Stablo nije bujno jer je podloga krzljava, a i dugo je bila u senci oraha. Grane dosta krte, ove godine su se tri pune ploda polomile.




 
Nije citronka sigurno, jeo sam citronku, nije ni priblizno toliko ukusna, a i dosta je krupnija od ove. Meni ova lici na pakams, ali nema reljefnu koru kao sto ima pakams na slikama, a i cini mi se da kasnije zri od njega.
 
Prva koja mi je pala na pamet je krasanka, zbog kamenih celija, ali kad sam bolje zagledao mislim da nije...
 
Danas u tempu spazio krusku Abate, izduzena i vrlo interesantnog oblika. Da li moze neko reci iskustva sa ovom kruskom, koji su za nju pogodni oprasivaci, da li trazi dosta prskanja i hemije- da li se isplati posaditi je?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Bujno stablo, krupni plodovi lepi, oce da opada zelena i treba zelenija da se bere pa odstoji da omeksa. To je moje iskustvo sa jednim stablom, pored imam Santa Mariju i Viljamovku i sveukupno se to medjusobno lepo oprasi, kad sam sadio raspitao sam se i ove 3 jesu zatvoren krug oprasivanja.
 
Hvala druze
Znaci moze abate kao glavna sorta + ove 2 kao oprasivaci na 10%?
Koji uzgojni oblik je preporucljiv i na kom rastojanju se sadi?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Naše iskustvo sa abate fetel je katastrofalno. Imamo je kao oprašivača za viljamovku i 4 godine nismo pojeli nijedan plod. Ne znam kako bi uspevala dole u Srbiji, ali kod nas na Čeneju, ništa ne rodi. Pričao sam sa jednim kolegom koji mi je rekao da ona traži specifične klimatske uslove u vreme cvetanja i oprašivanja. Nisam ti olakšao odluku, ali sam ti preneo naše iskustvo.
 
Hvala druze, svakako da mi znaci svako iskustvo. Jos negde sam procitao da se zale ljudi.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Ja imam jednu u dvoristu i pored nje viljamovku takodje jednu. Viljamovka rodi ok, ova rodi po 2-3 ploda vec 3 godine. Koji joj andrak fali ne znam.
 
Kakvo vam je misljenje za crvenu Vilajamovku? Hocu da kupim neku sadnicu a razmisljam se, ne znam kakva je...
 
Citao sam negde da kasnije zri i da gubi tu crvenu boju itd... Pa hocu da vidim dal neko zna nesto vise iz iskustva...
 
Pitao sam već na drugom forumu, ali nema odgovora...pa moža tu bude više sreće!!!
Zanima koja je vrsta kruške kompatibilna za međusobnu oplodnju s Društvenkom.Znam za Avranšku….
Hvala!!!
 
Ako je tačno da je društvenka DOYENNE DU COMICE PEARS
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%94%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0:Kru%C5%A1ka_Dru%C5%A1tvenka.jpg

POLLINATION PARTNERS FOR DOYENNE DU COMICE PEARS



Doyenne Du Comice (pollination group 4) is self-sterile so to produce fruit you need one of the following other varieties nearby:
  • Beth (pollination group 3)
  • Beurre Bosc (pollination group 4)
  • Brandy (pollination group 4)
  • Clapp's Favourite (pollination group 3)
  • Concorde (pollination group 3 to 4)
  • Conference (pollination group 3)
  • Humbug (pollination group 3)
  • Moonglow (pollination group 3)
  • Packham's Triumph (pollination group 3)
  • Sensation (pollination group 3)
  • Williams Bon Chretien (pollination group 3)
  • Winter Nelis (pollination group 3)

https://www.gardenfocused.co.uk/fruitarticles/pears/variety-doyenne-du-comice.php



Pear: Doyenne Du Comice
Large Classic gourmet pear. Green skin flushed red with white, melting juicy flesh of rich flavour. Tastes like sweetened cinnamon. Mid to late season. Upright and vigorous habit. High chilling hours needed to set fruit.

Pollination
As most pears need cross pollination, the planting of more than one variety is recommended or the growing of a double grafted tree.
Pollinators include - Beurre Bosc, Williams bon Cretien, Winter Cole, Winter Nelis, Nashi Hosui and Nashi Nijiseiki.

https://www.kings.co.nz/pear-doyenne-du-comice
 
Данас су стигле саднице Јечменке i Лубеничарке (и јабуке петровке и шматовке)
Саднице су ектра квалитета и калеми су у одличном стању...
6100e2dc3385a92a74ba21a24b959b79.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Данас су стигле саднице Јечменке i Лубеничарке (и јабуке петровке и шматовке)
Саднице су ектра квалитета и калеми су у одличном стању...
6100e2dc3385a92a74ba21a24b959b79.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Gde si uzimao?

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Preporucio mi je prijatelj a u pitanju je Tomica Marković, ukoliko treba kontakt poslacu ti na pp da ne ispadne reklama ili jednostavno ga potrazi na fb

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Preporucio mi je prijatelj a u pitanju je Tomica Marković, ukoliko treba kontakt poslacu ti na pp da ne ispadne reklama ili jednostavno ga potrazi na fb

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Zanimljiv mu je sortiment pa me interesuje koji rasadnik. Naci cu ga

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh