Tarupi

024ae4957cb85a96f5a26a1d21c89b3c.jpg
3dd257f5698a90412e61ba546ac63b73.jpg
895af27ea7fba7fcefd0ba311284ae57.jpg

a7b5df256330043aa28e1e1a929869b1.jpg


2ff31c5e309f3b0270e88bafac56d9ac.jpg


e14e7c49f74352bb84977d01a1c07ea6.jpg


bb55ef0b9cedfe68af115138a6d1b327.jpg


Sasvim deluje OK, morao sam odmah da svi srafovi dotegnem i da stavim tecni osigurac odnosno Loctite.
Varovi su dobri, lak isto, cekici rezevni kostaju 4eur komad.
Sasvim dobro za te pare. Jos na traktor da stavim dva izvoda vise za hidrauliku posto treba cetri i vozi misko :)

Kolega,kako se pokazao tarup?
 
pozdrav ljudi .skoro sam kupio odzacki tarup pa treba da zamenim kaiseve na njemu.. ali na kaisevima se nista ne vidi sta pise .
pa me interesuje,jel mozda zna neko koje su dimenzije kaiseva ?
tarup je 90god ,levi ,idu tri kaisa..
hvala unapred :D
 
Koliko si platio taj tarup ? Našao sam isto odžački sa kombinovanim noževima u korektnom stanju jedino su mu gume lošije.
 
Platio sam ga 480 evropskih ..malo je skuplji ali uzeo sam ga iz sela pa nisam morao da placam prevoz. To bi me izaslo plus jos nekih 50e ,pa me ovako na isto izaslo .
Realna cena bi mu bila nekih 400-420e .U solidnom je stanju ,balansiran ,dve nove gume ,jedino moram kaiseve da zamenim i dobro bi mu doslo farbanje posto nije koriscen zadnje dve godine (stajao na otvorenom).
 
Kolege ima li ko da preporuci neku marku tarupa ,ili domaceg proizvodjaca tarupa. Najvise me zanima za sitnjenje kukuruzovine posle kombajna. 4reda koji imam je vec pri izdisaju. Pa da cujem vasa iskustva i misljenja.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ja sam uzeo vektor Bečej i zasad radi posao, inače sam ga uzeo radi sitnjenja kukuruzišta i lakšeg zaoravanja ostataka.
 
I meni tako izgleda .Originalni 2-redni zmaj je išao sa desne strane traktora a 4-redni je imao rudu i reduktor na sredini i išao je po tragu traktora.
 
Tako je ja sam imao ovakav 4 reda Zmajev sve ovo isto ruda,reduktor,bocni prenos i ovi limovi sve isto.znaci da ga je neko skratio i suzio na dva reda.
 
Jel vredi to uzeti šta misliš,terao bi ga TD45? Uključivao sam kardan i lepo radi ne trese i ne lupa.
 
Jel vredi to uzeti šta misliš,terao bi ga TD45? Uključivao sam kardan i lepo radi ne trese i ne lupa.
Pa nemam pojma sto se traktora tice vucice ga lepo nego je jedino problem sto moras traktorom rusiti pred sobom pa ce ti stalno vuci lisce i koje kakva cuda u turbinu.Jedino ako ga planiras samo za kukuruziste posle kombajna bez roto secke onda ce valjati i naravno ako nije nesto papreno skup.
 
Kazu da bolje sitne i rade posao dvoredni, posto ga vozis u kontra smeru od pada stabla...a cetiri reda moras da vozis kako je padalo stablo pa ne isece bas najbolje....ali duplo brze
 
Jel može neko da preporuči kvalitetan vučeni tarup za travu i sitnije granje za traktor od 90ks? Bitno je da bude baš dobar, cena je nebitna u ovom slučaju pošto treba za firmu.
Korišten je tarup Zanon par godina i počeo je da se raspada, varen je ne znam ni sam koliko puta do sad. Gledao sam renomirane proizvođače tipa Amazone al nemaju ništa u ponudi od tarupa...
 
Jel može neko da preporuči kvalitetan vučeni tarup za travu i sitnije granje za traktor od 90ks? Bitno je da bude baš dobar, cena je nebitna u ovom slučaju pošto treba za firmu.
Korišten je tarup Zanon par godina i počeo je da se raspada, varen je ne znam ni sam koliko puta do sad. Gledao sam renomirane proizvođače tipa Amazone al nemaju ništa u ponudi od tarupa...

Jel se nije raspao od vibracija? Moj Zanon je 12 godina star, stalno u pogonu, i nisam imao problema s njim...
 
Moguće da je od vibracija, ali opet ne bi smeo tako da puca. Ram mu je varen na nekoliko mesta. Krstak kardana je popravljan bezbroj puta, svaki ugao koji se napravi namesti mu luft i doviđenja. Ovaj tarup koji imamo je nošeni sa pomerajem Zanon 1500TM, možda je slabašan za traktor od 90ks, ne znam...
 
Nazad
Vrh