Tarupi

meni to izgleda kako da je netko prepravljao kombajnsku sjecku da se kopca na traktor... mislim ima tu puno obicnog L zeljeza, nosac protunozeva ima povarene neke cudne komade po sebi, reduktor i kucista lezajeva su noviji od ostatka stroja, pa mi se zato cinilo da nesto sam pravis...

Ako stroj radi, onda nemam zamjerke. Prvi puta cujem da se nesto pravilo u Belom manastiru, a i prvi puta vidim bas bassjecku za slamu kao traktorski prikljucak. obicno ljudi preprave poklopac malcera tako da se moze podici i na njega jos stave usmjerivace mase, ali ovako nesto...

Jel imas koju sliku stroja u radu mozda?
 
Postoje Bobo sečke iz otkosa,nove su preskupe.Nisam ni ja znao da je Beli Manastir dok je nisam kupio.Nije igračka veoma jaka konstrukcija.Bočne strane su od pločevine 30mm,podupirači od punog materijala,reduktor pogona je od roto drljače jer nije imala svoj,jako je teška za nositi ali odrađuje nam posao.Imao sam slika iz rada ali nestale sa padom Windowsa biće novih kada krenem u akciju
 
svaka cast, majstore!

Ja to radim ovako:

Slama koja je ostala iza zmaja 133 nekih 10-ak dana nakon zetve. 539 ne osjeti kad radi, al je problem sto koliko leti nazad, toliko leti i naprijed. Nadam se da ce s vucenim ici bolje... Nakon ovog sjeckanja i razbacivanja, plug se niti jednom niej zastopao i poorano je bilo bez ikakvih problema





Radi se o ovom stroju:


Imam i vuceni malcer ZMAJ, ali ne znam kako ce se on ponasati u slami, svakako cu probati ove godine.
 
Nije loše Bobo.Radio sam ja sa mlatilicom za slamu iz domaće(sopstvene)radinosti slično ispadne kao i ovo na tvojim slikama ali gde su otkosi jaki ne može da razbaca dovoljno pa mi zaguši plug prilikom ugarenja zato smo i kupili ovu pravu
 
Da stvarno Branko kako sa suncem rasturiš otkos?Probao sam sa balerinama jer moje mogu i da rasturaju ali nema teorije da razbaci šire od samog zahvata
 
Cugi je negdje posudio onaj vrag s dva lanca i s time je lani razbacivao slamu po njivi... kaze da je uredjaj vrlo dobar, samo se ja s time ne bi igro, jer kadonaj lanac otpadne, nekoga nek pokupi, pa onda se slikaj... stedis, pa na kraju platis...

Bolje ovako sjeckaru, neki tarup i deri kako mu bude, nego se igrat s kojecime...
 
Zaboravio sam tri detalja:
1. Moj kombajn ima zahvat 2,5 metara.
2. Red slame nije velik pa kada ga raširi nema problema.
3. To sam probao prošle godine prvi put na sojinoj slami koja je skroz pocrnela od kiše, pa samim tim i dopola istrulila.
 
Ma za slamu nema jednostavnijeg od onog mog izuma na zmaju! A prilagodljivo je svakom tipu kombaja! I ja sam hteo da kupim secku pa da je prepravljam na hidrauliku, ali ovako... nema potrebe!
A kako radis Branko? nespustis je skroz ili na koju caku raztura?
 
Cuj, htio bih i ja takav izum napraviti, ali dok ga u radu ne vidim negdje, nista od toga... bojim se da ce se to jako brzo vrtjeti, pa ako ona elisa koja otpadne...

Samo na najgore mislim, ali volim biti siguran...
 
Bobo jesi video šta mu je od kokošaka napravilo?I ja sam na moju mlatilicu namestio privodne lance od berača pa kada se rastavi sam u radu i opiči po kabini ili ode staklo ili skine skalp kao indijanci.Zeznuto zato je i parkirana(bačena)i uzeta sečka
 
Kokosi mu razbacalo po dvoristu pravo dobro... "Samo ostali dugmici" ;)

A sto se tih mlatilica tice, ti strojevi dobro rade, al kad se jednom lanac otkopca, onda to dobro zapamtis.
 
Znam ja sam dobio za vrat odmah mi pao mrak na oči dobro me nije ubilo da sam mogao zapalio bi je na licu mesta.
 
jzvcs7.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245862385[/time]_________________________________________________
20shbpd.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245862487[/time]_________________________________________________
259bczl.jpg
evo i moje sečke inače je ručni rad,sečka je sa 142 skinuta
 
Kazem, ja na jednom mjestu imam sjecku za zmaja 132/133 samo nema ove usmjerivace nazad... svi nozevi su na njoj ( fiksni) i protunozeve ima koji se vrlo lako mogu sklopipti, da sjecka postane protocna...

Sve vise razmisljam dal da ju kupim i namontiram na kombajn, iako su me mnogi odgovarali zato jer ima fiksne nozeve. Kolega na fahru 1302 ima sjecku s fiksnim nozevima i s njom nikad problema, a mislim da nije neki problem prepraviti i ovu zmajevu, da i ona ima klatece, da se lakse nozevi mjenjaju.

Ako nista drugo, mogo bi ju uzeti i napraviti ovakav prikljucak od nje za traktor, i to bi onda bila prava stvar!

Vidjet cemo kako ce zetva proci, pa cu znati jel imam novaca viska il nemam za takve pizdarije ;)

Inace, sjecka ti je za 5+!!
 
ali ovu moju 567 vuče i nije mu sve jedno inače to je ćaletov i moj ručni rad kad sam imao 10god
 
To ja sve razumijem... ali ja imam slamu od 133 za sjeckati i razbacivati, tako da se ne bojim da ju 539 ili 549 ne bi mogao tjerati...
 
i ja imam malog maseja pa ima 567 da se muči jer ipak on slamu diže sa otkosa lakše je kad ona pada nasečku kao na kombajnu nego kad je diže
 
Nazad
Vrh