Tarupi

Ja sam probao sa kukuruznim tarupom soju,može jer nema jake otkose dok žitnu slamu može ali nije to to pa sam uzeo sečku iz otkosa Beli Manastir 1.5m sa fiksnim noževima e ona napravi pravi posao
 
da li si radio slamu sa njim
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244325543[/time]_________________________________________________
sa imt boljevac
 
ja radim i kukuruz i slamu sa odzackim cetvororednim tarupom normalno preradenim . otvoren je nazad stavljeni usmerivaci i drugcije postavljeni nozevi . slikacu danas pa da vam pokazem
 
picture1.jpg
picture-2.jpg
picture3.jpg
picture-4.jpg
picture5.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244374079[/time]_________________________________________________
to je moja preradena verzija odzackog tarupa
 
usmerivaci su :D samo mislim da treba vise saviti kako bi poklopio ceo otkos jer sam i ja tako pravio
 
ma ja ljudi sve to radim sto vi pricate i sa roto frezom i to imt 1.2m .Malo je podignem od zemlje na hidraulik i samo teraj do duse moram da idem 1 ili 2 sporom jer imam 539
 
Koja je razlika izmedju kukuruznog i zitnog tarupa? I da li neki od tih moze da tarupira i jedno i drugo?
 
banePA je napisao(la):
Koja je razlika izmedju kukuruznog i zitnog tarupa? I da li neki od tih moze da tarupira i jedno i drugo?
u mojoj okolini ko ima 4-vororedni tarup za kukuruz(zmaj, majevica) rade sa njime i otkose slame, sad neznam sa kakvim uspehom, čuo sam da kad prođe tarup, slama posle ne pravi probleme u oranju
 
za zitnu varijantu trebali bi ici ravni nozevi sa kontra nozevima ili udaracima kako ko zove ,ali nema se para mada sam ja to radio na starim tarupu bio mi je mali pa sam jesenas kupio imt boljevac 4 reda a za ovu godinu idem sa ovim za kukuruz a sledecu cemo videti da li ce mi komsija dozvoliti
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244581138[/time]_________________________________________________
mislim da kupim ravne nozeve
 
ovako kako kod mene stoje nozevi nosi sve i slamo zato sam i slikao . inace fabricki ne stoje tako nozevi
 
zlatko je napisao(la):
za zitnu varijantu trebali bi ici ravni nozevi sa kontra nozevima ili udaracima kako ko zove ,ali nema se para mada sam ja to radio na starim tarupu bio mi je mali pa sam jesenas kupio imt boljevac 4 reda a za ovu godinu idem sa ovim za kukuruz a sledecu cemo videti da li ce mi komsija dozvoliti
_________________________________________________Post je spojen: [time]Tue Jun 9 22:58:58 2009[/time]_________________________________________________
mislim da kupim ravne nozeve

isto smo prošle godine uzeli takav tarup sa oba kompleta noževa, ali smo radili i u kukuruzu i u soji sa L noževima ( nismo stavljali one prave ) i ide bez problema. Inače ti pravi noževi ( ceo komplet ) su prošle godine koštali 23,000 din
 
ja imam sečku za slamu sa ravnim noževima i 567 se muči sa njom možda bi je prodao ili menjao za tarup sad će biti i slika inače to je ćaletov ručni rad
 
Evo i moje "Strasne strave" kako ju od milja zovemo ;)







Polovan placen 4000Kn, dakle nesto malo preko 40 000DIN. na njemu sva 3 nova samopodesavajuca lezaja, novih 28 nozeva od SIP beraca s novim sarafima, 4 nova remena...

Nozeve nisam dirao 3 godine kako ga imam i pred ovu sezonu cu ih poskidati i srednje postaviti uz rubove,a rubne u sredinu i naostrit cu ih, kad iih vec skidam.

Stroj je kupljen primarno da se s njim melju stabljike duhana poslije berbe, i to je 95% njegovog posla. Sa strojem super zadovoljan samo cekam da vidim kako ce se u slami pokazati...

Vuce ga IMT 549 u 1. direktnoj i hvata dva reda duhana (kukuruza) bez nekih poteskoca. u slabijem duhanu idem i 2. brzom. Prvi posao ove godine mu je bilo mljevenje neke sikare ( kupina i mladi bagrem) kao sto se na slikama i vidi da niej ni ociscen... farba ceka vec 2 godine da uhvatim vremena, al eto, nikako da stignem ;)
 
Evo slike mog tarupa.Izvinjavam se što sam zakasnio sa postavljanjem slike.
30ic128.jpg

29z655i.jpg

Valja li ovo za kukuruzovinu?
 
Ovo je odlicna stvar... nemas nozeve na njemu, vec cekice... to samo teraj i ne okreci se... nemas brige s takvim strojem, taj lomi sve u sto ga uteras...
 
JAOO, vidi ti ideje svjetske!!!

Znam i gdje ima sjecka skinuta s kombajna i covjeku ne treba... samo usmjerivace na nju i deri misko po otkosima...

Jos navaljuje da ju kupim i stavim na kombajn, al se bojim da kombajn ne raskinem, kad ono vidi vraga, sjetio se majstor zakopcat za traktor.

Moglo bi se ove godine tako sta i kod mene u dvoristu pojaviti. Ocaran sam svojom gluposcu, kako se ovoga nisam sjetio kad je bilo vrijeme...

kako radi stroj? S kojeg je to kombajna? koliko je siroka? koji traktor ju pogoni i koja je radna brzina u njivi?

Sve me zanima od A do Z ;)
 
Radi perfektno bez greške.Nije kombajnska već traktorska nošeno vučena proizvodnje Beli Manastir.Širina 1.5m vuče je(nosi)IMT 577 ne baš lako ali ide.
 
Nazad
Vrh