Tarupi

Moguće da je od vibracija, ali opet ne bi smeo tako da puca. Ram mu je varen na nekoliko mesta. Krstak kardana je popravljan bezbroj puta, svaki ugao koji se napravi namesti mu luft i doviđenja. Ovaj tarup koji imamo je nošeni sa pomerajem Zanon 1500TM, možda je slabašan za traktor od 90ks, ne znam...

- - - - - - - - - -

Moguće da je od vibracija, ali opet ne bi smeo tako da puca. Ram mu je varen na nekoliko mesta. Krstak kardana je popravljan bezbroj puta, svaki ugao koji se napravi namesti mu luft i doviđenja. Ovaj tarup koji imamo je nošeni sa pomerajem Zanon 1500TM, možda je slabašan za traktor od 90ks, ne znam...

Pogledaj Agrimaster tarupe.
 
Раде која је дебелина ланца за косење. Дали може ланац дебелине м-6. Хвала.
 
Koliko su kod vas Ino Brezice?

EliteL 160-190 su tu negde sa cenom u Srbiji kao ti polovni.
 
Zavisi šta imaš da tarupiraš. Kod nas 533 sa Fiat motorom radi sa 2m bez problema po voću u bilo kakvoj i kolikoj travi. Probali smo da krčimo neki korov u zapuštenoj njivi i nije mu lako, mada je opet išao 2 spora i pun gas. Samo je malo teži za nositi. Kod nas je Seppi. Koliko se sećam član Zicaprom je zadovoljan sa agromehanikom a ima zavidne površine pod voćem.
 
Samo travu imam 20 do 30 cm visine i to oko 2 hektara. Neme siblje nema granje. Ja mislim da bi radio sa 180cm, nemam od koga da pozajmim da probam. Tarup tezak 400 lg.
 
Mislim da to onda za 539 nije nikakav problem. Mi smo pre neki dan kosili po jednom voću trava bila kao livada i išlo bez problema. Napraviću snimak ovih dana kako se 533 bori sa 2m, pa ću postaviti.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Konacno stigli nozevi za Kirchner
83ea6ad6b336f4a6e36ffaf44ee27574.jpg
be89d46bf9e4b251143487355adc21b3.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, kolege da li neko zna prodaje li neko cetvoredni tarup Zmaj (noviji tip), Poljostroj ili Lifam?moze odgovor na pm.
 
Naletio na opremu za balansiranje rotora bez skidanja. Rus prodaje sensore, elektroniku i softver od 1500-2000E , treba jos laptop i precizna digitalna vaga do nekoliko kg.

Spoji vibro sensore na kuciste stroja , najblize lezajevima , i opticki davac obrtaja na remenicu ili osovinu, ocitava obrtaje preko reflektivne trake.

Prvo pusti na nominalne obrtaje i snimi vibracije.
Drugo stavlja zavaruje provizornu tezinu blizu jednog lezaja i mjeri
Trece skida taj balast i stavlja ga na drugu stranu i snima ponovno vibracije.
Cetvrto sotver mu izbacuje tezine balasta i uglove gdje treba da se postave, skida onaj prethodni i zavaruje ove izracunane.
Peto snima ponovno i vrsi korekciju ako je potrebno.
Moze da se balancira i na kombajnima bubnjeve, secke itd.
Evo video
 
Na tarupu klasičnom su obično duži noževi a na beraču kratki (serije 222,223,224,) dok 221, 220, i k2 imaju duže noževe (koliko se sećam) i ti noževi možda odgovaraju.
 
Ajd pomoć da ne čitam sve teme o malčerima i tarupima od početka . Treba mi tarup prvenstveno za žetvene ostatke ali da može malo i medje do šume da vata , šiblja i tako to . Kanali i slično ... Uglavnom prioritet je poslije kombajniranja kukuruza i soje , da što bolje usitini i da hvata bar malo zemlje bar 1-2 cm . Kasnije da što bolje radi gruber ili direktna sijačica . Šta mi je bolje , sa čekićima , sa y noževima ili kakav je onaj zmaj što ima kao ravne noževe i kontra noževe ?
 
Nazad
Vrh