Tarupi

Samonikli suncokret u strnjistu:

t7g4nq.jpg


rargk1.jpg


ovako izgleda posle prolaza pri brzini od 8.5 km/h

4vg4g6.jpg
 
Drugari,imam cetvororedni tarup i na kardanu imam neku vrstu kvacila.Desava mi se da kad udjem u neku dzunglu da mi preskace spojka.Opruge sam zamenio,ali opet se ponekad desava.Dal je neko imao ovakav problem i gde bi mogao da nadjem ove pipke da kupim nove ili da postojece navarim,ali neznam kakav oblik bi trebao da ima?
 
Ima da se kupi celo kvačilo kardana. Malo je prljavo se ne vidi lepo šta je sa njim.
 
Preskace mi kardan kad udje u guzvu.Verovatno su se pipci pojeli pa nemogu da blokiraju kad se poveca opterecenje.
 
Joj,kasno sam se setio da obratim paznju kako ih vadim,bio sam uzbudjen.Danas sam se setio i ja pa sam pri vracanju gledao princip rada i okrenuo tako da zabravi strana koja nije tako trosna.Kad se smiri vreme cu probati neku colomadu da opeglam pa cu videti,ako ne i u Rumu cu otici 3. da vidim ako mogu nove pipke da nadjem ako ne onda mora da navarim,ali da nadjem neke sasave elektrode.Hvala kolegi BUBU u svako slucaju.:ppozdrav:
 
Radimo sa dvorednim tarupom vec desetak godina Poljostroj Odzaci pogonimo ga IMT 540 drugom a redje trecem sporom sa njim radimo samo kukuruznu šašu . Pokušao sam da ga pogonim sa rakovicom 65 zato što ga slabiji traktori teško pogone ali zbog loše preciznosti hidroulika nisam bio zadovoljan njegovom obradom šaše.
U sezoni ulazimo uvek sa novim nozevima (sto ostriji traktor lakse pogoni) radimo od mraka do mraka dosta usluzno u sezoni koja zna da potraje . U danu ne moze se vise od 4ha preci to je i rekord do koga sam ja dostigo biio je u sest parcela i četrnestočasovno radno vreme dok u sitnijim parcelama ide do 3ha .
Moja preporuka u sezoni je svakodnevno proveravati ulje u reduktoru dva puta podmazivati ležajeve i stalno odrzavati oštre noževe (bar koliko je to moguce) i nema problema samo po gasu .
Evo nekolko slika o njemu
2gvsavt.jpg

9fto5i.jpg

25ib5mf.jpg

24neba1.jpg






jel se isplati dati za ovakav tarup 500€, možda i nešto malo manje????
 
Ako je ispravan, ne trese u radu, svakako se isplati...

Ja sam za onaj moj (ako se sjecas) dao 4000 kn i radi bez greske od prvog dana. Evo, lane promjenio jedan lezaj i prosle godine nije radio doslovce nista i ove godine dogovorim s kolegom da cu mu ga prodati za 3000kn. Malceri (tarupi) su uvijek na cjeni i lako ih se prepravi i za sjeckalice za slamu iza kombajna.
 
ovaj sa slika mi dobro izgleda.......ako ga usporedimo sa nošenim malčerom, ima jači reduktor, koji je pričvršćen na kraju, na jače nosače, nenalazi se na "običnim" limovima, koji uredno popucaju, ima jako remenje, jake ležajeve na rotoru.......vjerujem da bi na njega mogli ići i batovi.......vučeni je, i može se vrlo lako postaviti bočno, što je dobro, da traktor gazi po tarupiranom......nekako nalazim u njemu više prednosti nego kod nošenog malčera......a potreban mi je, jer na beraču nemam tarup, samo neznam jel bi ga vukao ferguson, iako je za 2 reda kukuruza.......ovaj bi se riješio za 500€, dok novi kompletan tarup za jednoredni zmaj je 200€......
 
Bez problema ga ferguson nosi u kukuruzima 1. direktnom a ako ces redovno ostriti nozeve i neces ga derati do zemlje ide i 2. direktnom bez brige. kukuruzovinu doslovce SAMELJE. Ja sam malcirao tablu 10ha iza zmaja 142rm koji je doslovce LETIO kroz njivu (2. brzina pun varijator) i sve stabljike su ostale citave samo povaljane u smjeru kretanja kombajna. 549 je imao dva dana posla, 2. direktna i opleti...

Ogromna je prednost sto malcer ide pokraj traktora i traktor ne moras ganjati po kojekakvom trnju, sikari ovo ono. Samo je prvi prolaz upitan a dalje se samo vrtis po njivi.
 
izgleda mi dosta težak, negdje sam vidio da ima 520kg.......a zanima me kako radi travu u vočnjacima, znači samo trava, grane me nezanimaju, i to ona malo deblja trava......da li nju može tarupirati?
 
pozdrav svima.koja je vasa preporuka za tarup sa kojim se moze raditi i kukuruzovina i psenicna slama?mislim na marku,model...
 
Da li neko ima kakav kontakt od korisnika JUKI ? Saljem mu poruke vec tj dana a nikako da mi odgovori,ubiti dvije slike njegove kosilice za traktor nemogu vidit.
 
Lujo snimak je dobar , ali koliko vidim ti na tvom traktoru nemas puzece brzine. Sa ovom brzinom sa kojom radis nemoguce je da se uradi kvalitetan poso.
 
Kupio bih tarup za malinjak, medjuredni razmak 2,8m, teren pod nagibom i kamenovit, potrebno je da ima bocno pomeranje do 60cm, traktor dong feng 354 duplak.

Potreban mi je savet sta kupiti?????

Hvala u napred!
 
Nazad
Vrh